Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Asszonyok! Mi az, amiért...

Asszonyok! Mi az, amiért utálják az anyóst?

Figyelt kérdés
márc. 8. 18:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Én nem utálom, csak közömbös vagyok irányába (mondjuk a legtöbb ember irányába is. A férjemet és a lányomat szeretem, másra nincs szükségem). Második házasságomban élek. Egyik anyósom sem volt olyan szörnyűséges hárpia, mint amikről néha hallani. Nagyon mások vagyunk. Így minimalizálom a kapcsolatot.

38/N

márc. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Én nem ismerem a szitut, de pl lehet olyan,hogy az anyós haraxik a fia feleségére, merthogy "az a nő el akarja venni tőle az ő kicsi fiát",mert nem akarja elfogadni,hogy a fia felnőtt, "birtokolni" akarja a saját fiát,hogy a fia csak vele foglalkozzon, csak érte éljen csak őt ajnározza, istenítse(önbizalomhiány); ettől anyós pl rosszindulatúskodhat, pl csúnya, gúnyos megjegyzéseket tesz, amivel lefokozza a fia nejét,és anyos őmaga meg megdicsőülni kíván ettől ezáltal.

Vagy,hogy látja esetleg,hogy a fia párja szebb,mint ő/csinibbek a ruhái(vagy nem is feltétlen szebb/csinibb), és ezért más dologban, vagy ebben versengeni/versenyezni akar a fia párjával,és lealázni. Úgy gondolhatja,csak ő lehet az egyetlen nő -mint az anyja- a fia életében, a többi nőben vetélytársat lát -pl hogy már ő fog főzni a fiára, """elbitorolja tőle""", úgymond,és őrá az anyjára már nem lesz annyi ideje, nem fog vele annyit foglalkozni-neki meg az egójának az kell,őneki kell lenni az elsőnek, a legfontosabbnak-----azt hiszi,a fia azért létezik,hogy őt istenítse,ajnározza -lehet nemis hagyta felnőni rendesen/de lehet,hogy igen,de lehet,hogy nem hagyta volna,és a fia okosabb volt,és kifogott az anyján,és felnőtt- nem tekinti külön,önálló entitásnak a fiát; haragszik a többi nőre-mert ők neki konkurencia,mert hátha a fiuk őt jobban szereti----az ilyen anyós/emberr nem is tudja,mi az a szeretet--csak megpróbálja eljátszani;irigy és féltékeny,


Lehet,hogy anyós mindenbe beleszól,mindent ő tud a legjobban,mindenről ő tudja a tutit,lehet,hogy hivatlanul átjárkál, uralkodni akar a fia élete felett, irányítani akaja minden lépését a családnak;pl mikor nyaralnak/hajnalban, hivatlanul, bejeltés nélkül odaállít fátmetszeni, szétpakolni, falat festeni stb

pl akár ő akarja elnevezni az unokát is, és ha nem az a szülők által választott név, amit anyós is kitalált, akkoris ő azon szólítja a gyereket,amit ő kitalált, meg egyéb gyereknevelési dolgokban is lehet,hogy kéretlenül okoskodik.

márc. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem AZ anyós utálják, hanem AZT az anyóst, aki nem fogja fel, hogy a fia meg a menye egy család, ö meg kivül van.

Az elsö komoly kapcsolatomban az anyósomat imádtam, sokkal jobb kapcsolatunk volt, mint a saját anyukámmal (pedig ö is jó anya volt mindig), soha nem szólt bele a magánügyeinkbe, tanácsot sem adott, ha nem kértem kifejezetten, elfogadta, hogy a férjem engem választott, a 15 év alatt egyetlen egy veszekedésünk sem volt - egy-két vita igen, de azt megbeszéltük és ennyi.

A válásunk után is továbbra is normális kapcsolatban maradtunk, a gyerekeknek sem kellett töle semmiféle megjegyzést hallgatni, nagyon korrekt volt hozzám is, és nagyon megsirattam, amikor évek múlva meghalt.

A második anyósom kezdettöl mindenbe belekötött, amit csak csináltam, a házasságunk utáni elsö látogatása alatt (elvileg WC-re akart menni!) átrendezett a konyhában, amoit csak tudott, mert "nem úgy kell", ahogy én csináltam, amikor kiederült, hogy terhes lettem, odajött és cirkuszolt, hogy miért veszem el a fiát, meg miért akarom gyerekkel megfogni. A gyerekünk nem nevezhetten nagymamának, mert az öregíti (60 fölött!), hanem Kati néninek kellett hívni. Egyszer volt nálunk ottvalós vendégként, mert a lakásában csötörés volt, éjszaka bejött a hálószobánkba, hogy ellenörizze, nem csinálnunk-e másik gyereket, mert ö nem akar több unokát.

Ez volt az a pont, amikor kidobtunk és megszakítottunk vele minden kapcsolatot.


Szerinted volt oka?

márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Én nem útálom, de akkpr utálnám ha beledumálna és rendezkedne az életünkben ha kell ha nem.

Szokták momdani hogy 2 dudás nem fér meg..ezzel az a bibi hogy anyósnak a gyereke családjában nem kell dudásnak lennie. Ezt sokan nem fogják fel.

márc. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Nekem szerencsére nincs miért utálni az anyósomat, hiszen nem is találkozunk soha. De voltak régen olyan anyósjelöltek, akik alapból rühelltek engem. Az egyik azért, mert nem akartam gyereket és ő unokákat akart, nem törődve azzal, hogy a fia sem akar. Szerinte nekem kellett volna rávenni, gondolom azt várta, hogy "véletlenül" teherbe esek úgy, hogy a fiacskája még arra sem méltatott, hogy feleségül vegyen. És olyan is volt, aki azért gyűlölt, mert félt, hogy a kisfia elköltözik a mamahotelből és elesik a hazaadott lóvétól. Pedig felőlem ugyanúgy hazaadhatta volna.
márc. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Nekem normális anyósom van, szeretem nagyon, de(!) amúgy azt látom rokoni, baráti körben, hogy ez ilyen tipikus dolog, hogy mindig a nő anyja a jó, az anyós meg bármit csinál, utálni kell, pedig nyilván ő is ember, vannak hibái, pont úgy, mint a feleség anyjának.
márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

2.vagyok,arra gondoltam,hogy a csávó felesége észreveszi,hogy az anyós ilyen , és akkor ezért nem szimpatikus neki az anyósa pl.


(Nekem nincs anyósom,csak mások történeteiből merítettem;talán itt olvastam őket gyk-n, nem tudom)

márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
En azert utaltam, mert mindig szerepelni akart, mindenben dominalni, mindenbe beleszolni, iranyitani. Hat nem! Az eskuvoi csokrot is o valasztotta ki, ugy nyuzsgott, mintha o menne ferjhez. De meg lett tanitva, ha nem is hamar sajnos, hogy hol a helye a ven bolondnak. ;-)
márc. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
2: pontosan! Az enyem is ilyen volt, sot, bejott es rendezkedett, kutatott. A levelemet felbontotta. Elo akarta irni, hogy ne Nok Lapjat vegyek, hanem valami ezoterikus marhasagot - elfelejtettem az ujsag nevet. Mar a lanya szolt ra, hogy azert ezt megsem kene... Ha ebedre voltak meghivva, min. 3 orat kestek. :-O
márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

Mi jóban vagyunk, így az anyósom ellentettjét tudom leírni. Nem bírnám, ha nekiállna rendezkedni és kérdés nélkül magyarázni,mit hogy kell csinálni a saját házamban. Azt sem fogadnám el, ha követelné az unokát és át akarná nevelni, mintha a saját gyereke lenne. Az is nehéz lenne, ha naponta a nyakamon lógna unalmában és levegőt se tudnék venni nélküle.

Szerencsére én nagyon jól jártam, szívesen hívom el több napra hozzánk és örülök annak, amit látnak/hallanak tőle a gyerekek. Tőlem még egy teregetéshez is engedélyt kér, ha azt mondom, várjon meg, nem nyúl hozzá. Nem ugranak be pár órára minden másnap, de ha hívom, akkor eljönnek és nem engem szórakoztatnak, hanem az unokák figyelmét keresik. (Ezt vehetném máshogy is, de szerintem csak jó, ha nincs vita és a gyerek érzi, hogy elsődleges a nagyi számára.)

Ezel fordítottja nagyon zavarna.

márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!