Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? Most nekem kell...

Mit tegyek? Most nekem kell elvégeznem a piszkos munkát? Hogyan oldjam meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés
Férjem összeveszett az anyjával. Azt mondta, ne találkozzunk vele. De most a férjem elutazott, én meg lapítottam, de anyós végül felhívott. Nem tudtam felvenni. Muszáj lesz visszahívnom, és mi a csudát mondjak? Félek tőle, mert mindig magyarázkodnom kell neki, mert mindenbe beleköt. Egyébként nem a férjem írja elő, hogy mit kell tennem, csak épp arról van szó, hogy nekem sincs kedvem vele találkozni...

2012. jún. 3. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképpen a férjed mellé állj, akárkinek is adsz igazat. Nyugodtan vedd fel a telefont, kérdezd meg mit szeretne. Ha csak beszélgetni vagy találkozni, akkor mond meg neki, hogy ezt nem tartod jó ötletnek, mivel a férjed nem örülne neki, és te ebből nem akarsz vitát, előbb rendezzék le őt. Aztán nyugodtan megmondhatod a férjednek hogy hívott az anyja, de lerázta és oldják meg. Én ezt tenném.
2012. jún. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

*ők

*leráztad

2012. jún. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi hogy ilyen hamar válaszoltál. Szóval, szerinted meg kellene mondanom, hogy nem fogunk vele találkozni? Ez olyan nehéz...Ez most hülye kérdés, de szerinted ne egy másik programra hivatkozzak? Rettegek ettől a beszélgetéstől, pedig muszáj lesz megejtenem.


Tetszik az a nyíltság, amit tanácsoltál, ráadásul nem szeretek és nem is nagyon tudok hazudni. Bár nagyon nehéz.


Azért is jó a tanácsod, mert olyan dolog miatt vesztek össze, ami miatt már többször vesztek össze, a férjem hiába kérte, fenyegette, hogy ne tegye ezt az anyja, de őt ez nem érdekli. Szóval most meg kéne "tanítani". Most először lenne következménye a viselkedésének.

2012. jún. 3. 00:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azért kicsit finomítanék rajta. Kb azt mondanám, amit az első válaszoló, annyi kivétellel, hogy hozzátenném, hogy én nem haragszom Anyukára, de nem szeretnék ezen a férjemmel összezördülni. Régi probléma, próbálják egymással tisztázni.
2012. jún. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így mondanám. Őszintém. Én nem haragszom, de nem akarom, hogy emiatt vitatkozzunk a férjemmel. És nem, nem beszélek vele, nem akarok ebbe belefolyni.
2012. jún. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Egyetértek a többiekkel, hozzá teheted, hogy bár te nem haragszol, de te nem fogsz vitázni ez miatt a férjeddel.

Tudom, hogy nehéz, de tényleg a férjed legyen az első és mellette állj. Ha őt bántaná, hogy találkozol az anyósoddal, ne tedd. És ez nem azt jelenti, hogy megmondja mit tegyél, ezzel csak támogatod. Ráadásul te magad írtad, az anyósod a hibás, és észbe kéne kapnia. Talán majd így...Én nem hivatkoznék programra, az őszinteség mindig jobb.

2012. jún. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
próbáld meg őket kibékíteni !! biztos már idős és szüksége van rátok..akármilyen hárpia is akkor is csak az anyja ..
2012. jún. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk már volt hasonló, csak az apjával. Engem hívott az apja direkt és nekem szidta a férjemet. Én annyit mondtam neki: "ne haragudj de ez nem tartozik rám, csak kettőtökre, beszéljetek egymással ha kicsit lejjebb hagytak az indulatok"


Ennyi. Nem kell túlspilázni. Én éreztettem a hangomon hogy a férjem mellett állok, de mégis udvarias voltam, szerintem ennél többet vagy kevesebbet egy feleségnek nem kell/ nem szabad tennie. Sem békebírót játszani nem szeretek, sem haragszomrádot játszani.

2012. jún. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!