Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kisbabám sír az anyósomnál,...

Kisbabám sír az anyósomnál, de ő el akarja vinni egyedül magához, engednétek?

Figyelt kérdés

Kiskora óta sír a 8,5 hónaposom,ha anyós kézbe veszi,úgy hogy taknya-nyála folyik szegénykémnek..le nem tenné a boga úr istennek én meg már rászóltam,hogy nem esik jól,ha sír,tegye le.Majd kinövi a gyerek én úgy gonodolom,most nem szimpatizál vele annyira.

Lehet,hogy rajtam érzi,h nem komálom túlságosan az anyóst? de nem is ez a lényeg.

Szóval így,hogy állandóan sír nála,ti elengednétek a babátokat hozzá egyedül?

Én nem szívesen,mert látom rajta hogy nem érzi magát jól nála,még másnál sem nagyon hagytam ott,bár anyukámékat imádja.

8,5 hónapos,úgy gondolom még anyánál a helye,nem?

Köszi!



2013. máj. 20. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

a szeparációs szorongás időszakában van a babád, így most sehová nem engedném el nyugodt szívvel, mert vélhetően még anyukádnál is sírna

most Rád van szüksége

2013. máj. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
85%
Ha nem érzi jól magát az anyósoddal, akkor semmiképp ne engedd egyedül.
2013. máj. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen,köszönöm,majd akkor,ha mondja a gyerek,hogy megyek...de így...

Megbántani sem szeretném anyóst,de már annyiszor mondtam neki,h csak akkor adom oda,ha nem sír...de ő erőszakoskodik,mondjuk még konkrétan nem jött ide,hogy na most viszi,csak amikor lejön,mindíg mondja,hogy majd elviszlek...még ez a szerencse,h csak mondta ezidáig.

2013. máj. 20. 12:37
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Ne add oda, amig nem nyugszik meg, és ordít nála. Bár az enyém anno 8 hónaposan már vígan elvolt a nagyanyjával mikor mi vásárolni mentünk.


Esetleg tegyetek egy olyan próbát, hogy anyósod legyen nálatok, és a babátok maradjon az otthoni környezetben anyósoddal, úgy egy próbát megér szerintem.

2013. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
szia :-) anyósom is elvitte a fiamat, kb egy évesen, hát szerintem nem értek hazáig, visszafordultak,úgy sírt, hogy ana,ana. Megfogtam, hüppögött még, rá egy percre már vigyorgott rájuk, anyósom meg sírt, hogy azt hitte baja esik a sírástól. Egy darabig nem is próbálkoztak, csak úgy hogy mentem én is vele. Úgy el volt. Aztán ott náluk kimentem, vagy bementem a szobába, hogy tudta, hogy ott vagyok, csak nem látott. Kb a 3. -4. alkalommal már nélkülem ment. Először fél órát maradt, majd egyre tovább elvolt nélkülem. Igaz, én szeretem anyósomat, nem érezte rajtam a fiam a feszültséget. Amúgy az én szüleimet többet látja, sokkal közvetlenebb volt velük az első perctől, mint anyósomékkal, akiket ritkábban lát. Jobb lenne ha megbarátkoznának, legyél ott mellette, amikor anyósod játszik vele, mert ha tényleg egyszer gondol egyet anyósod és elviszi, hát egyikőtöknek sem lesz jó :-(
2013. máj. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,itthon amikor lejön és kézbeveszi akkor is sír és közben engem figyel...anyós meg: ne nézd anyádat és közben megy a másik irányba ,hogy ne lásson a gyerek..épp az ellenkezőjét csinálja mint kellene sztem...Elhiszem,h rosszul esik neki,de majd kinövi.Erőszakos azt nem csípem,párom meg nem szól rá sajna.
2013. máj. 20. 12:51
 7/14 anonim válasza:
96%

Szia.


Nálunk a távolság miatt volt ilyen, hogy a nagyi láttán elsírta magát. 250 km a különbség és akárhányszor jött mindig sírt. Nem is erőltettük és most másfél évesen kezd megbarátkozni vele. De eszébe nem jutott a mamának hogy elvigye a gyereket még sétálni se ha ordít nála. A nagylányomnál nem volt ez a sírás, de őt se engedtem 3 éves kora előtt. Viszont most 2 heteket nyaral egyedül a lányom nagyiéknál és nem hisztizik még este se, pedig elég anyás. A kicsi fiamat pedig jövőre tervezzük, hogy ha úgy alakul akkor elmegy nyaralni 2,5 évesen :)


Ismerek olyan 8 éves kislányt is aki napközbe elvan nagyinál de semmi pénzért nem aludna ott.


Nem hiszem hogy a nagyi nem bírna várni míg a gyerek kicsit nagyobb lesz és elfogadja. S szerintem ha te nem látod jónak hogy elvigye akkor ne is kérje meg mondogassa, majd eljön az ideje amikor nagyihoz akar menni vagy nem .

2013. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó és tulképp. mindenki,igazunk van :)

Akkor nem marad más,mint még sokszor elmondani a kedves anyósnak,hogy nem viheti el,csak ha már a gyerek akarja és nem sír.Bántani sem szeretném Őt azért.

Köszi!

2013. máj. 20. 12:59
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
5-ös vagyok: anyósom sem ragaszkodott hozzá, hogy elvigyék, főleg amikor látta, hogy sírásra görbül a szája. Szerintem mond meg anyósodnak, hogy ha el szeretné majd vinni, akkor először ismerjék meg egymást, hogy mit szeret játszani, gondolom van csörgője, vagy labdája, baba, kisautó, amit szeret, mikor alszik, hogy szeret aludni, kocsiba, ágyikóban, ez nem csak úgy működik, hogy fogom a gyereket és majd hozom! Anyósomékkal majd másfél évig jártunk össze, hogy barátkozzanak, hogy egyeltalán jól érezze magát a fiam és ne az legyen, hogy vasárnap van, a mama visz, fogadd el.. maradjon ott nálatok anyósod, játszanak, etesse-itassa. Anyósom amikor viszi a fiamat, mindég megpuszil, megölel, hogy a fiam lássa, mama is szereti anyát. Remélem megérti anyósod, hogy a picurkád nem egy tárgy, amit fog és visz.
2013. máj. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

A fiam is az első 2 évben, ha nagyon muszáj volt, akkor csak anyósommal maradt el. Mivel anyukámat és nővéremet ritkán látta, így nem igazán volt el velük, nagyon ragaszkodott a mindennapjaiban látott emberekhez, de főleg hozzánk, a szülőkhöz. Aztán 2 évesen, mintha elvágták volna, kifejezetten sír, ha nem jön éppen anyukám vagy a nővérem vagy mikor mennek el, annyira ragaszkodik hozzájuk is.

Amikor a fiúnk mással nem volt el, nem is volt nélkülünk mással. Ilyen a gyerek, el kell fogadni, majd változik és akkor majd jól ellesz mással is, de amíg ez nincs így, amíg nem érzi mással jól magát úgy, hogy ti, mint szülők nem vagytok ott, akkor nem kell elengedni egyedül, meg kell magyarázni a nagyinak, hogy ilyen a kicsi és kész. Majd nagyobb lesz, akkor máshogyan reagál.

2013. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!