Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minek kellett történnie...

Minek kellett történnie ahhoz, hogy párod, rokonod, letegye az alkoholt?

Figyelt kérdés

Hét éve élünk együtt, párom már több éve iszik, de most már eldurvult a helyzet, már minden este iszik.

Minek kell történnie, hogy abbahagyja?


Kérlek ne írjátok, hogy hagyjam el, mert nem tudom.


Volt olyan akinél változott a helyzet? Minek hatására?


2012. jún. 17. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem voltam ilyen helyzetben soha, de az a véleményem, hogyha magától nem jut arra az elhatározásra, hogy ez egy betegség és szeretne meggyógyulni, akkor nincs az a behatás, amire ő majd leteszi a piát. Vagy hajlandó rá magától, vagy pedig ha nem akarod elhagyni, akkor viseld el, hogy ilyen és hamarosan elemészti magát ezzel a betegséggel. És még örülj, ha idővel nem válik majd agresszivvá.
2012. jún. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Sohasem fogja letenni, minek mentél hozzá egy veszteshez?
2012. jún. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Régebben még nem ivott...

Aztán néha buliban...

Aztán néha otthon...

Aztán már alkalom sem kellett hozzá... és most már minden este.

2012. jún. 17. 16:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem írom, hogy hagyd el, de attól még azt kellene tenned! Megváltoztatni nem tudod, ha ő maga nem akarja.Fél éve temettük el az öcsémet, aki szintén kicsiben kezdte, egyre rosszabb lett, nem hallgatott senkire, még feleségére sem! Nem ismerte be hogy alkoholfüggő lett! Anyánk is belebetegedett, ő volt a kedvence, hiába kérlete, itthagyot két gyereket meg egy középkoru asszonyt!
2012. jún. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, egyébként valami oka csak van rá, hogy inni kezdett. Vagy a családi háttér miatti keserűség, vagy örökölt hajlam. Olyan nincs, hogy valakit rákényszerítenek, ha nem akarja. Esetleg nem lehet, hogy nem volt boldog melletted? Bocsánat ha nem ez az oka, csak én nem tudom elképzelni, hogy valaki ok nélkül rászokjon az italra. Lehet családi hajlam is, ismertem ilyen embert.
2012. jún. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ok az mindig van,mindegy,hogy pozitív vagy negatív.Mind két esetben iszogatok.Viszont az ok az lényegtelen,lehet boncolgatni bármit.A lényeg,hogy bódultságot okoz,ami örömmel tölti el az embert.Na ezt kell kiváltani valamivel,ami ugyanezt az érzetet adja,és figyelemelterelő.Viszont ezt saját maga kell hogy megtalálja.Régebben az segített,ha folyamatosan beszélgettem emberekkel a neten,de ez már nem hat.Manapság ha kezdek feszült lenni,beülök a kocsiba,és tövig nyomom a gázt,ez ad egy adrenalin löketet folyamatosan,ami pótolja az érzést.Szóval ennek vége nincs,folyamatosan küzdeni kell.Ha azt mondod ne igyál,annál jobban iszik,ha azt hogy oké,néha igyál de ne annyit,akkor meg nyugodtabb szívvel dönti magába,tehát egyik se jó.Az elvonók nem jók,plusz néhány helyen sok pénzt lehúznak.Az se hatná meg,ha azt mondod hogy elválsz,ez ritka eset.Azt csinálnám,hogy minden egyes nap elráncigálnám valahova,ez lehet bármi,az a lényeg ne tudjon gondolkozni és sóvárogni a pia után,előtte elmondanám neki hogy ebben szeretnék segíteni.Ha nem hajlik rá,akkor viszont ennek kampó.
2012. jún. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Férjem ex-felesége két évvel azután kezdett el inni, hogy összeházasodtak. Az ivászat még a mai napig megy, de 3 éve elváltak, mert a férjem már nem bírta tovább.
2012. jún. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A barátnőm apukája kapott tablettát a bőre alá, hogy ne igyon.

Ráivott , mert nem bírta megállni és meghalt.

2012. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semminek. Az én szüleim elváltak 18 év után, meg sem próbálta letenni apám az alkoholt. Aztán a húgommal szinte teljesen megszakadt a kapcsolat, de még mindig iszik. Én még ott vagyok mellette, de már nem bírom sokáig. 18L
2012. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem fogja letenni. Soha. Bármit is ígér. Mindig vissza fog térni hozzá, ahogy éri valami negatív élmény. Tapasztalat, sajnos.
2012. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!