Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyám kitenné az unokáit az...

Anyám kitenné az unokáit az utcára?

Figyelt kérdés
Férjemmel van két gyerekünk. anyám Ausztriában lakik a férjével. Rágta a fülem, milyen ostoba vagyok, hogy miért nem költözünk ki hozzájuk és keres a férjem munkát. Kijöttünk, amiben éltünk ház, azt egyébként is elárverezték már. Most lesz egy hónapja hogy együtt élünk, és naponta többször is előadja anyám nekünk, célozva arra, hogy nem kívánatosak vagyunk a házba, hogy a férje meg fog bolondulni, ha ilyen nagy családdal kell együtt élnie, megint mérges volt a férje, hogy nem tudott minket elvinni ebédelni, mert nem fértek be hozzánk ennyin az autóba, éjjel nem tud aludni a férje a gyereksírástól. Az egésznek van egy olyan töltete, mintha anyámat zavarnánk, ezt a férjére vetítené ki. A férjem nem talált munkát is Ausztriába, anyámék sem találtak neki, engem pedig nem hagy anyám és a férje elengedni dolgozni, mert hogy itt az nagy szégyen, ha a nő dolgozik. (Szerintem egyébként félnek attól, ha én elmegyek, akkor a férjem nem akar majd dolgozni) Lényeg, hogy szerintem anyám ki akar tenni minket, de akkor minek ajánlották, hogy idejöjjünk?
2013. jún. 9. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Képmutatás. A paraziták ellen a baszogatás természetes emberi reakció. Ha rendszeresen adtok pénzt a költségekre attól csitulnak a kedélyek, meglásd.

De ekkor sem maradhattok ott túl sokáig.

2013. jún. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ök NEM arra számoltak, hogy odaköltöztök és éltek az ö költségükre, hanem hogy odamentek, sürgösen kerestek munkát és utána saját lábatokra álltok.


Mellesleg NEM az unokákat akarják az utcára tenni, hanem a legrosszabb esetben is titeket, mert nem akarják, hogy rajtuk élösködjetek.

2013. jún. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Nézd! Én amondó vagyok, hogy aki akar, az dolgozik. Akár itthon, akár külföldön!
2013. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

De bunkók vagytok!


Egy hónap telt még csak el és nem olyan könnyű még Ausztriában sem munkát találni (pláne nyelvtudás nélkül).

Egy anya pedig azért annyi áldozatot hozhat a gyermekéért és az unokáiért, hogy egy rövid ideig elviseli őket.

Vagy ha az elviselés nem megy, akkor anyagilag segíti őket az elindulásban.


Engem sem segített senki, de látom magam körül, hogy a nagymamák mi mindent megtesznek másoknak. Olyan nagy előnyben vannak, hozzám képest.


Kérdező. Sajnálom, hogy ennyire intoleráns anyád van, hogy egy hónapig nem képes elviselni egy kis kényelmetlenséget normálisan. Keress munkát te is, előbb-utóbb úgyis kell majd neked is munka. Aztán húzzatok el és keressetek majd amgatoknak barátokat, akikre számíthattok az esetleges bajban. Anyádékra ezek szerint nem.

2013. jún. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%
Megijedtek, hogy a nyakukon maradtok a pereputtyal. Főleg, ha a férjed olyan, mint írod, hogy ha neked lenne munkád, akkor ő nem dolgozna. Ne haragudj, én is szabadulnék tőletek mihamarabb.
2013. jún. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%

"Kijöttünk, amiben éltünk ház, azt egyébként is elárverezték már"


Mondjuk ezt olvassa nem biztos, hogy önszántából ajánlotta fel, hanem azért, hogy ne kerüljetek a híd alá.

2013. jún. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%
Na, hát normál esetben ez úgy néz ki, hogy valaki kimegy és ha úgy látja, hogy valami lesz, tud teremteni valami kis alapot, akkor kimegy a család is utána. Nem beállítunk pereputtyostól és ott trónolunk akár hónapokig négyen, gyerek sírással, sikítással mindennel, majd lesz valami alapon.
2013. jún. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!