Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megint egy Anyós kérdés,...

Megint egy Anyós kérdés, elmondanátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

szal

250km lakik évente csak párszor látjuk (kb 3-4 alkalommal)

de akkor sem szeretem h mindig nekünk kell menni hozzá

ők még egyszer sem jöttek fel....

adott a nyár, eddig lent voltunk kb 1-1 hete náluk

de én nem érzem jól magam ott, nem feltétlen az anyós vagy az após miatt hanem inkább a körülmények miatt és másodsorban az anyagiak miatt sem

ezen a nyáron nem is akarok lemenni

de hát nem "tilthatom" el a gyereket tőlük és nem is akarom,

a párommal csak 1 közös gyerek van , de összesen 3 gyereket nevelünk :-)


szal nagyon bunkó lennék ha én és a nagyok nem mennénk le csak a párom a kicsivel? mondjuk 3-4 napra?



2013. febr. 18. 16:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem azért évente egyszer legalább tegyétek tiszteleteteket a nagyobbakkal, aztán a többit meg a férjeddel beszéld meg, ő ismeri jobban a szüleit, hogy nekik hogy esne, mit szólnának hozzá.
2013. febr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
Annyira csak nem borzalmas, hogy ne lehessen egy hetet kibírni.
2013. febr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Te ne menj, csak évente egyszer.

Menjen csak a férjed, meg az unokájuk.

2013. febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az okos kompromisszum az lenne, ha párod és közös gyereketek lenne lent 3-4 napot, te meg mondjuk az érkezéseteket követő napon már mennél haza.
2013. febr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

Nem lehet az életben minden alól kibújni, ami egy kicsit is nem tetszik. Azt írod, nem feltétlen anyós és após miatt. Képzeld, van akinek heti szinten el kell őket viselni :-)

Évi 3-4 alkalom igen csak kevés. Nem tudom hány éves vagy, de tegyük fel, hogy 40. (bocs, ha tévedek, de ha van egy gyereked, és az új kapcsolatból kettő, akkor nem lehetsz már 20 éves)

Szóval ha vagy mondjuk 40, és évente max. négyszer találkozol anyósodékkal, az az átlag életkort figyelembe véve kb. az életed során még nagyjából 120 alkalommal találkozol azokkal az emberekkel, akik a családtagjaid. Na jó, az az egy-egy alkalom 3 nap? Ha beszorzom a 120-at 3-al, az még mindig csak 360 nap. Tehát a hátra lévő életed során nem találkozol anyósodékkal többet, mint egy évet. Ennyit vesz el az életedből. Érdemes rajta spórolni? Vannak dolgok amiket nem lehet bepótolni.

2013. febr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
Szerintem a békesség kedvéért megpróbálhatnád,legfeljebb hivatkozz valamire amiért hamarabb haza kell menned. Ismerős a helyzet mert anyukám is világéletében utált az anyósához menni,amit utólag meg is értek.Ő se jött el hozzánk sose,mindig mehettünk 500 kilométerrel arrébb mi,egy teljesen más környezetbe,és gyakran volt olyan érzésünk,hogy nem is örül az ottlétünknek.
2013. febr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egy napra marhára nem érdemes elutazni, azért nem kell pocsékolni a pénz, az idődet. Meg pláne milyen fárasztó ennyit utazni.

Inkább menj egyszer egy évben pár napra. Minek is mennél olyan messzire gyakrabban? Neked ők nem rokonaid.

2013. febr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%

Azért elég szar lehet ilyen családban élni.


Ezt a gyereket nem te csináltad, hanem más, ez nem a te unokád, neked nem kötelező menni, ez már az X. féltestvéred, innen, neki nem rokona, ne menjen.


Agyrém..és bunkóság. Nem igaz, hogy nem lehet kibírni 1 hetet.

2013. febr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14%

Bunkó lennél, igen.

Most komolyan azt várod, hogy a kb 60 éves nagyszülők buszra szálljanak és feljöjjenek látogatóba??

2013. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Igen,rendkívül gyerekes és bunkó lenne. Nem kell egész nap náluk üldögélni, lehet a környéken is szétnézni, akár úgy is,hogy a gyerekek a nagyinál maradnak, ti meg ketten romantikáztok.


Még nem tudod milyen,mikor megöregedsz és senki nem néz rád.

2013. febr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!