Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? Elmondanátok...

Ti mit tennétek? Elmondanátok édesanyátoknak? (lent)

Figyelt kérdés
Sokat fájt a hátam,gerincem,ezért elmentem orvoshoz,aki csináltatott röntgenfelvételt,amiből kiderült,hogy van a gerincemben egy születési rendellenesség,ez okozza a fájdalmat.A doki kérdezte,hogy véletlenül nem dohányzott-e vagy nem ivott ill. nem volt-e valami káros szenvedélye anyukámnak a terhessége alatt.Mondtam,hogy dohányzott,mikor terhes volt velem.Az orvos szerint nagy a valószínűsége,hogy emiatt deformálódott a gerincem és emiatt a rendellenesség miatt soha nem végezhetek semmilyen fizikai munkát.Ti elmondanátok édesanyátoknak,hogy lényegében elképzelhető,hogy miatta alakult így az egészségem? Hajthatatlan,már 35éve dohányzik,nem képes leszokni.Én kicsi súllyal is születtem,azt hallottam ez is lehet az anya dohányzása miatt.Nem ítélkezem anyám felett,félreértés ne essék,és imádom őt,ő a mindenem.De talán jobb,ha ez az én titkom marad,hisz egy szülő biztosan összetörne,ha tudná,hogy ő felelős a gyermeke betegségéért!
2012. szept. 29. 17:18
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
25%
Inkább ne mondd el.
2012. szept. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim válasza:
45%
hát ez egy nehéz kérdés, de én személy szerint nem mondanám el neki. ha nem tud róla az min változtat? semmin. minden marad úgy, ahogy eddig, legfeljebb ha szóba jön a gerincfájdalmad, vagy a fizikai munka lehetősége, hát akkor hivatkozhatsz valami másra, ferdülésre, tartáshibára hasonlóra. de ha mégis elmondod neki, az szerintem csak ártana. mármint nem lehet tudni, hogy egy ilyen hír mennyit ront egy ember kedélyén, élethez való hozzáállásán, alaphangulatán stb-stb. én eléggé összezuhannék ha rájönnék, hogy egy passzióm miatt vágtam el a gyermekem lehetőségeit. de ez csak az én véleményem, és én a kegyes hazugságok pártján állok.
2012. szept. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
88%
Én lazán megmutatnám a leletet, s csak egy mondattal utalnék rá, hogy ez lehet akár az anya dohányzásának következménye is. Aztán hagynám, hogy a kérdéseket maga tegye fel magának, eméssze azt, amit hallott. Bár én soha nem dohányoztam, így nem is kívántam soha, de biztos, hogy a terhességeim alatt eldobtam volna a bűzrudat. Ennyi felelősséggel tartozna egy anya a gyermeke egészségének.
2012. szept. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
34%

Én magamtól nem mondanám el. Csak ha rákérdezne, hogy mit mondott az orvos, mi lehet az oka, akkor mondanám, hogy szerintem magzati korban is kialakulhatott.

És ha még mindig tovább kérdezősködik, akkor elmondanám neki őszintén.

2012. szept. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
54%
Én elmondanám neki, na nem azért, mert a múltat megváltoztathatja, de ha most leszokna (emiatt) a dohányzásról, a saját életét, és akár másokét (passzív dohányzás) is meghosszabbíthatná. Az anyagiakról nem is beszélve.
2012. szept. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
34%
szóval helyesen: SZERINTE magzati korban is kialakulhatott.
2012. szept. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

17:25-ös válaszoló! Igazából válaszra sem kéne,hogy méltassalak,de csak hogy te is fel tudd fogni,a háziorvosom 35 éves,anyám 56.Remélem,nem kell tovább magyarázni.Amúgy az orvosok nyilván arra esküdtek fel,hogy "megszívassák" a betegeket! Ostoba!

Sajnos anyu már sosem fogja letenni a cigit,ha az atyaúristen kéri sem.Ez függőség és elég erős.Nem képes és nem is akar leszokni.

2012. szept. 29. 17:36
 8/45 A kérdező kommentje:
17:32! Szerinte CSAK magzati korban alakulhatott ki...
2012. szept. 29. 17:37
 9/45 anonim ***** válasza:
80%
ha ennyire önző volt,hogy azt a kis időt sem bírta ki dohányzás nélkül, tuti elmondanám neki. dohányzom én is, de mindenhol azt szajkózzák ,hogy káros a magzatra,ergo tudnia kellett,hogy ezzel benned is tehet kárt. Csak eddig azt hitte,hogy nem tett.
2012. szept. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Igen utolsó,hibázott,de nem haragszom rá,hisz az édesanyám.
2012. szept. 29. 17:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!