Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Soha nem lesz már normális...

Soha nem lesz már normális életem? Hogy szabadulhatnék meg az emlékektől?

Figyelt kérdés
Elég hosszú történet, de megpróbálom dióhájban. 4 éve elváltak a szüleim. Édesapám alkoholista, mindig az volt, nem emiatt jöttünk el, hanem mert kezdett agresszív is lenni. Történtek olyan dolgok, hogy ha édesanyám késve ért haza, nem akarta beengedni a bejárati ajtón (szabályosan kilökte), és ez még csak nem is a legdurvább. Nem részletezném most, vágta fel az ereit a szemünk láttára, stb. Miután elköltöztünk az ég világon semmi bajom nem volt. Ezeket, amiket itt leírtam teljesen elfelejtettem - de szó szerint, csak az idő múltával emlékeztetett rá az öcsém. Őt egyáltalán nem viselte meg a dolog, soha nem foglalkozott apámmal, és ez vica-verza működik a mai napig. Anyukám soha nem szidta, annak ellenére, hogy tudom, tönkretette az életét tulajdonképpen. Apukám azóta is iszik, én az első 3 évben képes voltam tolerálni, hogy nincs egy józan perce, hogy nem érdekli ez engem mennyire bánt. Aztán mikor összejöttem az első barátommal mindenféle k.rvának elmondott, fél évig bírtam, aztán megszakadt a kapcsolat. Én nem vagyok hajlandó keresni, neki meg meggyőződése, hogy semmi rosszat nem tett (ezt visszahallottam egy közös ismerőstől, neki mondta). Két hónapja nem láttam, nagyon fáj, hogy nem érdekli hogy vagyok. Most kezdenek ezek a dolgok rajtam kiütközni, mert most van kivel megbeszélnem (a párom) és rájöttem, hogy semmit nem dolgoztam fel az egész 4 vagy inkább 17 évből, csak elnyomtam. Érzékeny vagyok, ha részeg embert látok sírnom kell, hányok a bor szagától, ha a barátom iszik akár egy sört, már az is nagyon felbosszant. Természetesen nem tiltom meg neki, hogy igyon mértékkel, csak egyszerűen nem bírom már a szagát se. Borzasztóan fáj, hogy lesz.rja, hogy én voltam az egyetlen aki feltételek nélkül elviselte és tűrtem, hogy sértegessen éveken keresztül, mondván ő ilyen. Nem törődik velem, azt mondta gyűlöl. Többször is vágta már ezt a fejemhez, olyan mint egy gyerek. A sírás kerülget folyton, nem tudom mit csináljak. Anyukámnak nem akarom mondani, az öcsém nem érti meg, mert soha nem fog ezen keresztülmenni, nem érdekli őt az apánk. A páromat nem akarom ezzel fárasztani. Bármiféle jótanácsnak örülnék, köszönöm előre is 17L
2011. jún. 13. 20:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mást tényleg nem lehet tenni, mint nagyívben lesz*rni. Örülj neki hogy anyádnak volt annyi esze és elhagyta azt az ótvar alakot, az enyém vele maradt, na ABBA tényleg belenyomordtam lelkileg. Alig várom már hogy eljöjjön az idő hogy soha többé ne kelljen látnom. Örülj neki hogy ez neked már megadatott!
2011. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jó, hogy szembesültél azzal, hogy még nem dolgoztad fel a téged ért traumákat.Eddig azért tudtad elfojtani, mert nem voltál elég érett a feldolgozásukhoz, és ennek most jött el az ideje.Most nyitott a lelked. Az új érzelmeket befogadod(SZERELEM)a régieket(csalódás)elengeded.Igen,és a gyógyulás mindig fájdalommal jár a lélekben, de több leszel általa, mert a megélt szenvedés erősíti a lelket.
2011. jún. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Először is nagyon sajnálom, hogy így alakult az eddigi életed és nagyon tisztelem benned, hogy sokáig képes voltál szeretni őt. Azt, hogy lesz e normális életed, nem valószínű. Ez mindig fájó pont lesz az életedben és mindig elő fognak törni belőled ezek az érzések. Az egyetlen, amit tehetsz, hogy hatalmas nagyot nyelsz és megpróbálsz előre nézni és 17 év után megpróbálsz átváltani egy olyan életvitelre, ami a te érdekeidet szolgálja. Konkrétan arra gondolok, hogy próbálj meg egy picit önző lenni. Nem kell eltaposnod senkit, nem kell a hátad mögött hagyni a családot, a múltat, de 17 évesen még nagyon fiatal vagy. Előtted az egész élet és nem szabad lemondanod a boldogságról. Próbálj meg a rossz dolgok mellé besűríteni kellemes pozitív dolgokat, tanulj, és legyenek céljaid, amik ösztönöznek. Nagyon nehéz, és biztos nagyon kilátástalannak érzed az egészet, de nem az. Még a történtek ellenére is higgy benne, hogy azért szép az élet. Sok sikert és kitartást kívánok!
2011. jún. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tanulok rendesen, most már kezdem összeszedni magam, egyedül attól félek, hogy majd mindig így viselkedem, ha mondjuk részeg embert látok. Mert hát lássuk be, ha valamit, hát azokat nehéz elkerülni. Régen én volt a legtoleránsabb az ilyen emberekkel szemben, és nagyon utálom magam emiatt, hogy csak meglátom és gyűlölöm, közben meg fogalmam sincs róla, hogy van-e oka rá, hogy iszik. Szóval, hogy ilyen mélyen elítélem őket. A bor-undorral nincs bajom, ha megérzem odébb megyek, kész, azt könnyebb megoldani.
2011. jún. 13. 20:49
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat:)
2011. jún. 13. 20:50
 6/13 anonim ***** válasza:
én meg attól vagyok rosszul, hogy 17 éveseknek párjuk van csak nem értem minek. te az alkoholtól, én ettől vagyok szarul. ez van. úgyhogy sajnos nem tudok segíteni, bár sajnálom, amik történtek, de neked legalább van valakid, úgyhogy örülhetsz
2011. jún. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

22:17


Mi van, savanyú a szőlő?:)

2011. jún. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22:23 :(
2011. jún. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Háát nekem is ilyen az apám bár ő ne vágta fel az ereit csak lelökte anyámat a lépcsőn mondván neki új feleség kell:S a mai napig viszont együtt lakunk vele(a ház miatt) és lassan 18 éve alkoholista,depressziós és nem érdekli mi van velem sőt porcelánfestő vagyok és egy piti sütőben készült porcelánnal mérte össze a munkámat, mert szerinte az jobb.Egy kis ideig úúúgy 8.-os koromig toleráltam először nem vettem észre,hogy milyen aztán mindenben mellette álltam hátha csak magányosnak érzi magát, ettől persze erősebb lett végül rájöttem,hogy mindig is ilyen volt és ilyen is marad és azóta nem érdekel mit mond vagy tesz, de tény akárhány éves leszel s hiába érted már meg,hogy ő a szemét és veled nincs semmi baj mindig is hiányozni fog az apa aki tiszta szívből szeret.De hé nekem pont az tett jót,hogy lett egy párom:)Bár nem szeretem én se piát nagy ívben kerülöm,de csak azokat utálom akin látszik hogy minden nap iszik mint a gödény.Aki csak néha iszik és részegen is kedves azt nem.Ugyanis részegen ismered meg a másik belső énjét olyankor levetkőzi a gátlásait.Az nem egészséges,hogy nem tudod túl tenni rajta de lassan 18 leszel, ne hisztizz és elmélkedj ezen inkább teljesítsd ki a saját életedet, ezzel is feledve a rosszat.
2011. jún. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
00:56 és aki hasonlóan beleőrül az életbe és már 17 is bőven elmúlt és párja sincs, az ássa el magát?
2011. jún. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!