Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanátok a véleményeteket?...

Elmondanátok a véleményeteket? Mindenkiére kíváncsi lennék

Figyelt kérdés
Most vagyok 23 éves és lány vagyok, jövőre mennék egyetemre azt el is végezném ha minden jól megy és akkor leszek 29 éves és arra lennék kíváncsi hogy szerintetek nem késő-e elkezdeni dolgozni 19 évesen? Amikor mindenki más 23 éves korában végzi el az egyetemet? Ja, és még szeretnék gyereket is családot is, és ha 29 évesen találnék munkát akkor dolgoznék mondjuk 4 évet és még párt is kell találnom és a gyerek is akkor már kitolódna, olyan 36 éves koromra, szerintetek ez nem késő már?
2012. okt. 15. 14:14
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
19 helyett 29 évesen... bocsi csak elírtam:)
2012. okt. 15. 14:15
 2/18 anonim ***** válasza:
Egyetem mellett is lehet dolgozni, én is azt csináltam. 29 kor előtt azért illik elkezdeni az önálló életet :) Nem is a pénz miatt (bár nem tudom, hogy szüleid tartanak, barátod vagy számítasz annyi ösztöndíjra pótlásként). Nem vagyok az a nagy karrierista, függetlenségre vágyó ember, de hogy 29 éves koromig ne dolgozzak, lássam el magam azért nem ment volna.
2012. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Én idén menetem 24 évesen újra alapképzésre. Ez ugye 3. év de a mestert már levelezőn fogom elvégezni, így az mellett már 100%-san tudnék dolgozni.

Mesterképzést szerintem már te is levelezőn végezd.

2012. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem az már késő.Ki tudja meddig tart megfelelő párt találnod.
2012. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

azért eléggé beskatulyázod a dolgokat. pl honnan veszed, hogy egyetem alatt nem lehet párt találni? akkor egy gond kipipálva. dolgozhatsz egy évet is suli után, már jogosult vagy gyesre. akkor nesze, 30 évesen szülhetsz is, ami nincs későn. ennyire tervszerűen nem lehet élni. és ha 23 évesen állnál neki dolgozni? lehet 40 éves korodig nem találnál férfit, aki jó neked. :)

amúgy ha ez ennyire zavar, miért nem mész levelezőre? és valamit dolgoznál mellette. én is úgy végeztem. lett közben férjem. most meg gyereket szeretnénk. és 4 év munkaviszonyra szert tettem suli mellett.

2012. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
Én 23 évesen kezdtem az egyetemet, más akkor végzett... Most 25 vagyok, 2013 márciusában már 26, májusban felvételizek, és szeptemberben kezdek egy teljesen más szakot, ami 4 éves, szóval, ha minden jól megy, halasztások, és sikeres felvételikkel is 31 éves leszek mire végzek. Na most, ott leszek 31 évesen, gyerek mentesen, pályakezdőként, és még terveimben van a kiköltözés is stb... Menyasszony vagyok lassan 1 hónapja, 3 éven belül szeretné párom a gyereket, bár szerintem jobb lenne egyetem után. A legnagyobb igazság, hogy sajna ma már nem lehet tudni mi lesz holnap, nekem a diploma kell, az biztos, most sem élünk túl jól - Garzonlakás, sok +költség, nekem csak néha néha van alkalmi munkám, ami szoftver tesztelő, szóval nem fizetnek túl sokat. - de meglátom, mindenesetre nekem KELL a diploma, ragaszkodom hozzá, az én döntésem. Nem lesz egyszerű így se a család se semmi, de e nélkül sem, legalább is nekem.
2012. okt. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden attól függ, milyen a teherbíró képességed. Kezdhetsz nappalin, s ha van a szakodon esti képzés, vagy levelező, akkor 2 év után folytathatod ott. Ezek a konzultációk általában péntek délutánra és szombatra esnek, akkor hét elején vállalhatsz munkát. Nagyon sokan vállalnak kisbabát a levelezőn. Volt olyan, hogy a mama bement vizsgázni, addig az apa pesztrálta a folyosón a kisbabát:) Szóval ha nem hagyományosan gondolkodsz, hanem bevállalós vagy, nem törekszel kitüntetéses diplomára, csak görbüljön, akkor 3 fenékkel is ülhetsz egy lovon: tanulás+munka+család.
2012. okt. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem sosem késő :) Nem kell lemondanod sem a tanulásról, sem a munkáról, sem a gyerekről. Csinálhatod egyszerre is ezeket, akkor pláne nem késő. Egymás utánra ne tervezd szerintem, mert nem valószínű, hogy a diploma után rögtön találsz munkát. Egyetem mellett is lehet dolgozni és ismerkedni is.
2012. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Jaj de jó ezeket olvasni, megnyugtató, hogy nem lesz még túl késő 22 évesen kezdeni az egyetemet, bár most k*rvára kivagyok, hogy itthon kell rohadnom, és még munkát se találok - emellé párosul, hogy hogy a fenébe fogom tudni megcsinálni a nyelvvizsgát segítség nélkül, és mi van, ha nem sikerül, és amiatt nem vesznek fel és blablabla... SZóval 22 évesen még időben leszek, ez jó. Bár nagyon szégyenlem, hogy itthon vagyok...
2012. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Ne szégyelld magad! Szégyelljék azok, akik 20 év alatt ide juttatták az országot! Nem is olyan ködbe vesző időben ismert volt a KMK= Közveszélyes munkakerülő fogalma. Ha a rendőr elkapott valakit az utcán, s nem igazolt munkahelyet, bevitték a dutyiba. Akkor sem voltunk kevesebben, sőt, azóta fogyatkoztunk is, és érdekes módon akkor jutott munkahely mindenkinek.Ma átlagban 19 hónap alatt talál valaki valamilyen munkát, tehát akkor van, akinek 2-2.5 év alatt sem sikerül. Sokan meg a tanulásba menekülnek: zsinórban iratkoznak be másoddiplomára, doktori képzésre. S tanulnak lassan nyugdíjas korukig. Hát a nyelvvizsga az valóban nehéz kérdés, pláne annak, akinek nincs nyelvérzéke.Ráadásul van, aki soha nem fogja hasznosítani a nyelvtudását, csak bemutatja a papírt, mert nem megy külföldre, nem kell a szakmájához. Aki meg kimegy dolgozni, pár hónap alatt gyorsabban elsajátítja a nyelvet a környezetben, mint a tanórákon magoló.S mennyi pénzt megspórol!!Nem ritka, hogy egy nyelvvizsgáig 1 millió forintot is kifizet az ember egy magántanárnak. 750 óra kell egy nyelvvizsgához, s van tanár, aki 2ezer forintot is elkér egy óráért, ha nem többet:(
2012. okt. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!