Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jönnek anyósomék! Mit csinálja...

Jönnek anyósomék! Mit csináljak, hogy elviseljem?

Figyelt kérdés
Angliában élünk szóval nem gyakran találkozok velük, de még így is kibírhatatlan számomra. Van egy 3 hónapos kislányom, akkor voltak itt utoljára,amikor született. Hát úgy felidegesített anyósom, hogy a tejem is elment. Mindíg beleköt mindenbe. De ilyenekbe például: Miért nincs a mosógépen 30 perces program, hogy lehetett ilyen sz*rt venni? Miért zúg a páraelszívó a fürdőszobában, miért nem lehet kikapcsolni?(Magától kikapcsol)Miért nyikorog a padló? (Egy helyen nyikorog, gondolom ott megy alatta valami cső és azért.) Ekcémás lett a babám arca, ő látatlanba közli, hogy az nem ekcéma, hanem a mi ruhánktól van kipirosodva. (A baba ruháihoz más mosószert használok. Mellesleg 2 orvos mondta, hogy ekcéma.) Meg mindenkivel közölte otthon, hogy segíteni jön,(de ezt úgy adja elő,mintha az én szüleim semmit nem segítenének, akik mellesleg 10 percre laknak tőlünk,és igenis sokat segítenek) erre a nagy segítség annyi volt, hogy állt apósom fölött, aki tartotta a gyereket egész nap, anyósom meg nézte. Szóval én szülés után 5 nappal mostam, főztem, takarítottam. A gyereket csak etetni adták ide. Meg az én szüleimet mindíg lehülyézik, akár mit mondanak az hülyeség számukra. A gyerekkel kapcsolatosan is, meg úgy általában mindennel kapcsolatban. Pedig neki is csak 8 általánosa van, nem tom mire vág fel ennyire. Most megint jönnek 16 napra és már előre félek tőle. Párom tudja,hogy nem bírom elviselni hosszú távon, de nem nagyon állítja le az anyját. Hogy tehetném elviselhetővé ezt a pár napot? Segítsetek légyszi!

2013. febr. 14. 14:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem viselkedik,feltenni az első gépre...


én nem hagynám hogy a fejemre nőjenek (nem is hagyom,utál is,de legalább nem kell látnom)

2013. febr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Vágj jó pofát amíg ott van az anyós, aztán felejtsd el. És lehetőleg ritkán hívjátok csak el.
2013. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 88Móni88 ***** válasza:
73%

Nézd, ha a párod nem áll ki melletted, nem sok jóra számíthatsz...

VISZONT: Felnőtt nő vagy, önálló gondolkodással. Ha nem tetszik ahogyan beszél veled, igenis mond meg neki, hogy nálatok ez így szokás, ő úgy nevelte a gyerekét ahogy akarta, te pedig úgy fogod, ahogyan te akarod. Ha ez nem tetszik ott az ajtó... Muszáj a sarkadra állnod, mert így csak még jobban elmérgesedik a helyzet. A jó tanácsait meg akkor osztogassa, ha kérdezed.

Tudom, hogy anyós-gyűlölőnek fognak sokan tituálni, pedig nem vagyok az, csak rájöttem, hogy a túl sokat enged az ember annak nincs jó vége.

Én is szívesen fogadok jó tanácsot, de az okoskodást és a rosszindulatot nem bírom...

2013. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%

A párod vegyen ki szabit, és bájologjon ő velük.

Te reggel elmész anyudékhoz a babával, este hazamész.

2013. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Párom egy hét szabit kapott csak, de már az is nagy segítség. Akkor lenne aztán cirkusz, ha én lelépnék a gyerekkel. :) Mindenkinek megy a zöld!
2013. febr. 14. 14:50
 6/16 anonim ***** válasza:
12%
Szegény anyosód nem tudom mit követhetett el,hogy ilyen mennyel bünteti a sors..
2013. febr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Én nagyon együtt tudok érezni veled! Az én anyósomat is ilyesmi fából faragták. Mikor szültem kitalálta, hogy ő majd főz és küld kaját. Hát tudod mit küldött? Karfiollevest meg töltött paprikát. Pont olyat amitől szeles lesz a baba. Ennyi esze volt/van neki. Ja, és képesek voltak ám elhozni a kaját hozzánk és ők is itt ebédeltek, ez volt a nagy segítség. A baba meg aludt volna ők meg húzogatták a székeket. Én meg mosogathattam a sok tányért. Bár ne segített volna!

Örülj, hogy csak ritkán találkoztok, azt a kis időt bírd ki valahogy, nekem anyósom eleinte jött minden délbe, képzeld, volt, hogy aludt a baba, ő bement és kivette a kiságyból és kihozta, hogy már felébredt. A nagy büdös ló...t ébredt fel. Azt hittem, hogy az agyam eldobom. Na, erről leálltunk, megmondtam a férjemnek, hogy vagy ő magyarázza el neki vagy én de az nem lesz szép! A férjem elment hozzájuk és leült velük elbeszélgetni, mert apósom dettó ilyen idióta. Azóta nem jön délbe, mi elmegyünk mondjuk egyszer kétszer egy hónapba és elég is annyi bőven! Na, telefonon azért szokta osztani az észt, hogy miért nem adok mondjuk több gyümölcsöt a gyereknek. Könyörgöm, kap az annyit amennyi kell neki, nyomjam le a torkán, hogy de igenis meg kell enni egy kiló banánt?

Lassan én is kezdem már kizárni a hülyeségeit, szoktam neki mondani, hogy én szültem, én gyerekem, majd én érzem azt mi jó neki!

A férjednek partnernek kell lenni abban, hogy igenis te vagy az anyja annak a gyereknek és nem ő. Nem neki kell megmondani mi a jó a gyereknek, mert ami mondjuk 30 évvel ezelőtt elfogadott volt, az lehet hogy egyáltalán nem jó. Szerintem próbáld mondani a férjednek, hogy ő beszéljen az anyjával, vagy ha ő nem akkor te. Nálunk bevált!!

KITARTÁS!

2013. febr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%
Szoritsd össze a fogadat és örülj hogy összekalapálták neked a férjedet. 3 évente csak kibirod.
2013. febr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14%

Te se vagy jobb!

Úgy beszélsz róla,mint egy utolsó szardarabról,lenézed és úgy állítod be az egészet,mintha a te szüleidnek több joga lenne az unokájukhoz,mint a párod szüleinek!!

Szégyelld magad!!

2013. febr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam, hogy nincs hozzá joguk. Természetesen az ő unokájuk is. Nem akarom én eltiltani tőlük, eszembe se jutott. Csak nem bírom elviselni, ha egy hülye okoskodik. Az én szüleim legalább nem akarják megmagyarázni azt, amihez nem értenek. Azt is meg akarta magyarázni például, hogy hogy kell a tápszert bekeverni a gyereknek. Kikapta a kezemből a dobozt, hogy majd ő elolvassa. Egy szót nem beszél angolul, de majd ő elolvassa, mert én hülyeséget fordítok. Arról nem is beszélve, hogy a lefejt tejet amit nem evett meg a baba,a radiátorra tette, hogy meleg maradjon és ne kelljen kiönteni, mondván majd következő etetésnél megeszi. Mert ugye a tej nem savanyodik meg a melegben 2-3 óra alatt?!
2013. febr. 14. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!