Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A páromat nem hagyja anyósom...

A páromat nem hagyja anyósom felnőni, ill. egyre kevésbé van magánéletünk, mert nyomul. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyósom a gyermekünk születése óta rajtunk tobzódik. Nincs elég elfoglaltsága, ezért sok szabadideje van arra, hogy hívogassa a párom - szinte minden napunkba, de min. minden másnapba belefolyik valamivel. Lassan megfulladok, mert nincs magánéletünk, nem veszi tudomásul, h önálló család vagyunk, és a fia is felnőtt ember. A párom próbál eleget tenni neki, többször is hívja (2-3 naponta), de jön a szöveg: "Azért hívlak, mert te sose hívsz". Apósom telefonját is mindig ő veszi fel, ha párom rájuk csörög. A telefonban mindig párom a "Kisfiam", úgy kezeli, mint egy ötévest. Gondoskodik arról, hogy minden napunkban jelen legyen. Gyereknapon is felköszöntötte a fiát: "Boldog gyereknapot Kisfiam! Meg a hozzátartozóidnak (!!!) is a mamItól (magát becézi), az uncsinak is (ez a gyerekünk), aki az én vérem (mivel a gyereked sic!), meg mint anyós is. Hát hogy tudtok nélkülünk élni? (1 hete 3 napra voltunk náluk) Drága Kincsem! (gondolom a férjem)..." Folyton az "uncsin" lóg rajtunk keresztül, pedig van itt épp elég dolog, nemhogy minden áldott nap beszámoltassanak. Telefon folyt.: "Kitaláltuk, mit veszünk a gyereknek szülinapjára (most lesz 1 éves!). Egy telefont, hogy BÁRMIKOR felhívhassuk, vagy egy számítógépet, hogy skype-olhassunk vele." - tudom, poénnak szánta, de elegem lett. A párom szeretne mindenkinek megfelelni, de alapvetően konfliktuskerülő ember. Tudom, a pasiknak szent az anyjuk, de úgy érzem, egyedül maradok a problémával, és megfulladok. Hogy kaphatnék újra levegőt és életteret a családomnak?

2013. máj. 29. 10:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Na ezt akár én is írhattam volna :( Részvétem.
2013. máj. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%

Mi a baj azzal, hogy azt mondja kisfia,meg, hogy felköszönti gyereknapkor?

Még 100.év múlva is a fia lesz.

Addig örülj míg csak telefonnál és nem jár a nyakatokra.

2013. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős. Csak nálunk még pánikrohamot is szimulál. :'(

Nem tudom, meddig bírom így, de nem bírom ezt tovább.

Ha ő főz: áll a lábassal a kisfia mellett, megvárja, míg kikanalazta az ételt. Nézi, mikor fogy el. Gyorsan újra szed neki. Aztán megsimogatja a hátát, jól van kisfiam, egyél csak. Párom elmúlt 40 éves.

2013. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%
Amiket leirtál, annak alapján nagyon egyszerü a helyzeted. Ne hisztizz!!! és nem lesz semmi baj.
2013. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy foglalkozik a gyerekével, unokájával, de mindennek megvan az egészséges mértéke. Amikor ezt már zaklatásként és mindennapos nyomásként éled meg, azzal van a baj. Nyíltan ki is mondta: "Szóljatok, ha sok vagyok! Én nyomulok!" Szeretnék egy kis nyugalmat, mert minden olyan idő, amit egymással tölthetnénk a párommal, azzal megy el, hogy neki kell képeket, videókat, ajándéklistát stb. stb. küldeni. Mindig kitalál nekünk vmi feladatot, s ha nincs meg másnapra, minden telefonban emlékeztet, teszi a piszkáló megjegyzést, sürgetést.
2013. máj. 29. 10:50
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a legnagyobb baj, h minden napotokban jelen van, nálunk is ez a legzavaróbb. Folyton szaglászik, h nem titkolunk-e el valamit és a gyerekkel is azt akarja elérni, h annyit legyen nála, mint velünk. Nem lehet semmi titkunk előtte. Teljesen abszurd.
2013. máj. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Mi a baj mondta, hogy szóljatok ha sok. Akkor szóljatok.
2013. máj. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
7-es ez nem így megy. Mondja enyém is, h szóljunk, ha késő van és elmenjen. Mikor szólunk, akkor meg megsértődik. Ez csak szöveg, h együttműködőnek tűnjenek.
2013. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igazad van, mondta, h szóljunk, ez azonban (9 év alatt, mióta együtt vagyunk a párommal), megtanultam, h csak színjáték. Kuncogva süti el az ehhez hasonló szlogenjeit, a háttérben meg az "úgyis garázdálkodhatok, mert a kisfiam egy jó fiú, és úgysem mernek majd ilyet tenni" megy. Többször is volt, hogy az első hónapokban a látogatásukkor fel se tűnt neki, h én nem, csak ő pelenkázta végig a gyerekemet (mert én hülye jót akartam neki), vagy, h senkinek nem engedte tolni a babakocsit, ha megkaparintotta, s dámáskodva, peckesen vonult vele apósommal meg a dédivel a háta mögött.
2013. máj. 29. 11:04
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha megsértődik, sértődjön. Én az ilyen embereknek simán szólok. Ha duzzog, addig is békén hagy. Nekem anyám ilyen, képes volt kétnaponta felhívni, hogy elmondja, hogy esik az eső. Jópárszor elmondtam, hogy tök jó, de nem érdekel. Először nem értette, aztán megsértődött, végül elfogadta. Ez is egy megoldás :)
2013. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!