Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetetlennek érzem magam,...

Tehetetlennek érzem magam, nem tudom mit tegyek, elmondanátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés
Szüleim rengeteget segítettek mind anyagilag mind minden másban is ahhoz, hogy az életben el tudjak indulni. Egyke vagyok, tökéletes, harmonikus kapcsolatunk volt,ami most úgy látom, hogy arra épült, hogy mindenben egyeztünk (azaz én nem mondtam ellent vagy ha igen, akkor hamar meggyőztek), jót akartak és így nekem is jó volt. Egészen addig, míg párom nem lett,akivel komolyan és együtt tervezzük az életünket. Külön élünk, a házhoz szüleim segítettek ( még összejövetelünk előtt). Kifogásuk nincs a párom ellen, csak annyi, hogy makacs (én is tudok az lenni) és sok mindenben önfejű (szereti maga csinálni a dolgait, dolgaink). A problémák is ezzel kezdődtek, azaz hogy nem kérünk a szülők segítségéből, szerintük bezzeg az anyósékéból igen (pedig egyformán jöttek), mindent úgy csinálunk, ahogy ott van, minden otthoni mintát én elfelejtettem, nekem a szüleim nem számítanak. Pedig nem így van, szeretem őket ugyanúgy, csak igyekszünk saját lábra állni,önállóan élni és dönteni, de ebből ők sincsenek kizárva, hiszen itt élünk egy városban, 5 perc alatt átjöhetnének.. De nem jönnek, mért itt úgy érzik nem szívesen látott vendégek (pedig azok, csak mindig görcsben vagyok, hogy mi lesz kritizálva) többször is mondta anyum, hogy a párom szerencsés lehet, hogy velem összejött (persze az ő pénzük miatt, hogy mindenünk megvan, nem miattam..) Sokszor jöttek segíteni úgy, hogy mondtuk nem kell (mert aztán meg azt hallgattuk, hogy mennyire elfáradtak, mennyi munka van még, nem haladunk plusz sokmindent elpakoltak, kidobtak-nem direkt- de aztán letagadták). Most náluk van sok munka, de nem szólnak, hogy menjünk, csak haragszanak, mert nem megyünk, miközben elmondtuk sokszor, hogy szóljanak és megyünk (már segítettünk néhányszor, akkor is mondtuk)de nem szólnak aztán azt mondják, hogy ezt nem kellene mondani, tudhatnánk (és hogy azért kaptam azt a sok mindent, hogy ilyenkor ott legyek, ha kell). A mamám már elfelejt dolgokat (legalábbis remélem hogy ezért) de amit egyik nap mondok neki, azt már másnap ellenkezőképp mondja, adja tovább anyumnak plusz számon kéri tőlem (pl. mondtam, hogy a héten megyek majd vásárolni, mondta neki is kell pár dolog, ok mondtam majd szólok ha megyek. Ez volt tegnap, ma kiabálva felhív, hogy miért nem szóltam hogy megyek boltba, mondtam nem ma megyek, erre ő állítja, hogy azt mondtam és hogy miért nézem hülyének, meg bezzeg anyóssal nem csinál ilyet párom). Tényleg nem bírom, hogy az egész család szemében rossz és hálátlan lettem azért, mert külön élek és döntök tőlük függetlenül és nem vagyok gondolatolvasó. Már segítettem nekik, akkor előre megbeszéltük, azóta nem szólnak, igaz közben összevesztünk és volt mindennek elmondás a részükről, azóta sem jöttek igazán helyre a dolgok. Most félek, hétvégén apum szülinapja lesz, biztos szóváteszik, hogy nem ajándék kellene, hanem szeretet, de én már nem tudok jobban alkalmazkodni, mindig próbálok a kedvükre tenni, gyomorgörccsel is, de meglátogatom őket, aztán sírva jövök haza,mert mindig kapom az osztást, hogy a párom miatt lettem ilyen és nem lehet rám számítani.... Csak önálló lettem, hogy lehet ezt megértetni velük?? 28L
2012. aug. 13. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon nagy gondjaid vannak.Ennyi idősen nőj fel végre,ne sírdogálj mint egy tini,ás állj ki a véleményed mellett.
2012. aug. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet nem tűnik eget rengetőnek, de az én világomat teljesen szétzilálja ez a helyzet.. Ha kiállok magamért, akkor azt kapom, hogy a szüleimet nem nézem semmibe, nekem már nem is a családom, hanem a párom és az ő szülei számítanak.. És jön a lelki terror, ami ellen nem tudok védekezni, nem hallgatnak meg és az egész hozzáállásuk a jó szándékomat forgatja át a rosszba.. Nem vagyok ellenséges, nem akarok rosszat- de így nekem rossz.. Ha nem engedek akkor is (pl miattam betegednek meg, igen, képesek rá, apum kórházba is került és rám fogták) , ha igen akkor is..
2012. aug. 13. 15:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Vár rátok egy nagyon komoly beszélgetés. De sajnos te félsz ettől. Le kell ülnöd hármasban a szüleiddel -igen, a párod nélkül- és elmondani nekik mindent arról, ahogy érzed magad. De nagyon vigyázz, nehogy a beszélgetés átmenjen folyamatos bocsánatkérésbe részedről, mert nincs miért haragudniuk. Tényeket kell közölnöd, el kell mondanod, hogy amit produkálnak az nem szeretet, hanem (jól érzed) lelki terror, amit te nem vagy hajlandó tovább eltűrni. Egy ember nem azért segíti a gyerekét, sőt nem is azért hozza a világra, hogy magához láncolja. Nem a levegőbe beszélek, nekem is két fiatal felnőtt gyerekem van, de ha holnap közölnék velem, hogy a világ másik felére költöznek, mert ott találták meg a boldogulásukat, semmiféle jogom nem lenne lelkiismeret furdalást ébreszteni bennük. A saját élete mindenkinek a sajátja, mi szülők ajándékba kapjuk azt a tizen- huszon évet, amíg együtt élhetünk. Neked már rég (kb. 20 éves korod körül) át kellett volna alakulnod szorongó, megfelelni akaró gyerekből felnőtt nővé, aki saját döntéseket hoz, ehhez max. tanácsot kér a szüleitől, amit aztán vagy megfogad, vagy nem. Tehát, nagy levegő, akár írogasd össze magadnak, hogy mi az amit feltétlenül el kell mondanod, aztán találkozás a szülőkkel. Kezdd úgy, hogy apa-anya, szeretném ha meghallgatnátok, kérlek lehetőleg közbeszólás nélkül. Ha veszekedés lesz, felállok és elmegyek. És mondj el mindent, semmi ne maradjon ki ami neked fontos. Mikor végeztél, annyit mondj: köszönöm, hogy végighallgattatok, kérlek vitassátok meg az általam mondottakat, néhány nap múlva hívjatok fel és én is meghallgatlak titeket. Most megyek, várom a jelentkezéseteket. És menj is el. Várj míg megemésztik, biztos kell hozzá idő. Ha nem jelentkeznek, te se keresd őket. Az is egy válasz. Ha ennyit nem teszel meg, sosem változik a helyzet, sőt, egyre rosszabb lesz. Te viszont tönkremész. Úgysincs más lehetőség: vagy egész életedben próbálsz úgy ugrálni, ahogy ők fütyülnek -bár semmiképp sem lesz számukra jó- vagy kijelölöd a határaidat felnőttként. Sok erőt kívánok hozzá, remélem fény gyúl a szüleid fejében és rájönnek, hogy nem akarnak elveszíteni téged.
2012. aug. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jáj, bocs, hogy ilyen hosszú lett! :)
2012. aug. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot,a leírás jó ötlet,mert ha beszélünk ilyen dolgokról mindig izgulok,hogy jól mondjam (nehogy félreértsék),mert annyira szeretném ezt tisztázni..
2012. aug. 13. 18:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne feledd, a tisztelet a szülő iránt nem ugyanaz, mint a félelem. Az előbbi elvárható, az utóbbi semmiképp sem elfogadható egyetlen emberi kapcsolatban sem, főleg nem szülő-gyerek viszonyában.
2012. aug. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!