Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomnak - a párom szerint...

Anyósomnak - a párom szerint - nekem külön virágot kellene vennem anyák napja alkalmából. Szerintetek is?

Figyelt kérdés
Természetesen nem hogy virágot nem veszek külön évek óta, de oda sem megyek ilyenkor. Ő nem az én anyám, sem a nagyanyám, hogy kellene virágot vennem. A hajdan volt barátommal is külön elmentünk a saját szülőnkhöz, és "letudtuk" az anyák napját. A párom győzköd, hogy nem ez a normális.

2012. máj. 6. 16:54
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
9%
Ez nem utálkozás, csupán szokások és nézetek béli különbség.
2012. máj. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Igen,ezért nem értem,hogy miért kell ilyen drasztikusan kirohanni,ha valaki másképp él. :S
2012. máj. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
74%

Sziasztok! Kicsit későn szólok hozzá a témához, de ha valaki olvasná, akkor elmondom: én keleten élek, és itt a házasságkötés része, hogy az anyóst ezentúl mamának, az apóst pedig papának hívja a menyasszony is és a férj is. Anyám teljesen ki volt akadva, hogy őt ne hívja a férjem anyunak, mert anya csak egy van, erre közöltem, hogy kib.szott korlátolt vagy, amiért nem fogadod el egy másik nép kultúráját és azt várod, hogy a tiédet viszont elfogadják. Be is fogta a száját és azóta mindig mosolyog, ha a párom Anyu-nak hívja, mivel a párom ráadásul nem is tud magyarul. Így hát a párom is felköszöntötte anyámat, és én is felköszöntöm az ő anyját. Ez így van rendjén, mert egy család vagyunk, és kölcsönös tisztelettel tartozunk az anyák iránt, akik felneveltek és úgy egyengették az útjainkat, hogy azok végül keresztezték egymást és egymásra találtunk. SZámomra pl az az abszurd, hogy miért nekem kell felköszöntenem a nagyit, mikor az anyám ugyanúgy megtehetné, de ő nem teszi, mert ez a gyerek dolga. Hát cseszd meg, te nem vagy az anyád lánya? Észlény! Na mindegy. Egyébként én sokkal szívesebben köszöntöm fel az anyósomat, mert ő legalább megért és mindenben mellettem áll, az anyám meg csak kritizálni tud, és folyton a saját akaratát akarja érvényesíteni úgy, hogy több ezer kilométerre vagyok tőle. Abba is bele akart szólni, hogy mikor csinálunk gyereket!!! Azért szeretem, mert még is csak az anyám, de azért lehetne jobb fej is, hogy tényleg megérdemelje azt az anyáknapi köszöntést.

És hogy a kérdésre is válaszoljak. Jövőre vedd meg te a virágod, nyomd a párod kezébe, hogy mehetsz, időközbe hívd fel az anyóst, hogy vettem neked virágot anyák napja alkalmából, de most más dolgom van, nem tudok elmenni, boldog anyák napját, azt tedd le, ennyi. Ha ennyire se vagy képes, akkor sajnálom, mást már nem lehet neked írni, mert mindenre van kifogásod. Képzelem milyen tisztelettudó lehet a gyereked, ha te magad nem bírsz tiszteletet mutatni az iránt, aki szülte a párod és felnevelte. A sógornőt meg miért nem szarod le magasról? Még ajándékot se vesz neked, akkor meg miért idegeskedsz rajta? Ő olyan, te meg ilyen, most mit számít, hogy ő alamuszi, és fúr téged, hogy ő milyen áldott jó menyecske, te meg mekkora fos vagy, mert nem veszel virágot, sőt még egy bokrot se tudsz szakítani. Ha ez ellen nem tudsz mit tenni és itt érdezel ilyen hülyeséget, akkor meg is érdemled!

És még egy. Ezen az oldalon megismerkedtem egy kismamával, és képzeld, mi felköszöntöttük egymást anyák napja alkalmából a pocaklakónk nevében is és egyikünk sem nézte hülyének a másikat, pedig semmi közünk egymáshoz. Ennyi! Intelligencia kérdése az egész.

Na pá!

2012. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Igazad van. Én vagyok a hülye, hogy a piszlicsáré f.szságokkal foglalkozom. Valóban túl kéne lépni gyorsan rajta. Nem is én hozom fel ezeket a dolgokat. Visszatérő szarság az egész, amin nem tudtam felül emelkedni. Megoldási javaslatodat megfogadom. Jövőre virágvétel, párom kezébe nyomva, én meg nem érek rá... Ez jó ötlet volt. Köszi.
2012. máj. 16. 11:48
 35/36 anonim ***** válasza:
57%

És a te párod is elmegy felköszönteni a te édesanyádat KÜLÖN virággal, vagy csak tőled várja ezt el?


Egyébként én is azt gondolom, egy köszöntés beleférne, ugyanakkor olvastam, hogy párod külön virágot vár. Erről meg az a véleményem, ha ő ugyanezt az én édesanyám felé nem teszi meg, akkor én mire fel?

2012. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Édesanyám meghalt, így nincs kit felköszönteni.
2012. jún. 9. 08:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!