Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az apámat lecsukják, kihez...

Ha az apámat lecsukják, kihez kerülök? Fontos!

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok apu ellen eljárás indult csalás miatt, de nem ő csinálta ezt az egészet hanem a munkatársai akikkel a vállalkozást vezette. Most lesz a tárgyalás október 25-én, baromira félek, hogy börtönbe kerül! Vele élek, meg a barátnőjével, az anyám lelépett egy f.szival 5 éves koromban, azóta csak évente egyszer láttam. Nyugtatnak, hogy nem lesz semmi baj, de mégis elvonultan folyton és suttognak tehát valami gáz csak van. Ilyenkor mi van, ki lesz a gyámom? A nagyszüleim már nem élnek, van egy nagybátyám, aki viszont külföldön él. Ha a legrosszabb történik, nem maradhatok a házban vagy mi lesz?
2012. okt. 18. 11:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem anyukádhoz kerülnél.
2012. okt. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem apud élettársával maradhatsz, ha nagy baj lenne. Persze ha a az élettárs is szeretne és kijöttök egymással.
2012. okt. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%
Ha nincs rokon, apukád barátnője is lehet a gyámod, ha nála biztosítottak a feltételek. Téged is meghallgatnak ebben az ügyben, azért nem 2 éves vagy már, szóval ha otthon jó helyed van és apukád barátnője vállalja a gyámságot, nem kerülsz intézetbe.
2012. okt. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De hogy küldhetnének anyámhoz ha le se szar évek óta? A pasijait meg havonta váltogatja, annyira undorító az a nő, hogy sosem akarnék hozzá menni
2012. okt. 18. 11:19
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
A tárgyalásokat néha évekig húzzák. Lehet simán betöltöd a 18-at mire ítélet lesz. Akkor pedig simán maradhatsz apukád ingatlanjában, nem kell gyám. Az más kérdés sajnos,h miből tartanád el magad. Apukád élettársával milyen a viszonyod? Rokonának/fiának tekint?
2012. okt. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ha ezt majd az illetékeseknek is elmondod nyilván nem anyukádhoz kerülsz akkor.
2012. okt. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom miért írta valaki, hogy anyukádhoz kerülnél, főleg az alapján amit írsz róla. Van egy állandó otthonod, ha az apukád élettársa vállalja a gyámságot, te mondod, hogy vele szeretnél maradni, a megélhetésed biztosított, kétlem, hogy anyukádhoz küldenének.
2012. okt. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is a "pótmama" a legjobb lehetőséged.

Egyébként nem hiszem, hogy olyan forrón eszik a kását.

Gondolj bele, rengeteg olyan vállalkozás van, ahol hasonló jellegű problémák miatt vannak ilyen eljárások.

Máskülönben sem mennek ezek a dolgok egyik hónapról a másikra, rengeteg bizonyítási eljárás, körülmények vizsgálata, tanúk stb. meghallgatása. Hónapok is beletelhetnek, mire végére érnek egy ilyen eljárásnak.

Gondolom, papádnak is vagy ügyvédje, és majdcsak összehoznak valamit igazuk bizonyítására.

Ne aggódj, minden ki fog símulni!

2012. okt. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy anyukádhoz kerülnél, de ha tényleg ennyire nem érdekled akkor fogod magad és vissza mész az apai házba, aztán elleszel az élettársával. Nem kell ezt olyan hűde kötelezően betartani, hogy hol lehetsz, hol nem.

Engem a válásnál anyámhoz ítéltek, aztán pár hét után apámhoz mentem és 15 évre ott ragadtam... Nagy cucc.


Szóval, mindegy, hova ítélnek, ott maradsz, ahol vagy és kész.

2012. okt. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Apám barátnőjére nem tudom, hogy mennyire számíthatnék, eleinte azt hittem, hogy csak apám pénzére hajt, meg hogy valami beképzelt hercegnő, volt, amikor elég sokat veszekedtünk, aztán valahogy rendeződött a viszonyunk és most már jóban vagyunk. Meg apunak is mondja, hogy majd mindent megoldunk, segít, de mégis tartok tőle hogy kiderül, mégse bírja ezt az egészet és lelép.
2012. okt. 18. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!