Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Valóban eltúlzom a dolgot, és...

Valóban eltúlzom a dolgot, és csak hisztizek, vagy jogos a felháborodásom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval van egy fiam most 21 hós. Hétvégente anyosomnál van 11-től délután 16-ig. Mivel még mi az én szüleimnél élünk úgy gondoltam ez így helyes ha a gyerek ott is tölt némi időt. Nem is itt van a gond hanem azzal mikor én azt mondom a gyerek négyre legyen itthon, az apja elmegy három előtt, én nem mert rosszul érzem magam (babát várok). Azt mondja majd együtt jönnek. Jól van miért is ne. Aztán rá teéefonálok négy előtt tíz perccel, hogy elindultak e már. Erre jön azzal hogy még nem mert a kicsi nem akar haza jönni. De kérdem én mióta dönt egyedül egy kisgyerek. Azt mondja jól van indulnak. Erre még félötkor sincsenek itthon. Újra hívom kiderül még else indultak. Persze hogy itt már úgy érzem semmibe veszik az anyai szavamat és olyan mintha nem parancsolhatnék a saját gyerekem felől, mintha csak egy idegen lennék. Mondom neki tíz perce van hogy haza érjenek vagy többet a gyerek nem mehet el. Haza is értek anyósommal. Aki miután látta hogy milyen ideges vagyok, nekem nem szólt egy szót se anyámat kérdezte hogy mi a bajom. Erre mikor elmondta úgy tett mi lenne ha a gyerek korházba kerülne, vagy ha majd oviba megy. Mégis milyen nagyszülő az aki ilyet mondd hogy az unokája korházba kerül? Nem ilyeneket kellene mondani hanem időre haza kellene hozni a gyereket. Nálunk a négy óra négy óra nem fél öt vagy négy negyven. A férjem is megkapta a magáét. Persze most meg azt hiszik róllam hogy a hormonjaim tombolnak és csak hisztizek. De úgy érzem jogom van anyaként megondani meddig maradhat ott a fiam, vagy nem így van? A férjem is jobban oda figyelhetne arra mit kérek, és hozzám kéne alkalmazkodjon nem az anyjáékhoz. Elvége én vagyok a felesége és a gyerekei anyja.

2013. ápr. 27. 22:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/107 anonim ***** válasza:
99%

"olyan mintha nem parancsolhatnék a saját gyerekem felől, mintha csak egy idegen lennék."


Baromira eltúlzod, ugyan annyi jogod van megmondani, hogy 4-re érjen haza mint a férjednek, hogy 4:30-ra érnek haza. Jó helyen volt, haza ment a férjed az anyukájához és persze, hogy leült vele is beszélgetni ha már ott van. Nem katonaságban élünk.

2013. ápr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/107 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túl szigorú vagy ennen az ügyben. Gondolom jól érzik magukat, beszélgetnek ilyenkor még nem könnyü elindulni. Plusz jó hétvégén kicsit lazítani, nem percre pontosan rohani haza. Nincs valami más is a dolog mögött? Mert ez szerintem még belefér dolog.
2013. ápr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/107 anonim ***** válasza:
96%

Hát ez tényleg hiszti!

41/N/2 gyerek

2013. ápr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/107 anonim ***** válasza:
100%

A te férjed is egy jó nagy papucs lehet, nő létemre nem tűrném el, hogy valaki parancsolgasson akivel elvileg kiegészítjük egymást nem uralkodunk egymáson.

Igen eltúlzod, férjed helyébe elvárnám a bocsánat kérést.

2013. ápr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/107 anonim ***** válasza:
100%
Volt valami halaszthatatlan dolog négykor, vagy csak erődemonstráció?
2013. ápr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/107 A kérdező kommentje:
De előtte meg volt beszélve sőt mindig így hozzák haza. Én nem firtatom az ő jogait, de azért ha már felhívom nem kéne egy jól van megyünkkel leráznia, mintha csak egy idegen lennék. Elvégre az én gyerekem is. Itt aki a másik jogait megkérdőjelezi az nem én vagyok. Vagy akkora bűn hogy hiányzik a gyerekem és elvárom hogy időbe haza hozzák? Nem is lennék köteles elengedni ezt a gyermek védelmis is megmondta annak idején, mikor anyósék cirkuszoltak egy két alkalommal hogy nem adtam oda. Csak a jó szándékomon múllik az egész. S nem szeretem ha ezzel vissza élnek. A négy óra az négy óra pláne ha oda telefonálok és nem fél öt. Nem hiszem hogy ez annyira bonyolult lenne. Nehogy már én érezzem úgy hogy alkalmazkodnom kell és én hallgassak.
2013. ápr. 27. 22:41
 7/107 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon eltulzod. Miert kene pont negyre hazaerni? Ebbol lesznek valasok.
2013. ápr. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/107 anonim ***** válasza:
100%
miért olyan fontos, h időre menjenek haza? valami konkrét program lett volna, vagy csak szeretted volna tesztelni, h a férjed mennyire hallgat rád? ha utóbbi, akkor hiszti, és feleslegesen pörögsz. a hormonok már csak ilyenek, de próbálj megküzdeni velük :P
2013. ápr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/107 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban hiszti! Mi baj lett abból,hogy a gyerek nem volt otthon 4 órára? Nem akartál vele menni sehova, akkor még nem lehetett vacsora és alvás idő sem.

Az apának ugyanannyi joga van dönteni a gyerekkel kapcsolatban, mint neked!

De ha a férjednek is parancsolni akarsz, akkor nem sok jövőt jósolok a házasságodnak.

2013. ápr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/107 anonim ***** válasza:
96%

Legyen otthon, mert azt parancsoltad? Meg eldöntöd, előírod, stb. Egy személyben csakis te...

A férjednek amúgy mibe hagysz beleszólást? Miért akkora tragédia, ha nem négyre, hanem uram bocsá' 5-re érnek haza? Szerinted hogy esik ez a férjednek? Hogy esik neki, hogy egyedül megy a szüleihez, aztán meg ott sem töltheti el az időt nyugodtan, mert állandóan telefonálgatsz neki?! És mit szólnak ehhez a szülei? Elküldöd a férjed a gyerekért, aztán meg hisztizel, hogy tovább van ott, mint ahogy azt te előírtad? Szerintem örülj neki, ha ez a viselkedés a hormonok miatt van, és nem másért...

"A férjem is jobban oda figyelhetne arra mit kérek, és hozzám kéne alkalmazkodjon nem az anyjáékhoz. Elvége én vagyok a felesége és a gyerekei anyja." - gondolom mást se csinál szegény, minthogy hozzád alkalmazkodik, főleg, hogy a szüleidnél laktok. Miért nem lehet kicsit békén hagyni? Azért mert te vagy a gyerekei anyja? És akkor mi van, te rendelkezel vele is? Talán a tulajdonod? Nem lehet kíváncsi a saját anyjára? Mi lesz, ha neked lesz egy ilyen menyed, aki percre elszámoltatja a drágalátos fiacskádat, és nem bírja elviselni, ha el akar menni hozzád. A képét pedig nem fogja odadugni, mert hát kije leszel te neki?

Bocsi, de ha te így viselkedsz, akkor mire számítasz?

Mi lenne, ha a férjed szüleinél laknátok, és ő nem menne a te szüleidhez valami kifogással, és ha te vinnéd a gyereket, akkor telefonálgatna, hogy hol vagy már? Szerintem tök gáz amit csinálsz.

Ha annyira rosszul érzed magad a baba miatt, akkor inkább örülj, hogy addig is tudsz pihenni kicsit, amíg a másik gyerkőc nincs otthon. De ez sokáig akkor sem mehet így...

Az anyósodnak pedig biztos rosszul esik, hogy így viselkedsz, amit bocsi, de meg tudok érteni.

Jogod van, megmondani, hogy meddig legyen ott a fiad? Gondolkozz el kérlek, hogy a férjednek mihez van joga? Neki nincs beleszólása? Vigyázz, mert egyszer a sarkára áll, és akkor ott maradsz egyedül...

És azért egy 21 hónapos gyereknek igenis megvan a saját kis akarata, és nem fogja megérteni, hogy a négy óra az nem fél öt, mert ő csak azt tudja, hogy még egy picit maradni szeretne...

2013. ápr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!