Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek direkt csinálta?

Szerintetek direkt csinálta?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk. Szeptemberben jön 2 nagynéném nyaralni majdnem 3 hétre. Már több, mint 1 hónapja megvették a repjegyet. Erre apósom bejelenti, hogy ők is jönnének szeptemberben. Megkértem szépen, hogy ha lehet, ne akkor jöjjenek már amikor nagynénémék, mert nem férünk el, meg mindannyian a gyerek miatt jönnének, abból vita is lenne, hogy most ki legyen a gyerekkel. Mondtam neki, hogy vagy előtte jöjjenek, vagy utána októberben. Erre közli, hogy anyóst előtte nem engedik el a munkahelyről, októberben meg ő nem akar jönni, szóval a repjegy megvéve akkorra, amikor még nagynénémék is itt lesznek. Egy hét átfedéssel. Azt hittem felrobbanok. Volt már hasonló eset, amikor felajánlotta a segítségét, megegyeztünk mi hogy legyen, aztán tök ellenkezője történt. Nem tudom hova tenni a dolgot. Eddig azt hittem jól kijövünk egymással, de kezd úgy tűnni, hogy félre ismertem. Szerintetek?

2013. jún. 8. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jelents be, hogy akkor egy hétig szálloda mert nem férnek el nálatok. A nagynénik előbb szóltak, le van fixálva "ne tessék már belerondítani"

Nincs apelláta,

2013. jún. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

(bocsi lemaradt)

Szóval, nincs apelláta, ezt közösen kellett volna veletek megbeszélni, nem pedig csak úgy bejelenteni.

Ha rábólintasz, a fejedre nőnek.

2013. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyet értek, egy hétig szálloda.
2013. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát a szállodát biztos nem fogják kifizetni maguknak, mi meg most nem engedhetjük meg magunknak, hogy kifizessük. Meg tudjuk oldani az alvást, csak egy pár ember így a földre fog kényszerülni, meg a nappalim totál be lesz lakva. (Megint) De nem is ez bosszant igazán. Úgy alszik a földön a fájós derekával ahogy akar. Ezt magának köszönheti. De szerintem nem is egészséges ennyi ember egy helyen, meg akkor miért bizonygatja, hogy ő mennyire segítőkész, meg alkalmazkodó, ha még ebben sem tud alkalmazkodni? Ráadásul nem is nagyon jönnek ki nagynénémmel, szóval attól is félek, hogy viták lesznek. Meg így ők is kényelmetlen helyzetbe kerülnek após miatt. Eddig azt hittem anyósom az aki beleköt mindenbe, após meg leállítja, erre kiderül, hogy após se jobb, csak ő alattomosabban csinálja a dolgokat.
2013. jún. 8. 13:31
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szálloda, elég apartman is, az fele annyiba kerül.

Beszélj a férjeddel, mondd meg neki, hogy nem panziót tartotok fent, NEM FÉR EL +4 ember a lakásban. nem is értem...Én biztosan nem engedném, hogy tömegnyomorogjunk, gyerek mellett, idősebb rokonokkal, mert 1 éjszaka még oké, de hogy egy héten át?! Az nagyon sok! Ne engedd.

2013. jún. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyébként annyi szándékosság van az ügy mögött, amennyire egy ilyen buta, korlátolt és önző emberpár szándékosan kellemetlenséget akar. Szerintem szimplán lekakkantják az egyéb érveket.
2013. jún. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
7 ember normális elhelyezéséhez már nem kicsi ház/lakás kell. Meg minimum 2 fürdőszoba. Addigra csináljatok házirendet, hogy ti mikor lesztek a fürdőben (gyerek fürdetése, munkába indulás előtt reggel), a többi időt osszák be. Már ezen sajnos irtózatos veszekedések lehetnek, mert após mondjuk minden reggel fél órát trónol, ti meg 5 perc alatt készen lennétek, csak nem juttok be.
2013. jún. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem vessz össze velük nyugodtan. Meg "siránkozz" a férjednek is. Itt szerintem rád egy rossz szót se lehet szólni, te még azt is felajánlottad, hogy ők előbb jöjjenek, szóval nem az van, hogy háttérbe akarod szorítani őket a te családod miatt. Ne hagyjátok szó nélkül, tényleg a fejetekre fognak nőni.
2013. jún. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sztem ez a "mi segítünk duma" mindig pont az ellenkezőjét takarta...anyósomék dettó ilyenek. Mindenben segít addig, amíg minden úgy van, ahogy ő gondolja, vagy akarja.


Ez egy állati kényes szitu, de sztem most a sarkadra kéne álljál..remélem a férjed egyetért veled, hogy ez egy tök gáz 1 hét lenne...és segít, hogy kitaláljatok vmit...

2013. jún. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen. Direkt. Mondvàn: nehogy màr neki alkalmazkodni kelljen akàrkihez. Majd ö eldönti mikor jön ès nem fog engedèlyt kèrni.
2013. jún. 23. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!