Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy beszéljem meg édesanyámma...

Hogy beszéljem meg édesanyámmal, hogy ne igyon alkoholt?

Figyelt kérdés

14:45 körül értem ma haza, nem is találkoztam vele, mert egyből a szobámba mentem, mert nagyon fáradt voltam, próbáltam aludni.

16:20-kor felébresztett, hogy reggel fél 7 van keljek fel.

Hirtelen azt se tudtam mi van. Kimentem a konyhába és utána jöttem rá, hogy anyám, annyira részeg, hogy az órát se tudja leolvasni a falról.

Utána kiderült, hogy a mai dátumot se tudja.

Gondolom elaludt és ébredés után nem tudta, hogy milyen nap van.

Édesapám nincs itthon. Dolgozik. Szerintem ő idegesítette fel anyámat is és miután elment, azután kezdett el inni.

Sokat szoktak veszekedni a családi gazdálkodás miatt.

Ezek a viták amúgy nem is olyan komoly dolgok csak anyám kapja fel rajta nagyon a vizet. Amikor néha hallok ilyeneket, akkor szoktam is csodálkozni, hogy miért is verik ilyen nagydobra.

Régebben is volt ilyen.


Mit tudnék én csinálni? Édesanyám, ha részeg, azt mindig letagadja józanodás után. Akkor is, ha valamit eltört vagy nagy rendetlenséget csinált.

Apámmal beszélhetnék, hogy ne idegesítse fel anyámat, de a fő ok, akkor is megmaradna.

Az, hogy apám az összes pénzt elszórja, amik akár nagyobb összegek is. Olyanokba fekteti, amire nincs is szükség.

Ebbe pedig nem szólhatok bele.


Most mégis, ebben az esetben mit lehetne csinálni?


2012. okt. 16. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
43%
éreztesd vele, hogy alkoholista. öntsd a fejére a piáját. ordítozz vele. vedd fel videóra részegen. piszkáld sokat amiért iszik. a szép szó nem ér semmit. ha abba is hagyja az ivást - állítólag - sose lehetsz biztos benne, hogy nem iszik. ez sajnos ilyen.
2012. okt. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
probáld megbeszélni vele hogy miért is pija az orvosság?!
2012. okt. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

állj.. ez rendszeresen előfordul vagy csak egyszer kétszer fordult elő? mert ha csak havi rendszerességről van szó akkor nem beszélhetünk alkoholizmusról.


én is amondó vagyok hogy menj oda mondd meg neki hogy ne hazudjon te is tudod ő is tudja, nem fogod ezért lecseszni meg semmi, csak szépen beszéld meg vele, hogy az alkohol nem megoldás a problémákra.

2012. nov. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!