Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális az anyósom? Tudja...

Normális az anyósom? Tudja hogy milyen rosszul állunk anyagilag és mégis ilyet kér tőlünk!

Figyelt kérdés

Arra kért hogy vegyük már meg az öccse házrészét 450.000ft-ért. A ház övé és a testvéréé felesben. Ez egy komfort és víz nélküli,lepukkant ház,a kertben nyakig érő gazzal!

Mi Pesten lakunk,a ház és az anyós 250km-re.

A legnagyobb problémám ezzel az hogy napról napra élünk,jelenleg csak a férjem dolgozik. Én gyesen,a munkám megszűnt. Lakáshitelünk van. Ezt az anyós mind tudja és mégis ilyet kér! Totál kiakasztott,még ha lenne is felesleges fél millám akkor sem kéne az a ház. És a párom is így gondolja,csak nagyon dühít hogy képes lenne még egy adóságot a nyakunkba varrni!!!



2012. szept. 13. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérni bármit lehet. Mond meg kerek perec, hogy nem és kész.
2012. szept. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálta, nemet kell neki mondani, és kész. :) Nem szabad rajta idegeskedni, ha valamiért fontos neki, lehet, hogy úgy volt vele, egy próbát megér. Ez nem kötelez benneteket semmire, a férjeddel ráadásul egyet is gondoltok a helyzetről. Egyszóval nincs min idegeskednetek, nemet kell mondani és megnyugodni! :)

Hajrá, csak pozitívan! :)

2012. szept. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Legalább a párod egyedüli gyerek, vagy az anyósod felét majd többen öröklik? Ott is lakik az anyósod öccse?

Én nem venném meg, főleg a ti anyagi helyzetetekben.

Viszont mielőtt pálcát törnék az anyósod felett, tudni kellene, hogy miért kéri ezt tőletek, ő lehet, hogy jót akar. Az is lehet, hogy az öccse kéri, hogy fizesse ki a részét.

2012. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Persze hogy nemet mondunk,csak az idegesít hogy egyáltalán ilyen megfordul a fejében!

Még ha jó állapotban is lenne az a ház,akkor is 250km re van,és egy fél házrészt elég nehéz lenne eladni. Anyós pedig 1000% hogy soha nem egyezne bele!

Az egésszel csak azt akarja elérni hogy az iszákos öccsét kitegye valahogy.

Én kérdeztem tőle ma hogy miért nem fizeti ki ő,erre az a válasz hogy beteg és nem tud dolgozni. Évek óta szoc segélyből él.

2012. szept. 13. 22:50
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Lehet én tök naiv vagyok. De ezt én úgy értelmezem, hogy Anyós azt akarja, hogy halála esetén ne egy fél házat hanem egy egész legyen a tiétek.
2012. szept. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A férjemnek van még egy öccse,és igen ott lakik anyóssal a testvére.

Tavaly augusztusig 1éven keresztül nálunk lakott az anyós. Szó szerint mi tartottuk el. A segélyéből az otthoni adósságait fizette.

Aztán szépen megkértük hogy költözzön haza mert tovább nem bírtunk anyagilag még egy embert eltartani!

2012. szept. 13. 22:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az anyós megkért hogy hogy vegyétek meg, de te nem akarod megvenni.


Megoldás: NE VEGYÉTEK MEG.

2012. szept. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok

Tegyük fel megveszitek. Az anyósod öccse szerintem ebből a pénzből nem fog (nem tud) elköltözni. Viszont kilakoltatni csak ti tudjátok (az anyósodnak semmi köze és joga nem lesz hozzá), de ezt 250 km-ről még megpróbálni is nehéz lenne!

Viszont lesz mit elinni az öcsnek!

Ha viszont örököltök az anyós után, akkor lesz egy 3/4 házatok a világ végén.

Szóval semmi szín alatt ne vegyétek meg!

2012. szept. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán meg kell mondani, hogy nem kell még ingyen se. Anyósod biztonságba akarja tudni magát, lévén, hogy ti nem fogtok oda költözni , és ő akar rendelkezni mindennel. Testvérét meg kivül látni. Lehet, hogy a testvére szorgalmazza, hogy adják el az ingatlant, mert neki pénzre van szüksége. Ha eladják, van hová menni az anyósodnak?
2012. szept. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Normális, de önző.


Megkért, ti peidg mondjatok szépen nemet és a téma le van zárva. Nem szabad ezen idegeskedni, nem szabad más helyett felvenni a felelősséget - intézze az anyós az iszákos testvére dolgait, ne varrja a ti nyakatokba a gondjait -, és nem szabad többé rágondolni sem.


Megkért, jó. Nemet mondtál és pont. Téma lezárva. Komolyan mondom. Többé elő sem engedjétek venni ezt a témát, sem més hasonlót, aminek az a vége, hogy anyós helyett vállajatok bármit is.


Semmiféle lehetséges örökség nem éri meg azt a pokolot, amit most felvennétek a nyakatokba. Van gyereketek? Neki is pokol lenne folyton azt hallani, hogy adósság... (én abban nőttem fel, tényleg pokol volt).


Ha a párod is így gomdolja, akkor együtt kell megmondnai anyukának, hogy nem, és a témát lezárni.

2012. szept. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!