Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha nem szereted az anyósodat,...

Ha nem szereted az anyósodat, akkor is megjátszod, hogy jó barátnők vagytok?

Figyelt kérdés
Régen bírtam, de az utóbbi években egy gazi szörnyeteg lett. Össze is vesztem vele és megmondtam neki is és a férjemnek is, hogy utálom a szemétségei miatt és hagyjuk békén egymást. Mostanában viszont sűrűn jön hozzánk és úgy csinál, mintha tök jó barátnők lennénk, pedig tudja, hogy nem így van. A férjem is állandóan kettesben hagy vele. Ilyenkor a sírás kerülget. Ha szól hozzám válaszolok, köszönök illedelmesen, de egyszerűen nem bírok vele haverkodni, meg úgy tenni, mintha a sok gonoszság meg sem történt volna. Persze bunkó sem vagyok, mert nem akarom megbántani a férjemet, de nagyon nehéz még ezt a kis "kedvességet" is kierőszakolni magamból. Kötelező szeretni az anyóst?

2012. jún. 5. 00:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Én nem játszom meg magam. Kimutatom, h mennyire tisztelem azért, amiért egy ilyen nagyszerű embert nevelt fel a fiából,de nem barátnősködünk. Amúgy sem vagyok az a nagyon barátkozós tipus.Meg, mondjuk én nem haragszom rá, mert tudom, hogy amit mond,azt csak azért teszi, mert úgy érzi, hogy segit ezzel, még akkor is, ha a falra tudnék mászni az ötleteitől meg attól, hogy mindenbe beleszól.

Összegezve: sztem jobb egy egyszerű, tiszteleten alapuló, kicsit távolság tartó viszony, mint, hogy puszibarátnők legyünk, aztán kibeszéljük egymást meg az első adandó alkalomnál egymás nyakának ugorjunk...

2012. jún. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Semmiféleképpen nem játszanám meg a barátnő szerepét, mert nem az a szerepünk. Mint ahogy a jóban lévő anyóssal sem játszottuk ezt el.

A férjeddel legyél őszinte, hogy ne hagyjon titeket sokáig együtt, mert te még nem vagy túl ezen a dolgon, és próbálkozol, de idő kell.

Megjátszani nem kell semmit, csak legyél tisztelettudó, illedelmesen normális és kész.

2012. jún. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Általában, mikor megbántanak akkor az ember azt várja hogy az aki megbántott egy kicsit kapkodja a lábait.

Igyekezzen hogy elfeledtesse velem ezt a hibáját.


Te lehordtad az anyósod, elmondtad a férjednek is hogy utálod, ne is lásd. Most az anyós szegény igyekszik neked a kedvedben járni csak hogy a viszony megmaradjon és megbékélj. Ráadásul az hogy igy igyekszik egyenes értékü azzal hogy belátta ő hibázott.


Te meg csak rugdalod ahogy nekem ez itt most lejön.

Nem, nem kötelező kedvelni az anyóst. De megbocsátani meg lehet.

2012. jún. 5. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Köztünk is látszólagos a jó viszony,de nem haverkodunk,páromnak is megmondtam,ne hagyjon vele kettesben,mert csak az ő kedvéért nem haraptam még ketté,csak az ő kedvéért vagyok a szüleinél néha,ugyh üljön a hátsóján ő is az anyjával,nekem ne hagyja ott.
2012. jún. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Az exem anyját nem bírtam.Írtóztam tőle!Szerencsére nem jutottunk el az összeköltözésig, de ahányszor az anyjával kellett lennem egy társaságba,szépen megoldottam a dolgokat.Mindig kedves voltam :) Éreztem rajta, hogy nem kedvel,hanem ő is megjátsza magát. Nem csináltam én ebből problémát.
2012. jún. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem szeretem az anyósomat, és nem is játszom meg magam. Eszemben sincs. Sok alkalommal vagyunk úgy, hogy családi összejövetel van, és ilyenkor általában a mi kocsinkba kell utaztatni őket, mert hát.........végül is együtt megyünk, együtt jövünk, de úgy ahogy én akarom, akkor amikor én akarom. Szeret mások előtt kritizálni, de ilyenkor én is támadok, és visszaszólok úgy, hogy totál beégetem. Szerencsére van olyan nagy szám mint neki, úgyhogy nem szoktam hagyni magam.

A férjem tisztában van ezzel, tudja milyen az anyja, tudja milyen vagyok én, ezért nem is mer minket sokáig együtt hagyni, sőt, ha rákezdi a kedves mama, akkor a férjem egy-kettő leállítja. Soha nem játszanám meg, hogy szeretem, és ezt ő is tudja. Nem kötelező szeretni, nem hozzá mentél feleségül, nem neki kell megfelelned. Ha a férjed meg van elégedve veled mint feleséggel, társsal, akkor elmehet a kedves mama a fenébe.

2012. jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

# 6/6 Időpont ma 11:01


Ez a mások előtt kritizálás nálunk is van, csak burkoltan. Finoman beadta már az egész rokonságnak, hogy a férjem csinál mindent, ezért furcsán szoktak méregetni az összejöveteleken, mert én ugye az ég világon semmit sem csinálok itthon, csak döglök.

2012. jún. 5. 12:05
 8/12 A kérdező kommentje:

Időpont ma 04:05


Nem ezért pedálozik, hogy az én kedvemben járjon, hanem azért, hogy megengedjem, hogy hetente akár többször is láthassa az unokáját. A mama ugyanis alkoholista és többször is állt pszichiátriai kezelés alatt.

2012. jún. 5. 12:07
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem kötelező. :) Főleg, ha hárpia.


Viszont igyekeznék én ajtót nyitni neki, és még ott elállni az útját, hogy már megint mi hordta oda talán a szél...talán egy kicsit leszokik a fene nagy látogatósdiról.


Ha megbántott akkor tessék a rokonság előtt nyilvánosan vezekelni és bocsánatot kérni.


Ha szimplán utálod (megesik) akkor pedig az együtt töltött időt minimálisra (muszáj ünnepek) korlátozni. S még ott is bőven elég a köszönés és kész.


Én az én anyósomhoz így állok hozzá, de aki nem ismeri mit követett el ellenem (és a gyerekem ellen!!!) az ne is piros kezezzen lelkesen.

2012. jún. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem játszok meg semmit, olyan hideg vagyok vele mint a jég. Nemrég született a kislányunk, jött nekem sírva, hogy köszöni, hogy megszültem az unokáját. Majdnem elhánytam magam... legszívesebben azt mondtam volna, hogy nem az ő unokáját szültem meg, hanem a mi gyerekünket. A férjem iránti szeretetből nem mondtam semmit.
2012. jún. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!