Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Okoztak-e problémát családon...

Okoztak-e problémát családon belül az anyagi nehézségek?

Figyelt kérdés
Statisztikát szeretnék készíteni a Szegénységről szóló irományomhoz. Kérlek, írd oda a nemed és a korod is,minél részletesebben írj! Köszönöm

2011. nov. 6. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Igen okoztak, mert mindenki a másikat szekálja hogy miből mennyit használ vagy mennyit eszik, mindenki csak ujjal mutogat egymásra de csesznek munkát keresni. 22/L
2011. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Okoznak folyamatosan, mert mi a férjemmel jól élünk, diplomáink és nyelvvizsgáink révén nagyon jól fizető munkánk van. Csakhogy mindkettőnk családjában van olyan fekete bárány, aki korán abbahagyta a tanulást, kisegítő munkákból kapott minimálbéren tengődik, folyton kirúgják, mert leépítéseknél a legalsóbb réteg repül először, ezáltal folyamatosan a nyakunkra járnak "kölcsön" kérni, már nem is merek utánaszámolni, hogy az évek alatt hány milliót vettek ki a zsebünkből. Emellett nemhogy nem hálásak, de gyakran visszahallom, hogy ez a minimum, mert ha nekünk tellik ilyen-olyan ruhára, ékszerre, utazásra, akkor nehogymár őket ne segítsük ki... Kész átok az ilyen rokon, aki tanulni tunya volt, aztán egy életen át nekünk kell eltartani, csak mert mi szorgalmasabbak és tehetősebbek vagyunk.
2011. nov. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Mindenki azt hiszi gazdagnak lenni milyen jó, mert mindent megkap..Hát ez nem teljesen igaz.Tudom, hogy most a szegénységről kérdezel, de nem csak ott okozhatnak problémát az anyagi helyzetek.Nekünk van pénzünk, de folyamatosan azon megy a vitai, hogy ki mennyit költ el.Havi 250.000ft-ot keres apu, anya meg havi 240.000ft-ot.Hónap végére soha nincs pénz, és senki nem érti hogy hova tűnhetett.Apu veszi nekünk a drágábbnál drágább csokikat, mindent pedig egy szóval se mondtuk hogy kell.Sőt kértük, hogy ne vegyen de mindennel elhalmoz.Tudom, hogy ezek nem nagy problémák, és sokan azt gondoljátok, hogy itt panaszkodom, meg egy beképzelt kis pic.a vagyok, aki mindent meg kap.Hát emiatt a "kis gond" miatt fognak elválni a szüleim..
2011. nov. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
sokszor okozz számomra de, próbálom nem kimutatni 20 éves vagyok és sajnos tudom mi az az anyagi nehézség már 2 éve dolgozom van egy kisebb testvérem. Mikor 18 éves voltam talán elmondhatom hogy, minden rendben volt auto ház nem okozott nekem se és családomnak se problémát ha jött a hónap vége. De, közbe elromlott az autónk sajnos nem volt anyunak fére tett pénze ezért kölcsönt kellett felvenni mert, sajnos elengedhetetlen családunkba az autó tovább szeretem volna tanulni akkor egyetemen főiskolán vagy valami jól fizető állást elvégezni fodrász vagy műköröm építőt vagy legalább munka mellett elvégezni. Csak ahogy elkezdtem dolgozni jöttek a problémák sorra mindig valamire kellett a pénz anyunak és sajnos nem merrem azt mondani nem adok mert tudom milyen nehéz neki tőlem kérni hogy rám van szorulva. Amióta dolgozok még buliban se voltam és megnézzem a munkahelyemen is hogy milyen ásványvízet és milyen ételt veszek magamnak és amióta dolgozok egy fillért se tudtam fére tenni magamnak a hónap végére teljesen le nullázodik a pénztárcám.fogalmam sincsen hogyan tudnék sporolni még jobban vagy fére tenni kicsit. Mikor van hogy hónap végén felvágott nincsen itthon.
2011. nov. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

Persze.

Amikor a párom megemlíti, hogy "nincs pénzünk" rendszerint azt válaszolom, valahonnan mégis futja napi 600 forint a cigijére... és ebből rendszeres a sértődés.

2011. nov. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

igen, mert a férjem sokat keres én alig (külön kassza)

nekem gyógyszerre sincs sokszor pénzem, és rossz látni, ahogy ő meg veszi a sok baromságot és szórja az ablakon a pénzt. és amit segít nekem, az kölcsön.

2011. nov. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

18:55


Teljesen külön kassza? Kölcsönad a férjed gyógyszerre? :O

Hűűű de bizarr!!! :/

2011. nov. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

amivel érvel:

"felnőtt ember vagyok tartsam el magam"


és még csak szóvá sem tehetem.

2011. nov. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj de én nem mentem volna hozzá egy ilyen emberhez, gyereket nem írsz hogy van, még jó is.
2011. nov. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Felnőtt ember vagyok, de nem tudnám eltartani magam, mert az állam sajnos nem támogatja a gyermeknevelést olyan mértékben, hogy erre képes lennék. Értem én, hogy ad valami kis pénzecskét, de ez 80%-ban kizárólag a gyerekre megy el!


És mi az, hogy nem szólhatsz? Van külön polcod a spájzban/hűtőben? És a lakbért/rezsit/tisztítószereket felezitek?

2011. nov. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!