Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomék furcsák mit tegyek?

Anyósomék furcsák mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bocs ha hosszúra sikerülne

a lényeg a élettársam szüleit nem nagyon érdekli, hogy mi van velünk 3 éve vagyunk együtt külön a szüleitől és ők soha nem írnak vagy érdeklődnek hogy, hogy vagyunk, és nem is ismerik a családom, és ha le megyünk is hozzájuk csak annyi hogy, jól van ott voltunk és kész, nem nagyon érdeklődnek a családomról, anyagilag nem tudnak minket segíteni ez nem is érdekel de az elég rosszul esik hogy szinte nem foglalkoznak azzal hogy vagyunk a 2 család nem is ismeri egymást csak hallásból és nem is tudom hogy kellene őket össze ismertetni meg anyagilag is nagy a különbség és a én családom felől a nyugdíjas édesanyám segít bennünket de ők nem, pedig jól esne szerintem nem csak az én családomnak kellene segíteni bennünket. Szeretnénk már össze költözni saját lakásba és esküvőt is de nehéz támogatás nélkül bár mind 2en dolgozunk de akkor is nehéz és a párom édesanya még azt is kijelentette hogy ő nem valószínű hogy eljönne a esküvőre, na meg anyagi okok miatt sem bírnának mert messze lakunk tőlük. Senkit nem akarok megbántani szerintetek hogy lehetne megoldani a két család közti dolgokat? Az én családom másabb anyagi háttérben van és félek ha megismernék a párom családját bele szólnának vagy elleneznék a kapcsolatunk. Segítsetek? Csak értelmes válaszokat kérnék.



2013. máj. 12. 23:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnélek megbántani, de szerintem te nem igazán fogod fel, hogy mennyire rossz anyagi körülmények között is lehet valaki, mivel -mint te is írtad- jobb körülmények közül jöttél. Simán el tudom képzelni őket, hgoy ez frusztráló lehet, és emiatt nem akarnak a másik családdal ismerkedni
2013. máj. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Addig oké de miért nem beszélik meg velünk? És a családomnak mit mondjak mert ők már tűkön ülnek hogy nem ismerik a párom családját. A két család neveltetése és élet vitele és gondolkodás módja is nagyban eltér.
2013. máj. 12. 23:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan akik szegényebbek, nem szeretik ha mennek hozzájuk vendégek. Lehet hogy anyósodék is szégyenlik a körülményeket még előtted is, nem hogy a szüleid előtt. Éppen eléggé kellemetlen egy szülőnek ha nem tudja támogatni a gyerekét, a másik részről meg tudják.
2013. máj. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de nagyon az anyagiasság felől közelíted meg az egészet, ráadásul ellentmondasz saját magadnak:


"anyagilag nem tudnak minket segíteni ez nem is érdekel .."


"én családom felől a nyugdíjas édesanyám segít bennünket de ők nem, pedig jól esne szerintem nem csak az én családomnak kellene segíteni bennünket. Szeretnénk már össze költözni saját lakásba és esküvőt is de nehéz támogatás nélkül"


Egyébként nekünk is volt esküvőnk, 6 együtt töltött év után, SAJÁT pénzünkből, nem vártuk el egyik oldalról sem a támogatást, pedig a mi szüleink megtehették volna. De eszünkbe sem jutott. Megkerestük a rávalót. (a menyasszonytáncnál visszajött az egész pénz amúgy).


Prbóbáljatok meg az anyagiasság kérdése nélkül közelíteni egymáshoz (a két család).

2013. máj. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

nem csak az én családomnak kellene segíteni bennünket. Szeretnénk már össze költözni saját lakásba és esküvőt is de nehéz támogatás nélkül


Szóval hiányzik a pénz ami tölük jönne...

2013. máj. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed alapján nekem is úgy tűnik, elég anyagias szempontból közelíted meg ezt az egészet. Te is és a családod is: "Az én családom másabb anyagi háttérben van és félek ha megismernék a párom családját bele szólnának vagy elleneznék a kapcsolatunk."

A párod családja talán valahogy ezt érzi rajtad és ezért nem erőltetik a találkozást.

Szerintem amúgy is nektek kellene bemutatnotok egymásnak a két családot, ha akartatok volna, már megszervezhettetek volna mondjuk egy közös ebédet.


Azt meg nem kéne ennyire elvárni, hogy a szülők támogassanak benneteket a lakásvásárlásban, meg az esküvőben. A párod családja azért nem segít titeket anyagilag, mert nem tud.


"szerintem nem csak az én családomnak kellene segíteni bennünket"

Azért elvárások vannak jócskán, úgy látom! Egyik családnak sem KELL titeket segítenie. Felnőtt emberek vagytok, nem a szülőktől kell zsebpénzt kuncsorogni! Ha valaki a családból megteheti, hogy segítsen nektek és meg is teszi, az nagyon jó, hálásak lehettek érte. De nem kell megsértődni, ha a másik család nem áll olyan jól, hogy pénzeljen titeket.

2013. máj. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
hát az ilyenre szokták mondani,hogy gubát gubával,subát subával
2013. máj. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik, hogy neked inkább a támogatás hiányzik!!! Még dolgozzatok egy kicsit, aztán oldjátok meg önerőből az esküvőt, meg a lakást is. Nem muszáj ám nagy banzáj, megoldható a két tanús variáció, ami alig kerül valamibe.
2013. máj. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, elkezdtem olvasni, de én nem silabizálom ki, ha esetleg máskor pontot tennél 2 mondat közé....
2013. máj. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
nekem az a gáz h felnőtt létedre elvárnád h segitsenek nektek. mire fel? és a te szüleidtől milyen alapon? én nem tudom mi van a mai fiatalokkal,de mintha az lenne nekik az evidens h a szülő adjon pénzt egyetemre,kocsira,lakásra,esküvőre,aztán álljon készenmlétben a gyerek mellett stb. milyen világot élünk? a szülőket szeretjük,tiszteljük,megköszönjük h felneveltek minket és igyekszünk minél előbb saját lábra állni. vagy én gondolom rosszul?
2013. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!