Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Érdemes albérletbe költözni...

Érdemes albérletbe költözni azért hogy legyen magánéletünk és ne anyóssal lakjunk és ne csak 1 szoba legyen amiben rendezkedhetek, érdemes, ha nincs pénz saját ház megvételére?

Figyelt kérdés
Hozzátenném nem vagyok rosszba anyóssal csak szeretném ha külön lennénk és ha egyedül szeretnék lenni akkor ne keljen kerülgetni még egy testvért is, hogy ha kedvem tartja meztelenül is végig tudjak szaladni a szobán fürdés után, anélkül hogy minden wc re menetelkor zárnom kéne az ajtót magam mögött.És ha nincsen kedvem beszélgetni akkor nem tartana fel senki.És nem kéne minden ajtó kulcslyukat be tömködnöm wc papírral hogy ne kukucskáljon utánam senki. De félek az albérlettől mert bármikor kitehetnek ha eladásra kerül a sor vagy mi lesz ha nem tudjuk majd fizetni? Itt nem szeretnék maradni mert ez nem szabadság.

2012. nov. 16. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Igen!!!! Mindenképp albérlet!
2012. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
a nyugalom minden pénzt megér
2012. nov. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Évek óta itt élünk anyósommal, először tökéletes volt a kapcsolatunk de kicsit megromlott mert mindenbe beleszólt, állandóan mi szobánkba volt átjött tvzni ha nem voltunk itthon átkutatta szobát stb... most költözünk el év elején, sokkal nehezebben jövünk ki anyagilag de meg fogja érni!!! Kapcsolatunk is sokkal jobb lesz ha ritkábban találkozunk anyóssal :)
2012. nov. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Én is az albérletre szavaznék!
2012. nov. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Tökéletesen egyetértek azzal, hogy külön élni sokkal jobb!

De azt tegyétek mérlegre, hogy mennyi pénzt tudtok albérletre szánni, mert könnyen lehet, jobban jártok, ha hitelt vesztek fel, és azt a pénzt a törlesztőrészletre fordítjátok. Mégsem kidobott pénz, mert tiétek lesz a lakás.

2012. nov. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Nem kell meztelenül szaladgálni egy lakásban. A WC-t pedig mindig szokás bezárni, ha bent vagyunk. Ha csak ennyi a bajod, akkor ne panaszkodj.

Ha albérletbe mentek, ott is kell alkalmazkodni a főbérlőhöz. Fizetnetek kell a rezsit is, kellenek a lakásba alapvető dolgok: takarítószerek, konyhai eszközök, mikró, mosógép, porszívó stb. Nektek kell takarítani az egész lakást. Főznötök, mosnotok kell. stb.

Nekem nem érné meg a "szabadság", hogy az albérletre, rezsire kidobjak az ablakon havonta 60-70.000.- Ft-ot. Sokkal fontosabb dolgokra költeném vagy félretenném.

2012. nov. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen persze de itt ha nem csinálom meg rögtön a nappaliban a takarítást vagy azon a területen ahol közösen takarítunk akkor megcsinálja rögtön és úgy érzem mintha én semmire kellő lennék hogy ö csinálja meg munka után. A párom tesója átjáróháznak használja a szobánkat állandóan be téved ide pedig sokszor mondtuk neki ide ne jöjjön be mert nincs itt semmije.Mindig azon vagyok hogy ha leülük akkor anyós azt hiszi nem csináltam semmit....
2012. nov. 16. 16:52
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

"És nem kéne minden ajtó kulcslyukat be tömködnöm wc papírral hogy ne kukucskáljon utánam senki"


Mi van? Ki kukucskál utánad?

2012. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Ne a kérdezőt csesztessétek, ilyen rákérdezéssel. Különben igaza van neki. Ha egy módja van, akkor inkább albérlet. Viszont van fedél a fejetek felett, ne kapkodjátok el a megfelelő kiválasztását.
2012. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 szofi2009 ***** válasza:
75%
Költözni,elég egy nagyon kicsi alacsony rezsijü lakás nem a legjobb környéken. Gondolom az anyosnál sem teljesen ingyen laktok.Lehet lakást bérelni valami ismerös párral együtt igy megint csak egy szobátok lesz de ha az az elejétöl kulcsal zárhato és a feltételeket lefektetitek pl.mindenki maga után takatit stb.. könnyebb lesz kijönni velük mint anyossal. Egy kicsivel több kiadást pedig ez megér!
2012. nov. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!