Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fizikai munka helyett elkezdte...

Fizikai munka helyett elkezdtem egyetemre járni, tanulok folyamatosan. Hogyan tartsam kordában az étkezésemet? Tul sok a stressz, kivanom a gyors szénhidrátokat. Viszont így csak hízok, a sressztől mindig éhes vagyok.

Figyelt kérdés
2022. júl. 16. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Akaraterővel, sok folyadékkal és rosttal.

Gabona, zöldség, sovány hús

2022. júl. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Nem a stressztől vagy folyton éhes, hanem a gyors Chktól.
2022. júl. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Keress más stressz levezető tevékenységeket. Egyetemen pedig ne csak vizsgaidőszakban tanulj, hanem évközben folyamatosan. A legjobb, ha a többiekkel együtt is tanulsz, utána otthon rászánsz még egy órát. Így vizsgaidőszakban sokkal kevesebb lesz a stressz, több időd is lesz azt másképp levezetni. Pláne, ha előtte sokat mozogtál. A hirtelen kevesebb mozgás is tud stresszt okozni, így ha rendszeresen sportolsz, edzel egyetem mellett, kiegyensúlyozottabb is leszel. A gyors szénhidrátokat pedig korlátozd. A lassan felszívódó szénhidrátok is ellátják az agyadat, izmaidat.
2022. júl. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%
Év közben mi nem tudtunk az egyetemen vizsgára készülni, ugyanis a vizsga előtt 2 héttel kaptuk meg a tételeket. Az egyetem nem gimnázium, behatárolhatatlanul nagy az anyag. Amúgy év közben beadandó tanulmányokat kellett írni, bár úgy hallom, manapság ezek már 5 oldalasak, nekünk 15 oldal volt a minimum, amennyit meg kellett ütnie egy ilyennek.
2022. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem is sok a stressz.Én meg alig eszek ilyenkor.Van hogy 2 napig lazán elvagyok.Meg alig alszom.Az a baj,hogy a stresszt muszály kiadni vhogy.Nálam volt,hogy annyira felgyült,hogy egy vita alkalmával sikerült akkorát rávernem az asztalomra,hogy beszakadt.Akkor volt elég.A mozgás,más étrend,hobbi,játék,sorozat,zene,relax,háziállat vagy bármi.Az a lényeg,hogy bármi,ami eltereli kicsit a gondolataidat.
2022. júl. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

#4 egyetemen oktatok. Szoktam vizsgáztatni, zh-ztatni. A legtöbb tantárgyra lehet tanulni menet közben. A tételek pedig olyan sokat nem változnak évről évre, kivéve, ha tanrend változás van, de az is legtöbbször kieséssel jár. Plusz a tananyagot leadják. Az lesz benne a tételekben. Kissé unalmas a sok kifogás oktatóként, mikor a legtöbb hallgatónak a gyakorlati órákon is kb óvodás szinten kell magyarázni, mert a józan paraszti eszük sincs meg sokaknak (pl lefröcskölik vízzel a szigeteletlen elektromos eszközt. 10 főből 5-6).

Szóval de, lehet készülni. Ha nem is az összes tantárgyra, mert nálunk is van egy-két link oktató, de ez kb egy lesz a 6-ból.

Ez kb pont ugyanaz a mentalitás egyébként, ami miatt a diéták nagy része is elbukik. Húzza, halasztja az ember, hiába szed fel kilókat, minden mást okol, nem hajlandó rendszeresen kis energiát beletenni, majd jön valami, ami miatt fogyni akar, és túl sokat akar túl hirtelen, és belebukik.

2022. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!