Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális hogy a pasi kulcsot...

Normális hogy a pasi kulcsot ad az anyjának a házához? Az meg akármikor beállít ha csak én vagyok otthon?

Figyelt kérdés
Én eléggé furcsának találálom, hogy a párom kulcsokat adott az anyjának a házához. 2 bejárati ajtó, 2 nagykapu, 1 kapu, 2 garázs, 3 mellékhelyiség és mindenhez kulcsot adott neki. Mi szükség van erre? Amikor én itthon vagyok? Esetleg a hálószobához nem fog kérni az anyja kulcsot? Mert ha nem kapott volna kulcsokat akkor vérig sértődne. Nem adott ő egy fillért sem a párom házába. Mégis úgy tesz, mintha neki több köze lenne a párom házához mint nekem, aki menyasszonya leszek 2 hónap múlva. Úgy néz rám anyósom, mintha engem el kellene taposni. Szó nélkül beállít. Nem hívja senki és még csak nem is szól hogy jön. Vasárnap reggel is beállít 8kor, én meg akkor kelek fel. Miért ne aludhatnék akármeddig, mi köze van neki hozzá hogy mit csinálok ott ha párom nincs otthon? páromtól folyton kérdezgeti azt is hogy ő főzök e van-e mit ennie vagy ha nincs akkor menjen haza, megfőzi a kedvencét stb. Meg ha főztem az biztos nem sikerült jól, menjen haza enni stb. Lesi a kimosott bugyikat is ha bemegy a fürdőbe. Beles a hűtőbe. Komolyan jól megmondanám neki a magamét. Párom is mondta már az anyjának, hogy nem kell engem ellenőrizgetni, de el tudom képzelni hogy hogy mondta neki. Ha normálisan mondta volna, erősebb vagy határozottabb hangnemben biztos megérti az anyja. Igy meg csak azt hiszi az anyja, hogy azért mondta neki párom hogy nem kell engem ellenőrizgetni, mert hogy én kértem őt meg erre.

2012. máj. 12. 21:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
82%

megkérdezhetem h mit jelent az h a menyasszonya leszel 2 hónap múlva? Van valami oka h miért nem kéri meg a kezed, főleg h így tudjátok már? Ennek is vmi külső befolyás az oka?

nem gonoszkodom, érdeklődöm

2012. máj. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Bolt hogy már benne hagytam a kulcsot!! Erre felhívja páromat hogy én megcsalom őt, mert nem nyitok neki ajtót pedig látott a házban!!!
2012. máj. 12. 21:48
 13/28 anonim ***** válasza:
84%
Testvérem férje volt ilyen: apjának, anyjának kulcsot adott a házukhoz. Egyszer, egy vasárnap hajnal fél hétkor arra ébredt, hogy az após kint nyírja a füvet, az anyós a konyhában matat. Teljesen kiakadt. Mindenkit összeterelt és visszakérte a kulcsokat. A párja meg kiakadt, hogy ilyet nem lehet csinálni. Erre tesóm: nekünk sincs az ő házukhoz kulcs, nekik sem kell a miénkhez. Sógor+anyós tovább hőbörgött. Tesóm a férjéhez: te is ideadhatod a kulcsodat. Még ment egy ideig a vita, azután anyósék sértődötten el. Párjával utána hosszan beszélgettek arról, hogy miért is fontos a saját, külön fészek. Ennek három éve, és azóta működik a dolog :D
2012. máj. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
20%
Nekem is van kulcsom a fiam lakásába, de ha megyek , először felcsöngetek kaputelefonon. Ha nincsenek otthon, akkor bemegyek, hogy ne álljak az ajtóban, de ez a legritkább esetben fordul elő, mert mindig telefonálok, mielőtt megyek hozzájuk.
2012. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk is van anyósnak kulcsa hozzánk a biztonság kedvéért, régebben sokat utazgattunk, ő vigyázott a cicánkra, meg akár ki is rabolhatnak, elhagyhatjuk a táskát, szóval van neki. Viszont soha nem jönne váratlanul, amire az elején volt példa, de hamar letisztáztuk. Ő akkor is csak jót akart, beállított egy vasárnap reggel, amíg mi aludtunk és hozott mindenféle finomságot, hogy ne kelljen főzni.

Szerintem ne kezdj el háborúzni és próbáld őt jobban elfogadni, ha érzi, hogy nem vagy vele ellenséges, ő is normálisabb lesz. De amíg azt érzi, hogy megy köztetek a háború, már csakazért is bosszant. Üljetek le és beszéljétek meg vele, hogy a jövőben ne jöjjön váratlanul, mert kellemetlen, ez a ti otthonotok, bármikor szívesen látjátok, de beszéljétek meg előtte.

Nyilván szeretné, ha a fiának jó dolga lenne a választottja mellett, de az is lehet, hogy te is túlreagálsz dolgokat és magadra veszel olyat, amit nem rosszindulatból mond. Hosszú távon a ti kapcsolatotokat is megmérgezi az örök morgolódás, te mondod a magadét, anyukád is mondja a magáét, szerencsétlen párod meg hallgatja, aztán majd egy szép napon lelép.

Anyóssal is le kell ülni szemtől szembe megbeszélni a dolgokat, nem a párodon át üzengetni, vagy a párodra hagyni, hogy lerendezze. Neked van vele gondod, hát szedd össze magad és beszéld át ezt vele normálisan, hogy mi az ami nem tetszik és hogy te szereted a fiát, igyekszel jól főzni, mosni, takarítani, de te kezdő vagy, ő meg már x éve ezt csinálja, nem várhatja el, hogy minden tökéletes legyen.

2012. máj. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
93%

ma 21:44 vagyok


Az a baj,hogy a legtöbb anyós,mintha elfelejtené,hogy ők is voltak fiatalok,szerelmesek.Ők is szenvedtek az anyósjelölt miatt.

Én is megjártam a hadak útját az anyósommal,csak ismételgetném a történeteket amit sok fiatal lány ma is átél.

Én fiatal anyukaként megfogadtam hogyha fiam lesz sosem leszek a menyemmel rossz,vagy gonosz.

Az élet úgy hozta,hogy 4 fiam lett.(kettő még tanul) Eddig tapasztalatom azt mutatja,hogy lehet úgy élni az anyósnak is,hogy nem dugja az orrát mindenbe bele,nem akar mindent tudni.SŐT:Én úgy érzem,hogy azzal,hogy nem telepedek a fiatalokra,szívesebben mesélnek a mindennapjaikról,szívesebben fogadnak,és örömmel jönnek hozzám is.Nekem fontos,hogy harmonikus legyen a kapcsolat,mert bizony egy rossz anyós akár tönkre is teheti akaratlanul a gyermekei boldogságát.Melyik anya akarja azt,hogy a gyerekei boldogtalanok legyenek?? Én nem akarom..

Ezért kár,hogy sok anyós ezt nem képes felfogni.

2012. máj. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
74%

ma 21:44 Ön, egy arany anyós, akit meg kell becsülni!:)Vannak rendes anyósok is, jó volt olvasni!


Ez intelligencia kérdése is, hogy mennyire fogadja el egy anya, hogy a fia már családalapításra készül.


Kérdező utóbbi hozzászólásból arra lehet következtetni, hogy az ő anyós jelöltje nem egy ész lény!

2012. máj. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
66%
Kedves utolsó, a kérdezőnél ennél többről van szó: "bemegy a fürdőbe. Beles a hűtőbe." Persze, hogy zavarja, olyan ez, mint valami ellenőrzés: tisztaság van? Milyen ételek vannak a házban? Erre is érvényes a mondás: az én házam - az én váram. Mindenkinek szüksége van a magánszférára, ahová nem illik betolakodni. Még ha a másik fél édesanyja is.
2012. máj. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
43%
Bocsi: 21.51-nek ment.
2012. máj. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
81%

1. Elvileg azzal nincs gond, ha az anyósnak is van kulcsa, de ha akkor jön-megy, amikor akar, azzal igen.

2. Ha a barátodnak az természetes, hogy az anyja igy viselkedik, akkor ott VELE van baj.

3. A helyedben igencsak meggondolnám, hogy ezt akarom-e életem (vagy a házasság) végéig igy, mert a barátod nem valószinü, hogy változtat a hozzáállásán.

4. Szerintem HÁROM lehetöség van:

elsö: minden marad igy és beletörödsz,

második: a barátodat meggyözöd, hogy ez igy nem mehet tovább,

harmadik: otthagyod és keresel valakit, akinek normális elképzelése van az együttélés és szülö témáról.

2012. máj. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!