Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A szerelem biológiája. Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelem biológiája. Hogy van az, hogy egy ember, akivel még nem találkoztam személyesen (egy ismert zenész) eddig nem fogott meg különösebben, aztán fordult egyet a világ, és azt vettem észre, hogy nagyon is jóképű?

Figyelt kérdés

Mi befolyásolja ezt bennünk, hogy hirtelen megváltozik a véleményünk ilyen téren?

Elolvastam róla egy interjút, azt hiszem, azután figyeltem fel ezekre.


2011. júl. 10. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Te 13 és 16 év közötti lány vagy igaz?
2011. júl. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

17.

És nem azt akarom ezzel mondani, hogy fú, én most szerelmes vagyok belé és hozzá akarok menni feleségül. Csak érdekelne ennek a folyamatnak a miértje. Nem is ismerem tulajdonképpen, eddig nem gondoltam róla, hogy jól nézne ki, most meg megváltozott a véleményem.

2011. júl. 10. 12:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Ennek mi köze a szerelemhez?:) Rengeteg jóképű pali van, mégse esünk bele mindegyikbe. Szerintem csak nagyon bele akarsz zúgni valakibe.
2011. júl. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok. Úgy látom nem érted amit kérdezni akarok.

Jó, akkor legyen egy teljesen átlagos személy. Eddig nem érdekelt, nem gondoltad róla, hogy szép lenne, most meg valamiért megtetszik.

EZ érdekel, és hogy MIÉRT reagál így az agyunk vagy akármink. Tehát inkább pszichológiai kérdés. De úgy látom itt ilyen válaszra felesleges reménykednem...

2011. júl. 10. 12:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastad az interjut, tetszett, amiket mondott, megfogtak a gondolatai, erdekesnek talaltad a vilagnezetet, elkezdett vonzani a jelleme, az agyadban elindult egy folyamat, elkezdted erdekesnek talalni, es igy a kozombosseg atfordult szimpatiaba, vagy akar vonzodasba es igy kulsore is maskent nezel mar ra. Ennyi. Nem vagyok neurologus, szoval nem tudom, hogy az agy mely kozpontjaiban indulnak el ilyenkor reakciok, vagy ingeruletatvitel, orvosi valaszt ezert nem tudok adni.


Viszont ha engem kerdezel, a szerelem nem tobb, mint a termeszet ocska es atlatszo kis trukkje, hogy szaporodasra birja az embereket!

De mondjuk en nagyon cinikus, keseru es neurotikus srac vagyok, szoval biztos tudnak masok ennel jobb valaszt is adni...:D


25/F

2011. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :))


Az utolsó előtti mondatoddal egyébként teljesen egyetértek. ;)

2011. júl. 10. 12:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kinézethez társítasz, biztos is hogy társítasz, egy jellemet. Ha jobban megismered a valóságban a másik jellemét, így a kinézetét is átalakítod a fejedben. Ez nagyon szélsőséges esetekben nem működik, nemileg vonzónak nem mindenkit fogsz ettől még találni.
2011. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én biológiára járok és tényleg annyi az egész, hogy egyik embernél vonz valami másiknál nem és így valamikor elindulnak a különböző folyamatok valamikor nem. Általában az emberek be vannak ilyen szempontból programozva, mert szokták mondani hogy mi a gyengém, de ha értékrendi hasonlóság vagy rangi fölénye van( általában nőknél ez teljesen be szokott jönni, ha sok pénze van vagy jó állása, magas beosztása sokkal jobban vonzza és nem mondhatjuk hogy ri bik mert tényleg szeretik, van néhány tanulmány. ) akkor is érezhetnek vonzalmat.

Szóval hogy miért lesz valaki szerelmes az nagyon ingatag terület a tudomány szempontjából.

2011. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!