Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Gyászruha, miért? Ha nem érzi...

Gyászruha, miért? Ha nem érzi valaki fontosnak, miért fontos a környezet véleménye.

Figyelt kérdés

Kicsit felhúztam magam. Nővérem férje 2 hónapja halt meg, nincs elég baja, még az anyósa ezzel is jön. Nem szereti a feketét, sosem hordott, csak ritkán. Attól még teljesen össze van törve. Van két kisfia 4 és 6 évesek. Rájuk is feketét adna az anyós.... Nővérem természetesen ebbe nem megy bele, ő is csak akkor vesz fel farmer mellét egy fekete felsőt, ha az anyóshoz megy. Mert nem akar cirkuszt, mondván van elég baja neki is elvesztette a fiát. (én biztos nem figyelmeskednék, ha beszól)

Miért van még mindig ez a gondolkodás, hogy feketében gyászolunk??? Nem mindegy??



2012. dec. 11. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Öregek másképp gondolkodnak.


Nagynényém 27 volt amikor a férje meghalt hirtelen,4 éves volt unokaöcsém.Az apai nagymama évekig azért cirkuszolt,hogy nagynényém pici gyerek mellett nem akart örökké özvegy maradni,4 év elteltével talált párt magának.

A vénasszony szerint örökké özvegyként magányosan kellett volna élnia.

2012. dec. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Én sem értettem soha. De vannak ilyen begyöpösödöttek. Elhiszem, hogy van akinek segít a feldolgozásban, az viselje. Aki meg nem akar, az ne. Az itt (is) a fő gond, hogy nem vagyunk tisztelettel másokra
2012. dec. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Ez idejétmúlt,az ember belül gyászol nem a külsőségek számítanak.
2012. dec. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Hát pont hogy nem fontos a környezet véleménye :)

Mondd meg a nővérednek, hogy ne foglalkozzon anyóssal.

Ők amúgy is arra vannak hogy mindenbe belekössenek, tisztelet a kivételnek...

Amikor apukám meghalt, nálunk senki nem hordott feketét mert apu azt szerette volna ha a mi életünk megy tovább a maga medrében, nem adunk az ilyen "hülyeségekre".

Ebből következett hogy a falun lévő iskolában senki nem hitte el hogy meghalt az apukám, mert akkor anyám miért nem feketében járat...

Valami röhej.


A nővérednek részvétem. De foglalkozzon inkább most a gyerekekkel, és ne anyóssal...

Hihetetlen hogy meghal a fia és az a legnagyobb problémája hogy nem feketében jár a család...

2012. dec. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
14 éves vagyok,de ezt mindig is hülyeségnek tartottam,attól függetlenül hogy meghal valaki ismerősi,családi körben,soha nem vennék fel feketét....csak a temetésen...ráadásul én ezt kicsit megalázónak tartanám,ha feketében járatnának...
2012. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Én mindenkit meggyászolok a környezetemben, de én így is érzek, olyankor csak a feketét akarom felvenni, és volt, hogy ez miatt is beszóltak, hogy csak a szomszéd néni volt... és? Szerettem, úgy éreztem, akkor az kell, kit érdekelt a beszólás...

Ha a nővéred belül gyászol, és nem szereti a feketét, miért kéne ráerőszakolni? Elég lehet neki a fájdalom, Istenem, nagyon sajnálom, ami veletek történt :(

Gyerekekre meg aztán gratula az anyónak, hogy feketét akar adni, gyászolni csak bizonyos kor felett szoktak feketében járással, én sem adnám rá a gyerekre, max. ha külön kérné.

2012. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
Embere válogatja. Édesanyám velem volt viselős, amikor meghalt a nagymamám. Róla épp a környezete parancsolta le a feketét. Nekem 2 éve halt meg az apósom, apám helyett apám volt, a kezeimben halt meg, hónapokig nem tudtam mást felvenni, csak feketét. Senki sem várta el tőlem, minden este kikészítettem valami színes pólót, aztán reggel mégis a feketét vettem fel. Még jóval utána is a boltokban csak a fekete ruhákat néztem meg. Egyszerűen így jött. De megértem azt is, aki egyáltalán nem akar abban járni. Kinek hogy esik jobban. Mint a kérdező is írta, van ilyenkor mindenkinek elég baja.
2012. dec. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem kötelező, a gyász nem ezen múlik. Mindenkin máshogy jön ki a szomorúság, nem szabad a másikra semmit sem ráerőltetni.
2012. dec. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem a ruhától függ a gyász, amit érzel, vagy testvéred érez.


Viszont, fú, nagyon nehéz elmagyarázni...

Szóval a gyászruha az egy szimbólum, és van, akinek fontos.


Belső folyamat külső tükre, valahogy így érzem, szóval olyan, mint amikor egy rossz időszak után kidobálod mondjuk a ruháidat, amit akkor hordtál, mert arra emlékeztetnek.

Vagy 10-szer végigtakarítod a lakást, vagy szakítás után kidobsz mindent, amit az ex-párodtól kaptál, vagy el is költözöl, vagy levágatod a hajad, ilyesmik...


A gyászruha egy szimbólum, ami talán segít a gyász elfogadásában és feldolgozásában.


Ezért lehet fontos.


Most ezt zavarosan mondtam el, de nem vagyok pszichológus, csak egy laikus, azért nem tudom jobban megmagyarázni.

2012. dec. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

De, teljesen mindegy. Régen ez volt a szokás, el kell fogadni. anyósodnak meg azt, hogy ez a szokás már nincs, illetve hogy ez felszínes, a nővéred belül gyászol, nem kívül.

Szerencsére még nem vesztettem el egy közeli hozzátartozómat sem, de magamról tudom, hogy feketét hordanék. Nem az emberek, vagy a szokás miatt, hanem mert már ha csak belegondolok is akkor is sötétben látom a világot. Képtelen lennék színes ruhát magamra venni, még azt is elutasítanám, hogy a kezembe vegyem. Aztán valószínű szép lassan eljutnék oda, hogy kikészítem magamnak este, majd másnap felveszem.

Remélem nem kell ilyesmit átélnem még nagyon sokáig, mert még csak a gondolata is megrémíszt.

2012. dec. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!