Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg ennyire sarkon fordult...

Tényleg ennyire sarkon fordult a világ?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy manapság a lánynak jobban meg kell felelnie a fiú szüleinek, mint a fiúnak a lány szüleinek? Én sajnos ezt tapasztalom.. Minden válaszolónak zöld mancs.

2012. szept. 1. 09:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, ilyen családokból csak utáljanak is ki nyugodtan, hidd el, jobban jársz, mint ha egy egész életen utálkoznának veled. Nehogy azt hidd, hogy ezeknek majd a következő megfelel. Márpedig, inkább valaki más életét tegyék tönkre, ne a tiedet.
2012. szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
8%

mert a fiús anyák kritikusak, és szeretnek áskálódni.


bennem nincs megfelelési kényszer. nem az anyjának kell engem szeretnie, hanem a páromnak.


szerintem inkább az a baj sok helyen, hogy anyuka pici fia mindenben anyukának ad igazat, és emiatt még képes elhagyni a lányt is. mondjuk az a kapcsolat annyit is ért, de ne képzelje már az anyós magát istennek...


azért nálunk anyum is elég kritikusan nézte a fiúimat, de sosem szólt bele. max annyit mondott, h szerinte nem illünk össze, de nem pocskondiázta egyiket sem. fiús részről sajnos pont az ellenkezőjét tapasztaltam.

2012. szept. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
a szülőnek semmi köze ahhoz, hogy kit választ a gyerek, így meg sem kell felelni senkinek sem. vicc...
2012. szept. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
6%

Nagyon igazad van kedves kérdező (sarkon fordult) !

Elgondolkodtam és úgy vélem ezt a szülők rontották el. Erkölcsösebb, háziasabb hölgyeket kellene faragni a lányokból és szigorúan nevelni. A fiúkból talpraesett embert nevelni, aki nem csak a gép előtt gubbaszt. Ismerje a munkát a ház körül és tanulja meg tisztelni a másik nemet.

Ha ez így lenne, akkor biztos a fiúk udvarolnának még ma is. A lányos szülők szerintem örülnek ha akad egy szimpi vejkó, nem kukacoskodnak, mert tudják nem egyszerű a mai választékból !! A fiús szülők is jól tudják, hogy minden fiúra min. 3 lány jut, nincsenek betojva, az unoka is ráér ha majd hiányuk lesz, a fiúknál nem sürget az idő mint a lányoknál.

Szóval a fiús anyák válogathatnak ,de lehet nem is akarnak maguknak menyt, mert nem akarják a "staféta botot tovább adni " :))

2012. szept. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
36 éves nő vagyok. Volt már pár pasas az életemben, majdnem mindnek ismertem az anyját, olyan 6 anyósjelölttel volt már dolgom, és mindet szerettem és viszontszerettek. Ellenben azzal a nővel aki az anyósom lett...utál, gyűlöl, fúrkál, kibeszél. Pedig én aztán nagyon pozitívan álltam ő hozzá is. Nálunk úgy nézett ki, hogy majdnem elkérte a bankszámlakivonatomat amikor másodszorra találkoztunk, emlékszem az arckifejezésére amikor megtudta, hogy már árva vagyok, se anyám se apám, nincs örökség ami majd közös lehet, hát egészen elsápadt, de amikor közöltem, hogy a nővérem dúúúúúsgazdag még a követ is hallottam legurulni a mellkasáról:/ Csak a pénz számít neki. Semmi más. Kikötötte, hogy ha házasodunk csakis olyan házassági szerződést írhatunk alá amit ő csináltat az ő ügyvédjével, nincs közösen semmi, amit a párom vesz annak teszi el a blokkját, írja fel a füzetbe, mert ha "kenyértörésre" kerül a dolog akkor majd ő be tudja bizonyítani, hogy az az Ő CSALÁDJÁÉ.
2012. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15:46-os vagyok, a vége lemaradt ami miatt is írtam, szóval én ki lettem kérdezve, át lettem világítva, az anyós úgy gondolta némi pénzt is hozhatok, így maradhattam a háznál. (egyébként mindekit kiszecskázott a fia mellől)Na és a lényeg, hogy mégis mennyire sarkon fordult a világ, a fia azaz az én párom semmiről nem számolhat be itthon. Ha vásárolnak valamit, nem mondhatja el. Vettek egy földet a párom nevén lett, de nem mondhatta el, vettek egy kocsit, azt sem mondhatta el, örököltek egy házat azt sem mondhatta el. "Erről inkább ne szólj" mondja neki az anyja. " Ez a családé, ne szólj róla" stb stb.

Ő ilyen, nekem kell csak megfelelnem:/

2012. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Amire te gondolsz, azt úgy hívják, hogy "kifordult a sarkaiból". Aki sarkon fordul, az egyészen mást jelent. :)


Egyébként nem. Régen is mindig tönbbet követeltek egy nőtől, és kevesebbet engedtek meg neki, mint egy férfinak.

2012. szept. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem igen elég gáz lett a világ,és nem csak ebben az értelemben!Ja és marha "primitívek" tudnak lenni a szülők pl az én anyósom! 10 évvel ez előtt mikor a férjem bemutatott a szüleinek az anyja nem állt velem szóba és megmondta a férjemnek hogy utál közlöm a "csókólomon meg a viszontlátáson kívül tőlem mást nem hallott mert elvonult tv-ni.:D és azt mondta a következő alkalommal hogy a fia úgy is csak "üríteni használ"Hát köpni-nyelni nem tudtam és még nekem kellet pitizni hogy bevágódjak.

Az én szüleim meg tök normálisak voltak oldották a hangulatot pedig apu nagy kritikus! Szerintem az anyós jelöltek már csak ilyenek féltik a posztjukat,nem egyedül kapirgálhatnak a tyúk udvarban és a kicsi fiúkat már nem csak ők tudják befolyásolni.Nekem is fiam van de főbe lövöm magam ha ilyen leszek!!!

2012. szept. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
30%

Mindig is a nőtől vártak több alkalmazkodást: régen 18 évesen férjhez mentek , anyósékhoz költözött a nő. Asszonyként is dirigálhattak neki, de a kapcsolatot nem fúrhatták. (nagymamám mesélte)

Ma meg a hosszú nagy válogatásokból az lett, hogy a fiús mamák kiveszik a fiuk kezéből a választás jogát...többnyire.

Remélem sose leszek ilyen! Fiús mama vagyok.

2012. szept. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!