Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit csinálnátok ebben a...

Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? Hogyan értessem meg az anyósommal hogy ne rajtuk élősködjön?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt. Lassan 2 év költöztünk külön a szülőktől! Én még tanulok (22 éves), párom dolgozik (25 éves). A fizetéséből (és anyum támogatásából) normális körülmények között megélünk (félretenni egyáltalán nem tudunk!). A probléma párom anyjával van aki eddig 2 télen kért tőlünk kölcsön, számunkra jelentős összeget. 2 fia is van, de mindig csak a kisebbtől kér kölcsön (másik fia elköltözött másik városba - párjával együtt jól keresnek)

Azzal nincs bajom h párom segít az anyjának akkor ha megszorul anyagilag! Az viszont zavar h csak tőle kér! (Mind2 télen az én félretett pénzem nélkül és anyum segítsége nélkül nem tudtunk volna kijönni anyagilag!)

Anyósomnak van párja is és mindketten dolgoznak. Ugyanakkora házat tartunk fenn, ugyanakkora keresetből! Mégis mindig segíteni kell nekik! Múlt hónapban elcsúsztunk a számlákkal ,de reggel anyósom hívta párom h neki kéne pénz. Párom azonnal adni akart. Én azt mondtam h most az egyszer ne tőlünk kérjen hanem a másik fiától! Eddig amikor tudtunk adtunk, de adósságban azért h ő ne legyen abban, nem akarok adni!!! Hogy értessem meg vele h ne tőlünk kérjen pénzt? Velem van a baj?



2013. márc. 12. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a párod adni akar a saját pénzéből ezt nem tudod megakadályozni. Viszont értelmes ember nem kér a másiktól ha tudja, hogy mennyiből élnek. A pároddal beszélj, hogy mondja meg az anyjának mennyi pénzből kel kigazdálkodnotok egy hónapot és hogy ebből nem tud neki most adni. Mindenképpen a párod mondja el neki ne te, mert te leszel akkor a szeméét fukar stb....
2013. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pontosan tudja h mennyiből élünk! De amióta ismerem a párom mindig adott pénzt az anyjának. A problémám az hogy lehúzza a saját fiát (aki így nem tud előre haladni) a másik h utána mutogatja anyósom h miket vett (a fia pénzéből). Mi semmire nem költünk csak amire nagyon kell (számlák, étel).

A mi családunkban ezek a dolgok máshogy működnek, mert még anyuék próbálnak rajtam/rajtunk segíteni, nemhogy még elvárják h adjunk. (igen mert már nem is kéri hanem kijelenti h ennyi kell neki...) és igen tudom h én leszek a sz*r alak ha ezt nyíltan kijelentem neki

2013. márc. 12. 19:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nincs sok lehetőség. Amugy a párod a hibás. Beszélj vele mert igy nem lesz jo vége.
2013. márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán jobban megérti a párod, hogy mi a helyzet, ha az ilyen kölcsöngéregetések után, nem pótolja ki a ti megélhetésetekre való pénzt senki. Ha megjön az első felszólítás, hogy tartoztok -pl- villanyszámlával, akkor el lehet neki magyarázni, hogy hol keresse a hiányzó pénzt. Tudom, hogy durva megoldásnak tűnik. De amíg tudja, hogy majd a te megtakarításod, vagy anyukád segítsége kihúz benneteket a bajból, nem is érzékeli igazán, hogy hol a takaró vége. A másik megoldás, hogy megszünteted a közös kasszát. Annyit adj a közösbe, ami a tényleges kiadásokból a tiéd. Ha a párod az anyját is támogatni akarja, oldja meg többletbevételből, amit ő teremt elő. Mekkora összegekről van szó?
2013. márc. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

100.000 volt a tél! a havi pedig 10-20000 között mozog! Nem tűnik leírva vészesnek, de 140.000 fizetésből ez sok. (úgy h magára is rengeteget költ a párom -drága hobbi) Ezért már pluszba jár el dolgozni. A számláknál már van csúszás, de ez őt nem izgatja csak engem... És mindig én vagyok a hibás amikor felhozom h ne adjunk kölcsön, spóroljunk, (drága hobbira is kevesebbet adjunk ki) mert ha kicsit ügyesebben gazdálkodna még félre is tudna tenni.

Annyira félek h nem tud ezen változtatni! Én iszonyatosan spórolós vagyok- tényleg csak a szükségesre költök-így is neveltek, az egész család ilyen! Náluk az egész család hitelben úszik. Félek h ő is ebbe a csapdába fog esni. Nem szeretnék egész életemben azért aggódni h fogunk kijönni a hónap végére...

2013. márc. 20. 13:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez azért így nagyon nem jó. Persze, hogy egy kapcsolatban nem csak az anyagiak számítanak, de azért fontos lenne, hogy ebben a kérdésben ne szemközt ellenkező véleményetek legyen. Ez hosszútávon sok problémát fog még okozni nektek, mert téged egyre jobban dühít majd a költekezése, és anyósod kérincsélése. Egy darabig húzhatod a nadrágszíjat a saját belátásod szerint. De vagy elunod majd, hogy csak te törődsz ezzel, vagy összetorlódnak a mínuszok, és már nemhogy megtakarítani nem tudtok majd, de fedezete sem lesz a fizetni valóknak.
2013. márc. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igen én is ettől félek! Remélem meg tudom beszélni párommal - eddig mindent sikerült megbeszélni és mindenben egyezik a véleményünk kivéve ebben.
2013. márc. 20. 18:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi van veletek kérdező?
2018. júl. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!