Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomnak - a párom szerint...

Anyósomnak - a párom szerint - nekem külön virágot kellene vennem anyák napja alkalmából. Szerintetek is?

Figyelt kérdés
Természetesen nem hogy virágot nem veszek külön évek óta, de oda sem megyek ilyenkor. Ő nem az én anyám, sem a nagyanyám, hogy kellene virágot vennem. A hajdan volt barátommal is külön elmentünk a saját szülőnkhöz, és "letudtuk" az anyák napját. A párom győzköd, hogy nem ez a normális.

2012. máj. 6. 16:54
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Az anyák napja a saját anyai felmenőinkről szól szerintem. És az a normális, ha mindenki a saját rokonságát köszöntgeti ilyenkor. Persze nem kizárt, hogy a párok együtt menjenek el ebben az esetben is. A boldog anyák napját persze belefért az első alkalommal nekem is. Na de a párom hülyesége a virágról! Már ütötte a biztosítékot. Ezért nem megyek én oda ilyenkor. Ebben a családban egyébként számtalan ilyen hülye, saját maguk által kreált hagyomány van, amit sehol máshol nem tapasztaltam. A karácsony is necces..
2012. máj. 6. 17:08
 12/36 A kérdező kommentje:
A bunkózást egyébként a mellettem kiállók nevében is visszautasítom. A párom anyja egyébként minden "hagyományt" erőltet, ami már rég nem a szeretetről szól, csak hogy fontosnak érezze magát. Nem veszi észre, hogy a fiai felnőttek, elváltak az útjaik, és a kevés szabadidőnket szeretnénk magunkban néha eltölteni. Nem.. Nem... Csak együtt lehet! Én kiszálltam ebből egy ideje. Megvan nekem a saját családom akikkel szívesebben vagyok, bár elég időm soha sincs senkire, inkább csak villámlátogatások ezek. És itthon is rengeteg a tennivaló. Ezért én vagyok a fekete bárány, aki nem törődik velük.
2012. máj. 6. 17:16
 13/36 anonim ***** válasza:
48%

Én felköszöntöttem az anyósomat, bár nem virággal, hanem tortát sütöttem neki, s egy zenés videót csináltam képekből.

2 éve nem találkoztam anyámmal nem is hiányzik, megvolt rá a súlyos okom sajnos

2012. máj. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
59%

Nem olvastam a válaszokat, szóval bocs, ha ismétlek valakit.

Szerintem illene azért a párunk anyukáját is felköszönteni a saját anyukánk és a nagymamánk mellett. Már amennyiben jó, de legalábbis nem vészesen rossz a kapcsolatunk. Ha másért nem is, mert ő nevelte fel azt az embert, akit szeretünk, plusz a párunknak is csak jól esik, ha nem feledkezünk el az ő szülőjéről sem. De lehet, nem sokan gondolják így.

Mi közösen szoktunk az én anyukámnak is ajándékot venni, plusz az övének is. Illetve mivel az ő anyukájával együtt élünk, neki most én készítettem finom házi bonbont, és azt adtuk át közösen.

2012. máj. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
31%

Ez érdekes:D nálunk fordítva van, én felköszönteném a párom anyukáját, szerinte meg nem kell.

Mondjuk ebből nálunk nincs veszekedés...



Szerintem legalább szóban felköszönthetnéd, visztek egy csoko virágot és mondassz egy "boldog anyáknapját" nagy dolog...ha vihar van a biliben...:-S

2012. máj. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
43%

"Ebben a családban egyébként számtalan ilyen hülye, saját maguk által kreált hagyomány van, amit sehol máshol nem tapasztaltam. A karácsony is necces.."


Ha ennyire tiszteled a családját, akkor kb. ennyire a párodat is. Jobb is nekik, ha Te nem méssz oda.

2012. máj. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
55%
Ha a barátom mondaná, hogy illett volna virágot vinnem az anyukájának, mert náluk az a szokás, akkor következő évtől vinnék. Nem halsz bele pár virágba a békesség kedvéért.. Meggyőzni úgy sem tudod, csak bunkónak fognak tartani.
2012. máj. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthető voltam, és a kommentben írtam csak pár mondatban, de most inkább kifejtem mi történt. Első alkalommal együtt mentem az anyjához és a (nagymamához is) anyák napján. Belépést követően átadta a virágot. És az üdvözlést követően én is mondtam, hogy boldog anyák napját. Mindenki vidám volt. Majd miután eljöttünk, a párom mondta, hogy én is vehettem volna virágot. Ekkor a vér elhűlt bennem. Hogy most meg mi van? Hát azóta ez a helyzet. Nem én vagyok a hibás, hogy felém külön ajándékozási elvárások vannak bármilyen ünnepen (születésnap, karácsony, anyáknapja, ....) A hülye saját hagyományoknak ez az alapja, hogy a menyecskét teljesen külön személyként kezelik, nem pedig úgy, hogy a kisfiúkhoz tartozik. Meg kell még említenem, hogy a nálunk az a szokás, hogy az egyik család ajándékozza meg a másik család családtagjait, érte ezt a testvérekre. Nagyon gáz az is, hogy míg az én bátyámék automatikusan vesznek neki ajándékot karácsonykor, merthogy hozzám tartozik, addig pl. a sógornő csak a páromnak vesz ajándékot nekem (bár ez nem érdekelne), de a gyerekemnek sem. Ultragáz a helyzet ilyen szempontból, és teljességgel kívülállónak érzem magam, akitől elvárják, hogy külön ajándékozgasson. Csináltam ezt két évig, aztán azt mondtam, hogy lehetőleg hagyjanak engem békén. Ilyen áron nem akarok megfelelni. Én nem ebben nőttem fel, az exeknél nem volt a szülőkkel soha probléma. Nem miattuk mentünk szét. De itt minden ünnepkor rezeg a léc.
2012. máj. 6. 20:23
 19/36 anonim ***** válasza:
7%

1. Nálunk apukám az anyósát a házasságkötés óta anyunak hívja,az anyós pedig fiamnak.Ezt így szoktuk meg.Anyák napján ugyanúgy felköszönti őt,mint a lánya.

2. A páromék sokan vannak testvérek.Karácsonykor,ha minden testvérnek és összes házastársuknak vennék ajándékot,akkor kiírhatnám,hogy én vagyok a Nemzeti Bank.Nem azért nem adok a házastársaknak,mert úgy gondolom,hogy nem tartoznak a párjukhoz,hanem mert az pontosan dupla annyi ajándékot jelentene.Igyekszem persze olyat adni,amit mindkét fél tud használni.


A helyedben nem sértődnék meg ilyenen.Az anyáknapi dolognak pedig van egy másik oldala is: egy vadidegentől nem várja el senki,hogy egy másik család anyukáját felköszöntse,de te nem vagy vadidegen.

2012. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Nemzeti Bank én sem vagyok, mégis +20-30.000-be fájt nekem ez a hülyeség, holott, ha úgy nézem ők (anyósék) vettek 3 ajándékot, mi meg 4-et. Én nem hallottam még olyan családot, ahol a házaspár tagjaitól külön várják el az ajándékozást. Egyébként kérdeztem, hogy amíg sógor élt a sógornő is külön ajándékozott-e erre a válasz az volt hogy nem. Na, akkor most mi is van? Lehet, hogy én jobban keresek, de ez azért mégis túlzás. Erőltetettnek érzem az egészet, és nem tudom hova tenni miért csak rám vannak kitalálva egyedi szabályok. Bár, már arra is gondoltam, hogy a párom találja ki ezt az egészet, hogy lássa az odaadást az anyja felé. Ha erről az oldalról nézem megint elkeseredem. Egy gyereket neveltem egyedül évekig, egyedül jutottam valamire, igaz nem túl sokra, de mégis.. Miért tőlem kell elvárni, miért nem a sógornőtől? Néha ezen gondolkodom. Már megkaptam azt is, hogy ő már 14 éve a családban van, én meg 4 éve. És akkor mi van? Az időt nem fogom tudni behozni. 14 év for, az 14 év for. Nem értem miért számít ez. Neki minden baromságot elnéznek, rajtam meg pálcát törnek a semmiért is. Utána meg elmesélik, milyen hülyeségeket csinál gyereknevelés szempontjából. A gyerekem kitűnő tanuló, életvidám, kiegyensúlyozott gyerek, aki messze menőleg tud viselkedni, mert csak rá koncentráltam. Hogy neki jó legyen. Erre kapom ezt, piedesztára emelnek egy 14 éve családban levő, kényelmes senkit, mert ő tört egy bokordarabot, nem viccelek egy virágzó bokordarabot, és azt vitte a gyerekek nevében. Bár após amikor mutatta, hogy ők is hoztak virágot kelletlenkedett egy kört. Lehet, hogy jobb, hogy kiírom magamból ezeket, még ha teljesen ismeretlen embereknek is, mert flusztrál ez az egész.
2012. máj. 6. 21:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!