Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Házasodni szeretnénk. Anyós...

Házasodni szeretnénk. Anyós nem akarja áldását adni?

Figyelt kérdés

Párom eljegyzett, viszont anyós amint megtudta, teljesen kiakadt. Nem illek a fiához, szó szerint úgy fejezte ki magát, hogy "neki is egy olyan barátnő kellene, mint az öccsének, azt hiszed találtok?"

Öccsének a barátnője tehetősebb családból származik, viszont nagyon kétszínű, azt hiszi körülötte forog a világ. Viszont anyósnak tetszik, mert hát "annyira jól néz ki, meg annyira találnak", "gyönyörű unokák lesznek".

Nem értem mért nem tud elfogadni. Nagyon szeretem a párom, nem tudom elképzelni nélküle az életem, de nehéz, hogy a családja (anyós, meg a testvér barátnője nem fogadnak el és folyton kibeszélnek a hátam mögött).



febr. 26. 15:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%

1. Ha még nem házasodtál, nincs anyósod.

2. Ha a választottad nagykorú, csak a te áldásodra van szükség a házassághoz.

febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Vőlegényednek kell ezt kezelni. Anyuka a saját dolgával foglalkozzon.

Senki jóváhagyására nincs szükségetek.

febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
És ki nem retyetye rá se, hogy anyós mire adja az áldását? Szeretet van? Akkor mi a kérdés? Sok boldogságot.
febr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%

Párod ossza le de nagyon az anyját. De nem anyóson múlik, hogy házasodtok e. Viszont a magam dolgából kiindulva, engem sem szeret anyósom, le akart beszélni a házasodásról a fiával, amikor négyszemközt voltunk! A telefonjában 6 év után teljes névvel voltam beírva mint egy idegen! Mondom ennyire nem vagyok családtag? Azt mondja akkor: most már az leszek. Jaaa persze! XD Mert muszáj, mert jogilag bekerülök, mert a fia van olyan hülye, hogy elvesz mi?

Esküvőnk napján leszartak, teljes mértékben! A lagzinkban kb nem is találkoztam velük, nem is fényképezkedtek velem... Anyuka hogy majd ő nagylelkű lesz és fizeti az esküvői tortánkat. Erre nem szólhattam bele, hogy honnan legyen. Még rá is tettem volna az összegre, csak onnan legyen. Mondta nem! Ő onnan csináltatja, a faluban. Az ismerős cukrásza is kötözködött velem, hogy hú amit mondtam torta jaaj az milyen ósdi divatú. Virágos legyen azt akartam. Aztán berágtam, mondtam akkor nem érdekel milyen lesz, levettem a kezem. A nagy napon megkóstolhatta a remekművet amit készíttetett! Mindenki szerint, még ő maga szerint is egy szar volt!

Hát ilyen lagzira számolj szerintem te is! Ha így megmondta az is, hogy nem téged kéne! Én összeházasodnék nélkülük, csak ketten! Én már nem csinálnék lagzit mai fejemmel komolyan! Nem a pénz miatt, hanem mert szar emlék lett kb. belőle! Nagyon kellemes volt, hogy tesznek rád magasról. A saját rokonságom egy része, hát ők is tettek róla. Szóval remek násznép volt.

febr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
Szomorú történet. Mi a kérdés?
febr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%

Én sem értem mi a kérdés.

A szeretetet nem lehet kierőszakolni. Anyóst megváltoztatni nem fogod. És az unoka sem fogja soha, ha lesz majd.

A fia ha szeret és határt tud húzni, függetleníteni tudjátok magatokat teljesen. De akkor még miért van ez a kérdés?

febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%
Hat, baratkozz a gondolattal, ha behazasodsz ebbe a familiaba, hogy ezek nem fognak valtozni.
febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
58%

" Ha a választottad nagykorú, csak a te áldásodra van szükség a házassághoz."


EZ így van, de azért nem minden ilyen fekete-fehér. A vőlegény nem biztos, hogy az egész családdal össze akar veszni, és ez valahol érthető, akkor is, ha messze nem tökéletesek.

Ha mégis megteszi, a kérdezőnek is remek lesz, hogy utálják, és remek lesz az esküvő is.

Én biztos nem házasodnék olyan családban, ahol így fogadnak, és a páromat sem akarnám kéynszerhelyzetbe hozni.

Mondjuk én normális családban nőttem fel, és az ilyesmi nekem a hátam közpére sem kéne. Igen is számít a másik családi háttere hosszú távon és ha gyereket is akar valaki.

febr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
èppen ez a kérdés, hogy mit tehetek? Borzasztóan szeretem, gondolkodás nélkül leélném vele az életem, viszont látom, tudom, hogy mennyire fontos neki a családja is. Na meg én egy olyan családban nőttem fel, ahol mindenki tisztelve van meg nem közösítünk ki senkit. Lehet gyerekes viselkedés, de nagyon rosszul esik, hogy így bánnak velem. Nem akarom, hogy a páromnak választania kelljen köztem meg a családja közt, viszont elveszíteni sem szeretném. A másik dolog, gyerekeket tervezünk közösen. Hogyan oldható meg egy ilyen helyzetben? Hogyan magyarázom majd el nekik, hogy nagymama ki nem állhat engem. Meg a nagynéni (már ha a családban marad) folyton kibeszél meg lenéz. A lagzi a legkisebb problémám, legrosszabb esetben tényleg kettesben házasodunk össze, habár nem szeretném a saját családomat is büntetni.
febr. 26. 16:46
 10/30 anonim ***** válasza:
94%

"Anyós nem akarja áldását adni?"


ki nem sz...ja le?

febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!