Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg ennyire sarkon fordult...

Tényleg ennyire sarkon fordult a világ?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy manapság a lánynak jobban meg kell felelnie a fiú szüleinek, mint a fiúnak a lány szüleinek? Én sajnos ezt tapasztalom.. Minden válaszolónak zöld mancs.

2012. szept. 1. 09:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Mindenkinél meg kell felelnie mindenkinek.
2012. szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

Azért mert azt hiszik ,hogy mivel mi nők is dolgozunk ,gyereket nevelünk ,főzünk mindenben jónak kell lenni. Nem képesek elfogadni,hogy nekünk is lehetnek rossz napjaink. Mellesleg akinek fia van és elöbb utobb anyós lesz meg van róla győzödve ,hogy Ő tőkéletes anya. Nála senki nem tud semmit jobban.



Van az mondás: A LÁNYOM A LÁNYOM A MENNYEM AZ SOHA NEM LESZ LÁNYOM !!!!

2012. szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom én sem, de már én is tapasztaltam:(
2012. szept. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Fene tudja, a mi esetünkben engem kevésbé mustráltak meg anyósék, mint a férjemet a szüleim.
2012. szept. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Hála Istennek Én nem ezt tapasztalom. Nagyon jól kijövök az anyósommal és még akkor se haragudott mikor a kutyájával eltörtem a kedvenc vázáját. :) (rám ugrott a kutyája Én meg nekiestem a vázájának) Szóval nagyon jól kijövök vele. :) A páromat is szeretik a szüleim. Sokat segít itthon, részt vesz a hobbijainkban és Én is próbálok náluk. Szerintem így normális. El kell fogadni az élet menetét. Felnövünk, házasodunk, gyerekeink lesznek, akik szintén megnőnek és akiket el kell engednünk a szívük választottjával.
2012. szept. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

De mennyire sarkon fordult...


Amúgy mindkét félnek erősen meg kell felelni manapság

2012. szept. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem manapság van így. Mindenre rámondják, hogy manapság. Régen is voltak kötekedő, bolhás szülők, meg ma is. Apumat saját fiukként szerették anyu szülei, anyumat meg sosem fogadták el az anyósáék. De anyósomnak például a fiúk sem tudtak megfelelni, sem én. Anyumék fiukként szeretik a férjemet, lányukként a sógornőmet. Mi pont így vagyunk a gyerekeink párjaival, pedig ők is külön neműek.

Szóval személyiségfüggő a dolog. Ha akarom szeretni, szeretem, ha nem, meg fejre is állhat. Szülőként pedig az a dolgom, hogy összetartsam a családot, ne pedig a tüzet szítsam.

2012. szept. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

én nem értem az egészet

meg azt sem hogy mért van egyből az az utálat meg anyós kapcsolat stb. mindenki általánosít

Aztán ahány ember annyiféle elvárás, szokás.

2012. szept. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Én inkább azt hiányolom, hogy manapság nem védik meg a lányok/nők becsületét a hozzátartozó férfiak. Régen ha valaki molesztálta/megalázta/elszédítette a lányát/lánytestvérét, akkor a család férfitagjai mentek és jól megruházták, számonkérték, esetleg még erővel házasságra is kényszerítették a gazembert.

Ma melyik lány számíthat arra, hogy a bátyja, apja megvédi???

Na így a kéjencek nyugodtan garázdálkodhatnak...

2012. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Régen itthon az volt a szokás, hogy a lányokhoz mentek a fiúk lánynézőbe, és a lány apja eldöntötte, hogy támogatja-e a szerelmeseket, vagy nem. Ha nem volt dolgos a fiú, akkor nem. De ha mégis akkor hazament a fiú elújságolta az anyjának, az anyjaa meg örült, hogy végre megházasodhat a fia. Ma meg elmegyünk a fiú szüleihez, és ha nem vagy beszédes, és ha nem tudsz beszélgetni vagy a kedvükre tenni, akkor kiutálnak a p*csába. Köszi az eddigi válaszokat. Mindenkinek ment a zöld. Még várok hozzászólásokat.
2012. szept. 1. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!