Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyósommal együtt élünk....

Az anyósommal együtt élünk. Ti mit csinálnátok a helyemben? Részletek alább.

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt a vőlegényemmel. Egészen 2 hónappal ezelőttig albérletben laktunk. Az anyósom folyamatosan nyúzta a páromat, hogy minek költözött el, stb... Idővel én is egyre jobban megismertem az anyósomat, míg nem azt találtam mondani, hogy anyagi szempontból miért is ne költöttünk vissza hozzá. Így aztán visszaköltöztünk.

A problémám az, hogy azóta az anyós mindenbe beleszól, nem tartja tiszteletben az intim szféránkat, simán bemászkál a hálónkba, és leül az ágyunkra. Benéz a szekrényünkbe, minden nemű dolgainkba. Bármiről beszélgetünk jön, és kérdezősködik, mindenről tudni akar. Önmagában ez is elég kínos, de a legkellemetlenebb, hogy pont ebből kifolyólag sokkal kevesebbet beszélgetünk a párommal, már nem hülyéskedünk annyit, mint amíg csak ketten voltunk. Olyanok vagyunk, mint két 80 éves nyugdíjas, akik ár mindent megéltek együtt, és már nincs miről beszélgetniük. Pedig lenne miről, csak egyszerűen nincs rá alkalom. Én feszélyezve érzem magam, folyamatosan megfelelési kényszerem van, közben pedig belülről forrongok. Tudtok valami megoldást javasolni, úgy hogy senki ne bántódjon meg, de mégis megoldódjon ez a dolog!?


2012. júl. 17. 15:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Irány vissza az albérletbe. Ennél jobb tanácsot úgyse kapsz
2012. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%

Próbáld megbeszélni ezt a pároddal. Ha otthon nem tudtok, akkor menjetek el valahova.. sétálni, egy kávézóba.. és beszéljetek át mindent.

Én a helyedben ezt tenném, de ez csak egy tanács :)

2012. júl. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan!Albérlet!
2012. júl. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek külön mert megöli a kapcsolatot.
2012. júl. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Heiszenberger Márta ***** válasza:
77%

Járjatok el minél többet,ahol "kettesben" lehettek.

Fektessétek le otthon a szabályokat,hogy ki,mit tartson tiszteletben,persze szebben megfogalmazva.

Szervezzetek anyósnak is programot,hogy szegény ne unatkozzon annyira.Új szerelem?(mármint anyósnak)

Ha nem megy albérlet!!!

Bár én oda se költöztem volna.

2012. júl. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nyilván a vőlegényedet is zavarja. Miért nem próbál beszélni az anyjával? Szépen megkérheti, hogy ne üljön be a szobátokba, mikor ti kettesben akartok lenni. Legyen egy központi hely, pl.: konyha, ahol lehet mindenről, mindenkivel dumálni és ha valaki bevonul a hálóba, akkor az azt jelenti, hogy egyedül szeretne lenni, vagy a párjával kettesben. Az meg hogy benéz a szekrénybe...hát eléggé gáz. Engem is zavarna. Tegyél be egy vibrátort a polcra, legközelebb már nem fog benézni :D Ha meg túl sokat kérdezősködik, akkor mondjátok meg, hogy nem fontos, meg ő úgysem tudja kiről-miről van szó.
2012. júl. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát most már én is tudom, hogy az életem legrosszabb döntése volt ez az ideköltözés... Én is pontosan attól félek, hogy meg fogja ölni a kapcsolatot.
2012. júl. 17. 15:37
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Zárjátok a szobaajtót és beszéljetek erről anyóssal.


Ha nem használ, vissza albérletbe.

2012. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 wartburg353s ***** válasza:
100%
Először mondd el a párodnak, mit érzel. Kicsit nehéz lesz neki, mert egyik oldalról az anyja részéről nehezedik rá nyomás, és akkor kiderül, hogy te se vagy elégedett. De valószínű, hogy ő is észrevette már, hogy ez a helyzet nem tesz jót a kapcsolatotoknak, és ha hajlandó rá, menjetek albérletbe, minél előbb, még ha anyagilag nehéz lesz is! Ha ez nem lehetséges, próbálj meg jobban kiállni magadért, főzz úgy, ahogy te szereted, és ha pl. elmész valahova, azt ne jelentsd be az anyósodnak. Szoktasd le róla, hogy minden lépésedről tudjon. Én is voltam ilyen helyzetben, nagyon szeretem az anyósomat, de az idegeimre ment, amikor csupa jó szándékból megtorpedózta az összes önálló tervemet. Az idegességem persze a férjemen csapódott le.
2012. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tegnap kiteregettem a ruhákat benn, a házban. Erre rám szólt, hogy ne benn teregessek ki, mert be fog penészedni a fal. Erre én, hogy nem fog, mert nyitva van az ablak. Azért nem teregetek ki kinn, mert mindjárt esik az eső. Erre ő: de hát ha úgyis itthon vagy, majd behozod. Az ilyen dolgokat hogy kéne lereagálnom?
2012. júl. 17. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!