Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mit tennél, ha egy olyan...

Te mit tennél, ha egy olyan rokon, aki nem kedvel téged, lenéz, nem is tartjátok a kapcsolatot, elvárja, hogy a neve napján felköszöntsd és meg akar jelenni nálad?

Figyelt kérdés
Te hogyan reagálnál?
2012. szept. 4. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Ő látogat meg téged a sajt névnapján? A látogató hozza az ajándékot látogatáskor (virág), nem fordítva. :)

Amúgy ha akar, látogasson meg, de nem kapna semmit, max. annyit mondanék, hogy boldog névnapot.

Nagy kérdés: ő felköszönt téged? Mert ha igen, akkor illik viszonozni.

2012. szept. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Honnan tudod, hogy ezt akarja ha nem tartjátok a kapcsolatot?
2012. szept. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
hát, én nem szeretem, ha csak úgy történnek velem a dolgok, szeretem irányítani az életem. (természetesen csak annyira, amennyire lehetőségem van rá.). van rá lehetőséged, h visszautasítsd a látogatást. én ezt tenném, udvariasan, de úgy, h érezze, mindez azért történik, mert értetlenül állok az ötlet előtt és továbbra sem szeretnék "barátkozni".
2012. szept. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem tartom a rokonnal a kapcsolatot, akkor fogalmam sincs hogy mikor van a névnapja, és hogy utál vagy sem.

Egyébként nem foglalkoznék vele. Ha felhívna hogy el akar jönni hozzá, megkérdezném a telefonban hogy "elnézést, de kivel beszélek??" Ha megmondja kicsoda, és hogy meg akar látogatni, simán megmondanám neki, hogy nem aktuális a dolog, mert nem fogadok vendégeket. Majd elköszönnék és letenném a telefont. ennyi. De hogy fejfájást vagy ügyet nem csinálnék belőle az is biztos.

2012. szept. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Még mindig anyós? :) Férjeddel nem sikerült megbeszélni?
2012. szept. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nagyon régen még köszöntöttem egy párszor,de sosem kaptam viszonzást,csak célzó,lenéző megjegyzéseket.Aztán úgy gondoltam,ha nem működik oda vissza,minek túráztassam magam??

Most azonban évekkel később szintén kitalált magának,és még én vagyok a tiszteletlen,amiért nem akarok ebben részt venni...

Hogyan lehet az ilyen embert helyre tenni???Mert sok a konfliktus miatta!

2012. szept. 4. 11:34
 7/13 anonim ***** válasza:
jaaa, hogy anyós. azt azért nem kellett volna kihagyni a sztoriból. ő ugyanis nem annyira hozzád tartozik, mint a párodhoz. és ez sok mindent megváltozat. sajnos.
2012. szept. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Mi az, hogy elvárja? Pont leszarnám, mit vár el. Majd talán én eldöntöm hova és kit megyek felköszönteni. Hozzám meg hiába jön, nem nyitok neki ajtót és kész.
2012. szept. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Én egyszerűen, de nyugodt hangon megmondanám neki hogy "Én egy darabig próbálkoztam jóban lenni magával, felköszöntöttem névnapján, de viszonzást nem kaptam, csak lenézést, sértéseket. Úgy gondolom nem árulok el nagy titkot ha azt mondom köztünk nem jó a viszony, nem szívleljük egymást. Innentől kezdve nem értem miét kellett volna nekem felköszönteni magát? Ha majd olyan viszony alakul ki köztünk, akkor biztos lehet benne hogy fel fogom köszönteni, addig viszont amíg ilyen aljasul viselkedik ne is várja." Ennyi. Vagy még hozz teheted ha akarsz ezen a kapcsolaton javítani hogy: "Én nyitott vagyok arra hogy javítsunk a kapcsolatunkon, ha maga is szeretné."

Erre varrjon hógolyót. Szerintem az őszinteség a legjobb megoldás. Ha megmondod neki kerek perec hogy mit gondolsz, mit érzel, akkor az anyós nem háboroghat, előbb utóbb tudomásul veszi hogy nálad nem használ ez a lelki terror...

2012. szept. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na, azt hiszem, valahol elvesztettem a fonalat.


1. Rokon, aki nem kedvel téged és lenéz - ezt te tudod róla konkrétan? Vagy csak ezt képzeled?


2. Nem is tartjátok a kapcsolatot - ez tiszta sor.


3. Elvárja, hogy a neve napján felköszöntsd és meg akar jelenni nálad? Nyílván a te névnapodat ignorálja, ugye?


4. Honnan tudod, hogy elvárja? Mondta? meg akar jelenni nálad, hogy te felköszöntsd, és még lenéz, megvet, nem tartja a kapcsolatot sem?


Természetesen zárt ajtókat találna nálam. Cselédlányom sajna nincsen, mint a régi szép időkben, akivel megüzenhetném, hogy nem vagyok itthon, de van más módszer is az ilyen agresszív és önző rokon lekoptatására. :)


A névnapján azt köszöntöm fel, aki veszi a fáradtságot arra, hogy az enyémet is fejben tartja és megtisztel azzal, hogy felköszönt. Nem kell szeretnie, elég, ha csak tisztel és tartja a szokásokat.

2012. szept. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!