Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, nektek mennyire...

Szülők, nektek mennyire fontos, hogy a gyerekeitek büszkék lehessenek rátok?

Figyelt kérdés

Pl. bátran meséljenek róla, hogy mivel foglalkoztok, hol dolgoztok. Ne legyen ciki megjelenni veletek, mert jól néztek ki, és adtok magatokra, nem égetitek be őket. A lakás nézzen úgy ki, hogy jó szívvel hívják át a barátaikat (el lehessen veletek beszélgetni akár nappaliban / konyhában, ne kelljen a szobájukba "menekülni" a zavaró / idegesítő ősök elől.)

Bár az én gyerekeim még picik, szeretném ha így éreznének majd, mert nekem ezek közül egyik sem adatott meg :(.

Csúnya volt a lakásunk (lehetett volna szép is, ha apukám nem zsúfolja tele szükségtelen kacatokkal, meg ha van egy kis szépérzékük... Nem mondom, hogy igénytelenek voltak, de hétköznapokon nem igazán öltöztek szépen, és engem sem erre tanítottak (magamtól lettem ilyen később). Barátok előtt meg rém ciki volt, hogy eleve nem szerették, hogy ha átjön vki, meg se próbálták megismerni, vagy ha mégis szóba állt vkivel apu, akkor az kimerült gonoszkodásban, vagy a fárasztó történeteiben. Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, talán így érthetőbb mire is vagyok kíváncsi.



2012. nov. 5. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

nem vagyok szülő 16 vagyok:)

de azért leírom:)

az én anyum hát na az rém szörnyű.. néha úgy néz ki mint egy cigány.. ( mindent mindennel sokszor),pedig szép nagyon hiába 59 éves,sima a bőre,szép a haja ilyenek. de néha ciki.. a barátaimat nem hozhattam fel soha..

én mindig is adni fogok magamra,és szép lakásunk lesz a párommal,hogy ha akárki jön ne kelljen szégyenkezni h jajj de rumli van stb:

szval ha én szülő leszel nem fogom elhagyni magamat,mint sok szülő,szülés előtt szép volt,csinos,jól öltözött magas sarkú ilyenek,de amióta gyerek van,rettenetes némely szülőnél. de ha valaki ad magára akkor meg kinézik.. sok embernek semmi sem jó.

2012. nov. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden gyerek szeretne felnézni a szüleire, büszke lenni rájuk. Persze hogy ki milyen tulajdonságokat tart jó példának, az már változó, aszerint, milyen környezetben nőtt fel a gyerek, de mindenképp a szülő a legjobb, mint elsődleges példakép.
2012. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Jó dolog, ha büszkék rám a gyerekek, de nem az az életem célja, hogy majd egyszer egy csapat tinédzser elismerően bólogasson, hogy menő vagyok.
2012. nov. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a legtöbb gyereknél eljön az idő, amikor cikinek érzi a szüleit. Ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni. Én is annak tartottam anyukámat, aztán később rájöttem, hogy teljesen felesleges volt. Mindig eléggé adott magára, a lakásunk is mindig szép volt. Ez szerintem korosztályos probléma, nem kifejezetten a szülő tehet róla.
2012. nov. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van a legnagyobb kezd tini lenni


szal:

öltözés : ha kell természetesen felveszek olyan ruhát sminket stb... otthon hétköznap nem (póló melegítő zokni és jelenleg a kicsivel otthon vagyok)

lakás : albérlet alkalmazkodnom kell természetesen amennyire tudom otthonossá tettem

beszélgetés : eddig okés a gyerekeim szerint és a barátaik szerint is meg szívesen jönnek

foglakozás : a párom volt bent a suliban mesélni a munkájáról a lányom holt büszke rá ezért :-) (a páromnak ö mostohalány)

én otthon vagyok ezen nincs mit mesélni


szal szerintem eddig jó

igazából ne azért legyen büszke rám a gyerekem mert jó fej vagyok a haverjaival legyen inkább azért mert becsülettel felneveltem és egy rendes normális embert faragtam belőle .....

2012. nov. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3. szerintem te pont az ellenkezőjére forgattad ki, mint amiről a kérdés szólt volna részemről :).


4. Igen, eljön az a pont, amikor már ne én vigyem a suliba, ne ölelgessem "nyilvánosan", ezzel semmi probléma.

De pl az unokatesóim sosem éreztek úgy, mint én, mert náluk át lehetett járni, még a lökött alkesz apjuk is szólt két jó szót a kölkökhöz meg szörpöt csinált, később cigit töltött nekik...


Szóval, hogy csak jobb érzés a gyereknek, ha bátorítják a társasági életét meg a beilleszkedését, mint hogy "visszahúzzák".

2012. nov. 5. 14:20
 7/13 A kérdező kommentje:

5. látod, ha nekem ezt megadta volna az élet, kevésbé éreztem volna magam nyomorultul éveken át.


Én sem menősködni akarok majd, meg az én szüleimet sem akarom leszólni, mert sokat köszönhetek nekik... de én másképp szeretném csinálni. Kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről, ennyi :)

2012. nov. 5. 14:24
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Engem anyukám nevelt egyedül, és neki a mai napig fontos, hogy büszke legyek rá. 55 éves, de odafigyel az alakjára, sportol, szépen öltözködik, karcsú, nőies, csinos mindig bárhova megyünk. Karrier tekintetében mindig sokat dolgozott, hogy a ranglétrán feljebb jusson, és mindig nagyon szorgalmas volt, jó a fizetése is. Ezért is büszke vagyok rá, mert láttam a munkához való hozzáállását. A lakásunkkal kapcsolatban, amikor ideköltöztünk (elmenekültünk az alkoholista apám elől), akkor ez egy putri volt. Anyukám mindent felújíttatott, a bútoroktól kezdve, a fürdőszobán át, a konyhabútorokig mindent. Felszedette az összes tapétát, szőnyeget, és szép új padlót rakatott le, és engem is mindig megkérdezett, hogy melyik szín tetszik stb. Szóval gyönyörű otthont varázsolt abból a putriból, ami itt volt.


Én nagyon büszke vagyok rá! Bárhova megyek, ő a legcsinosabb anya, és jobban néz ki mint a legtöbb 30-as nő.

2012. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, szeretném, ha a gyermekeink buszkék lennének ránk. (jelenleg még csak 1 két éves kislány van). Olyan szeretnék/nénk lenni, akivel mindent megbeszélhet, ha problémája van nyugodtan beszélhet róla. Az én szuleim nem nagyon beszélgettek/foglalkoztak a barátainkkal. Soha nem volt nálunk udíto, sós stb. Soha nem tudtam megkínálni oket semmivel. Szalvétánk is csak unnepek alatt volt. Pedig tellett volna rá. Házunkban is meg volt minden, de nem volt szép. Anyámnak minden ugy volt jo ahogy volt. Ahogy Isten megadta (mai napig). Apám csak nozott, nem nagyon torodott velunk, le is lépett. Ha otthon volt, akkor is csak cirkuszolt és beégetett minket a barátok elott.
2012. nov. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdésre annyi féle válasz jön, ahány féle ember van. Pl. ott van anyukám, könyvelő/bérszámoló, a munkájáról biztos vagyok benne, hogy szívesen mesél, nem mindig szereti csinálni, de ha nem dolgozna, beleőrülne a munkába. Nekem sokat segített mondjuk a közgázba, a feladatokba. Félig ad magára, félig nem. Kozmetikushoz nem jár, nem festi magát, de mindig magassarkúba jár, és elegánsabban. Szóval nagyon nem érdekli más véleménye, néha engem megkérdez, de ennyi. A lakást hetente takarítja, meg ha vendég jön, szerintem ezzel sincs baj, dolgozik egész nap, főz, nem várom el, hogy naponta takarítson. A barátaimmal elvan, elbeszélget velük de nem viszi túlzásba, nem zavar minket. Régen én sem szerettem ha jött velem valahová, de már nem zavar, már felnőttem.

Aztán ott van keresztanyukám, ő mindig ad magára, műköröm, kozmetikus, fodrász 3-4 hetente, csinosabbnál csinosabb ruhákban jár, persze ami illik a korához, szoknyát mondjuk nem nagyon vesz fel. Sokat takarít, szinte mindig, ha otthon van, mert nagyon igényes. Ő is elvan az uncsitesóm barátaival, bár nem puszipajtás egyikkel sem, de nem is idegesítő.

Hogy melyikőjükre nézek jobban fel, nem tudnám megmondani, egyformán:-)

22N

2012. nov. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!