Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit mondanátok anyósotoknak/éd...

Mit mondanátok anyósotoknak/édesanyátoknak miért fizettek inkább bébiszitternek ahelyett, hogy ő jönne?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos kisbabám, de lassan el kellene kezdenem dolgozni. Javarészt itthonról, néha elmennék. Már kerestem segítséget, találtam is, ismerősök ajánlották, nagyjából egy normális árban meg is tudtunk egyezni, tudna jönni mindennap akár reggeltől délutánig. Családnak erről nem igazán beszéltünk. Most terelődött rá a szó, erre anyósom megsértődött, hogy inkább egy idegennek fizetek (ÉN), minthogy ő jöjjön. Kettőnk döntése volt a férjemmel. Tudtuk, hogy eljönne, de az a gond, hogy messze él, ide kellene költözni. Azt pedig nem szeretné egyikünk sem:) Még egy évig nem szeretném bölcsibe adni, addig nem bírnánk ki. Férjem azt mondta megmondja neki, hogy nem tartjuk egészségesnek a szülőkkel való együttélést, de szerintem ilyet olyan nemszép mondani. Mit mondanátok?
2013. máj. 23. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt, amit leírtál: hogy ne kelljen ideköltöznie, életmódot váltania emiatt. Pont.
2013. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Megmondhatja neki a férjed nyugodtan. Elvégre így van.


Mondja meg, hogy azért, mert megengedhetitek magatoknak, és úgy döntöttetek, ha a gyerekre 3 órát kell egy nap vigyázni, akkor jön a bébiszitter, majd hazamegy, és ugyanúgy éltek mint eddig és egyáltalán nem szeretnétek felborongatni az életeteket, meg egy 0-24-ig összezárva lenni a szülőkkel.

2013. máj. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy ezeket szívesen megtenné. Apósom már nem él (mielőtt gonosznak tűnnék, nem él egyedül a lánya otthon él, külön lakrészben), ő már nem dolgozik, jönne egy szóra.
2013. máj. 23. 16:38
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz:) Azt sem kell feltétlenül tudnia valóban mennyit van itt a segítség, akár 1-2 órát is mondhatok.
2013. máj. 23. 16:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is arra gondoltam, az első válaszánál, hogy bár tapintatos, de nem is nagyon jön be sajnos, mert akkor egyből: Á ugyan már, nekem ez nem probléma, én szívesen, jaj csomagolok is, ne foglalkozzatok ezzel, jövök én örömmel stb.
2013. máj. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szinte hallom:) Nem bántom szereti a fiát, az unokáját, de jobb mindannyiunknak ha nem élünk együtt. Szerencsére a férjem is 100%osan így gondolja. Talán jobban mint én:) Csak mivel amúgy alapból jó emberke, nem akarom megbántani.
2013. máj. 23. 16:57
 7/9 anonim ***** válasza:
hát én sem akarnék együtt lakni anyósommal, még ha lenne itt hely, akkor sem. Akármennyire aranyos. Szóval megértelek! :)
2013. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jaj nálunk is ez volt a szitu.......

Az én párom sem akarta,én sem,végül megsértődött,és azóta nem beszélünk (1 éve lassan)

Hát nem azért,de szerintem akármennyire is nem házi sárkény,anyóssal nem jó együtt élni.....

2013. máj. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak óvatosan,mert megsértődik,és örihari...


(nekem szülés után akart ideköltözni segiteni,de gondolattól is kiráz a hideg,saját anyámat nem birnám 24 órában elviselni,illedelmesen visszautasitottuk,már 3 éves a lányunk,még mindig hallgatju,hogy nem hagytuk)

2013. máj. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!