Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 2 éve együtt élünk, vagy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 éve együtt élünk, vagy egy babánk is. Párom a terhességem elején azt ígérte elvesz feleségül majd ha a baba megszületik. Kisfiunk már 1 éves elmúlt, ő mégsem tervez esküvőt. Rákérdeztem, de hivatkozik az anyagiakra. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom szeret és jól megvagyunk együtt. Most mégis elfogott emiatt egy rossz érzés. Szerintetek joggal aggódom a közös jövőnk miatt? Még csak annyit, hogy a baba nagyon korán jött, nem volt betervezve...
2010. dec. 2. 22:31
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
73%

Attól még, hogy nem akar elvenni szerethet. Ha nem változott meg a viselkedése a szülés óta és nem hidegültetek el egymástól, akkor ne parázz.

De ha érzed is hogy valami nem stimmel köztetek akkor csak sumákol és nem csak elvenni nem akar, de veled lenni sem.

2010. dec. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
64%

Hát, ezt nehéz megmondani így, hogy miért nem...

Az is lehet, hogy nem igazán tud mit kezdeni a babával (ilyen szülés utáni apadepresszió)

Az is lehet, hogy nem is tudja igazán, hogy mit akar tőled, vagy a babától...

Az is lehet, hogy tényleg anyagi okai vannak, mert megakarja neked adni azt az álomesküvőt, amire vágysz...


Sok minden lehet... ülj le vele beszélgetni, és kérdezd meg...

2010. dec. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
23%
Bátyáméknak egy 5 éves gyerekük van, mégsem házasok. Legjobb barátnőméknek 12 és 15 éves gyerekeik, és ők sem házasok. Mégis olyan jól megvannak. Nem kell erőltetni, ha amúgy jól megvagytok. Ez végül is csak egy "papír".
2010. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
26%

ne erőltesd.

ha papír nélkül is szeret, és gondoskodik rólatok, akkor egy aláírás már nem számít. szerintem.


az én szüleim össze voltak házasodva, el is váltak jó korán.

de sokkal jobban örültem volna ha házasságon kívül születek, és lesz egy normális apám, mint annak, hogy ott volt a papír, de apám rám se nézett soha.

2010. dec. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
88%

Úgy csináltok mintha azért lennének boldogok, mert nincs papír, és az csak az elrontója mindennek.


Mond meg neki, hogy polgári esküvő ingyen van, milyen anyagiak?

2010. dec. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Anyagi problémái vannak a szüleinek (lakáshitel) ezért hivatkozik rá. Esküvőt csak úgy szeretne hogy vendégséggel egybekötve és erre most valóban nem telik. Engem viszont bánt hogy megígérte...
2010. dec. 2. 23:14
 7/37 anonim ***** válasza:
21%

Én 5 éves voltam, mikor a szüleim nagyon összevesztek. Anya fogta magát összepakolt engem meg a cuccait és hazaköltözött a nagyszüleimhez. A mamám megkereste apámat, hogy beszéljen anyával és próbáljon meg kibékülni vele biztos megbocsát. Megbocsátott, állítom élete legnagyobb hibája volt azt leszámítva hogy egyáltalán hozzáment. Sokkal boldogabb lenne ma ő is meg én is, ha akkor nem megy vissza hozzá. Örülj ha jól meg vagytok, a házasság tényleg csak egy papír, ha szeret és gondoskodik rólatok akkor ne érdekeljen más.

19/L

2010. dec. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
82%

1.Miért függ össze a szülei lakáshitele a ti esküvőtőkkel?

2.Ha komoly összefüggés van,akkor a lakáshitel hány évre szól? Biztos nem kevésre,vagyis annak a lejártát megvárni nem hiszem,hogy érdemes.

3.A házasság nem csak egy papír.Ha csak egy papír lenne nem félnének tőle ennyien és gondolkodás nélkül megkötnék.De nem teszik,mert az már több,mint egy járás vagy együttélés.Lelkiekben és törvényesen is szorosabbá teszi a kapcsolatot.

4.Ha anyagi gondjaitok vannak,azok a ti közös gondjaitok,nem csak az övé.Elvileg felnőtt ember vagy,akinek meg kellene érteni,ha valamire nem telik.Nem vagy már gyerek,aki azért toporzékol,mert anya megígérte,hogy vesz neki csokit,de a boltba érve nincs nála elég pénz,így nem vesz.

5.Más megoldás nincs,mint a kompromisszum.Kis esküvő.Nem kell 300 fő és kristály kacsa,lehet olcsóbban is esküvőt szervezni csak meg kellene beszélni nektek!!!!

2010. dec. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
11%
A házasság igenis egy papír csak. Mi változik, ha meglesz? Az égvilágon semmi. Ugyanakkor nem értem, hogy anyagi gondokkal küzd, és téged mégis az zavar, hogy "megígérte"?
2010. dec. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
92%

Ha csak egy papír lenne, akkor a sufniban is aláírhatnátok kettesben. A házasság egy jogintézmény. EZEN KÍVÜL lelkiekben is szorosabbá teszi a kapcsolatot, hogy kimondod, hogy igen, úgy érzem és felvállalom a világ előtt, hogy te vagy az igazi, és úgy érzem ez örökké fog tartani.


Az örülj neki, hogy ti jól megvagytok bezzeg a szüleim összeházasodtak és aztán elváltak típusú válaszoknak már csak azért sincs értelme, mert a kapcsolat nem a házasság miatt romlik meg. Ennyi erővel ne járjatok senkivel, mert nocsak, mennyien szakítanak!

2010. dec. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!