Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogom van megtiltani a páromna...

Jogom van megtiltani a páromnak hogy cigit és alkoholt vegyen az apjának?

Figyelt kérdés
Közös kasszán vagyunk a párommal, anyósomék külön élnek. Segítségre szorulnak ebben a hónapban. Megígértük, hogy elmegyünk velük vásárolni, ételt, meg a legszükségesebbeket szántuk nekik venni. Anyósom könyörgött, hogy cigit is vegyünk meg bort, különben apósom dilis lesz, és rajta fogja leverni. Nekem nincs ínyemre hogy vegyünk, mi is szűkösen vagyunk, így is mázli, hogy kaját tudunk nekik venni. Hogyan mondjam meg anyóséknak, hogy cigire meg piára nem akarunk adni pénzt, és mit tegyek, hogy az engedékeny és jószívű párom se adjon? Persze ő sem támogatja az ötletet, de ha az anyja megkéri szépen, sejtem hogy engedne a dolognak!

2013. jan. 10. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod anyósnak mekkora összeget szántok kajára.Ha úgy érzi a biztonsága érdekében lemond valamilyen kajáról a cigi javára az az ő döntése.Apósod függő,valószinüleg jobban örül egy doboz ciginek mint bármi másnak.Ezt tudjátok megoldani.A kettő együtt nem megy valamiről le kell mondania a cigi pia javára de azt ne tegyétek meg ha kéri az asszony akkor nem vesztek.
2013. jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha teljesen közös kasszán vagytok, akkor azért van beleszólásod, hogy a te pénzedet is felhasználva mire költötök.

Mert mi van, ha anyós csak eljátssza a krokodilkönnyeket, és neki is legalább olyan jól fog esni a cigi és a pia, mint az apósnak?:)

2013. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Megtiltani nincs jogod, de beleszólásod nyilván van.

Szerintem az lenne a megoldás, hogy ne menjetek velük vásárolni, a párod adja oda nekik a pénzt, mondván ennyit tudtok adni, osszák be hó végéig, mert nektek sincs több.

Onnantól meg az ő felelőssége, hogy hogy osztja be és mire költi.

2013. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Jogod van,hisz ezért közös kassza.


Én és párom szülei is rosszul állnak.

De napi doboz cigit mind a 4 elszív,arra van.

Én megmondtam,hogy amíg cigire futja,addig tőlünk egy forintot nem látnak.

Én és párom se cigizünk,nem költünk hülyeségre,más hülyeségére se költök.

(ha nem ilyenre menne el a pénzük,akkor segitenénk természetesen,de amig pazarolnak,ne a mi pénzünkből tegyék)

2013. jan. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Vagy ne együtt menjetek vásárolni, hanem a kész csomaggal menjetek oda. Nyilván meg tudjátok mondani, hogy miket érdemes venni (rizs, cukor, liszt, felvágott, fagyasztott dolgok, ha kell, kávé, tej, húsok, margarin, tea, gyümölcs, zöldség, tisztítószerek... stb). ÉN rendes vagyok, tennék a csomagba egy üveg bort is, de cigit biztosan nem, pedig én is dohányzó vagyok, de tudom, hogy nem létszükséglet. Vegyék meg maguk, valami bevételük csak van.
2013. jan. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

MEGTILTANI nem tudsz semmit neki, elvégre NEM a gyereked, hanem a társad!!!!


Ha meg semmiképpen nem akarod, hogy cigit meg alkoholt (is) vegyen nekik, akkor VAGY elöre bevásároltok és azt viszitek, amit vettetek, VAGY odaadjátok nekik azt az összeget, amit rájuk szántok, és azt vesznek belöle, amit akarnak.


De ha az após függö, és nem kap cigit meg alkoholt, akkor lehetséges, hogy TÉNYLEG összeveri az anyóst...

2013. jan. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Mivel a te pénzed is benne van, ezért jogos lenne, ha ezt nem engednéd meg.

Annyira utálom az olyan embereket, akiknek nincs pénzük, de cigi, pia kell legyen... ebben is nőttem fel...

2013. jan. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, természetesen megtiltani nem tilthatsz meg a világon semmit a párodnak, azt mondhatod, hogy akkor innetől külön kassza, ehhez van jogod.
2013. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!