Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mertek a szüleitek előtt...

Mertek a szüleitek előtt alkoholt inni?

Figyelt kérdés
Bőven elmúltam már 20 éves, szóval már régen nagykorú vagyok. Még a szüleimmel lakom, gyűjtök a saját életemre. Persze, a rezsihez és a közös kiadásokhoz hozzájárulok én is. A szüleim soha nem isznak semmilyen alkoholt sem, még szilveszterkor sem. Én meg nem merek előttük még egy sört sem meginni, vagy bármilyen alkoholos italt, mert mit fognak szólni. Pedig néha szívesen meginnék egy dobozzal. De nem merek.
2012. ápr. 22. 08:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen


38F

2012. ápr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

igen, pl. ha családi összejövetel van, vagy valami ünnep


20/L

2012. ápr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Jó nektek. Nálunk még családi összejövetelkor sincs alkohol az asztalon.


Azt viszont lehagytam, hogy nő vagyok.

2012. ápr. 22. 08:28
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele, aztán végül úgy döntöttem, kipróbálom.. Ha nem jön össze, egy balhéval letudva, ha meg nem szólnak érte, akkor nyugi lesz ezután is. Fogtam egy sört és leültem meccset nézni.. Senki nem szólt semmit. Azóta ha olyan kedvem van, iszok valamit itthon.

23/N

2012. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Én is nő vagyok. Nem berúgni szoktunk együtt, meg nem berúgni szoktam előttük, hanem meginni egy sört vagy 1-2 pohár bort.
2012. ápr. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is, csak összejövetelekkor iszok, de akkor is, elhanyagolható mennyiséget.

Amúgy a szüleid, lehet, hogy nem bírják az alkoholt, csak nem beszélnek róla, pedig ez, nem szégyen, ha tisztában vannak a dolgok menetével.

27/F

2012. ápr. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ünnepekkor szoktunk együtt inni, akkor van együtt a család. Mivel én a Vőlegényemmel élek.

Amúgy előtte is szokás volt nálam és Anyánál, hogy télen forralt boroztunk. :)


22/N

2012. ápr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem probléma, meg pároméknál sem.

Igyál nyugodtan, ha megszólnak, magyarázd el szépen, hogy ez neked jól esik és nem fogod túlzásba vinni.

22/L

2012. ápr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Talán volt alkoholista a családban és ezért kerülik nagy ívben a piát.


Amúgy én már 24 vagyok és egyáltalán nem esik nehezemre legurítani egy-két sört előttük. Berúgni meg senki előtt de még egyedül se akarok. Azzal magamnak ártanék a legtöbbet, nem nekik.

Az viszont elég érdekes hogy felnőtt vagy (sőt nős) és ennyire meg akarnál felelni nekik. Szerintem ez egyáltalán nem egészséges dolog (a másik véglettel, a nonstop alkoholizálással mint "érvvel" - "talán az jobb lenne ha vég nélkül csak inna?" - meg ne jöjjön senki mert nem erről van szó).

2012. ápr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
8:54 vagyok, most nézem nő vagy akkor javítok: nem nős hanem házas.
2012. ápr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!