Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan szabadulhatnék meg a...

Hogyan szabadulhatnék meg a kötözködő anyóséktól?

Figyelt kérdés

Adott egy magyar, 24 éves, 4 hónapos terhes lány (én), aki friss diplomásként a férje, tulajdonképpen inkább az apósa cégénél dolgozott, ugyanannyi pénzért, mint más beosztott.

A férjem - természetesen - az én fizetésem több, mint négyszeresét kapja "fizetésül", de egykeként övé lesz a cég is, ami igencsak jól fut.

Eddig anyósékkal sem volt gond, bár mindig éreztem, hogy én csak a "magyar pórlányka" vagyok - mindig bizonyítani tudtam, hogy ennél több van bennem.

A férjemmel eddig minden költséget feleztünk, kivétel a házunkat (esélyem sem lett volna hozzátenni) és az autóinkat, tökéletesen megvoltunk - minden téren.

Most viszont anyósom elkezdte hülyíteni őt, hogy csak a pénzre megyek, a gyerek is azért lesz, és ma már azt is hallottam, ahogy a férjemnek mondta, hogy minden tulajdonát írassa vissza anyósékra...

A férjem még bírja, de nem tudom, meddig. Én anyósomat pocskondiázni nem szeretném, mert felnevelte nekem a FÉRFIt, de azért mégis jó lenne, ha egy kicsit kitakarodna az életünkből, és nem traktálná a férjemet hülyeségekkel.

Na, ezt hogyan kellene tolmácsolni az anyósomnak? Ha a férjem mondja neki, akkor azt feleli, hogy "a kis hülye megint telebeszélte a fejedet, igaz?" és társai.

Lassan megőrülök...



2012. nov. 21. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ebben a helyzetben csak a férjed tud intézkedni. Neki kellene kiállnia érted és a jövendőbeli gyerekért. Ha te lépsz csak még jobban ellened hangolják a férjed.
2012. nov. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a FÉRFI nem igen áll ki melletted! Én egy két éves kapcsolatot szakítottam meg a párommal, mert hasonlóképpen nem állt ki mellettem. A pénz sok kellemetlenséget tud okozni. Próbáljatok a magatok lábára állni. Teremtsétek meg a saját egzisztenciátokat és abba nincs beleszólás. Ha van, akkor vagy megszoksz, vagy megszöksz.

Én megszöktem.

2012. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A férjem sosem fog összeveszni anyósommal, ahogy velem sem, mert tipikus svájci: otthagyom magában, van ideje arra, hogy puffogjon-típus.

A magunk lábára pedig azért nem tudunk (akarunk?) állni, mert nem egy sarki zöldségesről beszélünk a vállalkozás esetében...

Tehát tulajdonképpen a munkánkból keresett pénzből élünk, a különféle jutalékokba a férjemnek (még) nincs beleszólása, csak ha anyósék úgy döntenek, vagy ha elpatkolnak. Úgyhogy elvileg az ő pénzükből élünk, meg nem is...

Megszökni pedig nem fogok. A gyerekemből bármi lehet itt, szerető családban, kitűnő egzisztenciával, jól csengő névvel, nem szúrnék ki vele...

2012. nov. 21. 22:18
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem meg nyugodtan állj ki magadért, és mondd meg anyósnak, hogy írjatok házassági szerződést. Így ha elváltok, minden marad a régiben.

Illetve az lenne a legjobb, ha a GYED-GYES időszaka alatt tanulnál, képeznéd magad, amennyiben szükséges, és időben elkezdenél munkát keresni, mivel ilyen körülmények között nem érdemes az apósnál dolgozni.

Ha nehezményezik, hogy nem dolgozol nekik, akkor nyugodtan dörgöld az orruk alá, hogy ezért és ennyi munkáért egy vadidegentől több fizetést kapnál, és ha többet keresnél, nem dörgölnék az orrod alá, hogy mennyire csóró vagy.

Ez amúgy is szemét dolog, éhbérért dolgoztatni valakit (pláne családtagot), aztán meg azért lenézni, mert keveset keres.

2012. nov. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Gépészmérnökként dolgozom, elég versenyképes diplomám van (nem magyar), szó sincs éhbérről, sőt! :) Magyarországon én lennék a császár ennyi pénzből, csak ahhoz viszonyítva anyósék bevétele egy önkormányzat éves költségvetése. :D

(Persze, barokkos túlzás, de remélem érezhető a differencia.)

2012. nov. 21. 22:27
 6/9 anonim ***** válasza:
igazából tényleg párodnak kell kiállni melletted.Nálunk is sok vita volt mikor velük laktunk...De párom leállította az anyját...Aztán inkább elköltöztünk,pedig a ház páromé lesz ha ők meghalnak!Meg nagyon sokat költött rá....Olyan hülyeség arra várni ,hogy anyósék elpatkoljanak...csak azért ott dolgozni,elviselni a köcsögösködést!!!Azért azzal a pasival lenni,mert a gyereknek jó csengő neve,kiskirályi élete legyen.ha a gyerekem apja engem semmibe se vesz...hááát nem tudom.Inkább szegény lennék!!!De mivel írtad hogy jó szakmád van,jól keresnél vele akkor meg????
2012. nov. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sehogy nem tudsz megszabadulni tőlük, mert jelenleg anyagilag tőlük függtök.

Ha ezen tudnátok változtatni, akkor tudnál tőlük szabadulni. De ahogy olvasom, nem akarsz, végül is ezt is megértem, akkor viszont sajnos nyelni kell. Kérheted a párod, hogy próbáljon beszélni velük, de nem hiszem, hogy sokra menne. Ha szerencséd van, mikor megszületik a gyerek, vele lesznek elfoglalva, és nem veled :)

2012. nov. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lepontozni de minden második szavad hogy nem fogjátok anyóst otthagyni a rengeteg pénzzel.

Némi igaza csak van a mamának nem???

2012. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A párod tudtára add hogy nem jó így! Ne legyen anyám asszony katona. :/
2012. nov. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!