Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymama mire számíthat a...

A nagymama mire számíthat a gyámhatóságon, ha látni akarja az unokáit, mert rossz a gyerekével a kapcsolata?

Figyelt kérdés
Az édesanyámmal nagyon rossz a kapcsolatom,szinte nem is beszélünk már hónapok óta.Azelőtt vittem hozzá a gyerekeket,ha látni akarta,de már olyannyira elfajult a rossz viszony,hogy nem megyünk hozzá.Ő pedig kijelentette,hogy nem jön hozzánk,pedig pár utcával lakunk arrébb.Se én sem a férjem nem tiltjuk neki,hogy lássa az unokákat,sőt mondtuk,hogy bármikor jöhet hozzánk,de ő nem jön.Most a gyámhivatalba készül menni,gondolom azért,hogy láthatást kérjen.Hozzá teszem,hogy a gyereket próbálja ellenünk hangolni,(a nagyobbat,mert a kicsit csak pár hónapos és ő igazából nem is érdekli)és ez nekem nagyon nem tetszik.Azt már hallotta,hogy válás után a rossz kapcsolat miatt az apuka szülei kaptak láthatást,kéthetente 2 órát,először a legközelebbi családsegítőben, később el is vihették az unokát 2 hetente 2 órára.Szerintetek az én esetembe mit várhatok,hogy nincs tiltva a nagyszülőktől egyik gyerekemse,csak anyám kijelentette,hogy ő nem jön hozzánk,én meg nem szeretnék családsegítőbe járni,azt meg végképp nem,hogy elvigye akár 2 órányira is.Bár anyám még tuti azt is akarná,hogy aludjon nála,mert úgy jobban tud hatni a gyerekre.

2012. dec. 16. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Az teljesen kizárt, hogy azonnal kapna ilyen jogot.


Feltétlen megkérdeznek titeket is, hogy nektek mi a véleményetek a helyzetröl, és elég valószinütlennek tartom, hogy egyáltalán komolyan vennék.

2012. dec. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ditta323 ***** válasza:
70%
Készíts hangfelvételt is. Biztos ami biztos.
2012. dec. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi rosszat tett ellenetek?
2012. dec. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindent elkövetett,hogy szétmenjünk a férjemmel,aljas rágalmakkal állt elő,alaptalanul,és irigyli a boldogságomat,mert ő nem az,és féltékeny is kegyetlenül.Lehet,hogy már nem tiszta az elméje teljesen,de egy kivülálló ebből semmit nem vesz észre,mert nagyon elő tudja magát adni,elég hitelesen,és aki nem ismeri a mi (valódi)verziónkat,az lehet el is hiszi a hülyeségeit.

Bár akivel mostanában beszélt,mind megkérdőjelezte a mondókáját.

2012. dec. 16. 13:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyukád pszichopata, minden jel erre mutat.
2012. dec. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Megfogják kérdezni h miért akadályozod a láthatást,te elmondod h erről szó sincs akkor jőhet amikor akar de nem megy
2012. dec. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem kérdezted már meg ezt egyszer? :)


Semmiféle joga sincsen, és nem is lesz, hacsak egy kicsit is normális a bíró. ha veled rossz a kapcsolata, az nem véletlenül van úgy, annak a gyökere mindig - kivéve egy-két esetet, akikor veleszületett pszichopata egy gyerek, de ez nagyon ritka - a szülőben van! Ha anyukád veled rosszul bánt, nem volt megfelelő szülő, akkor hogyan lehetne jó szülője az unokájának?


Bármelyik valamirevaló pszichiáter- vagy pszichológus szakértő seperc alatt meg fogja mondani a verdiktet: anyád önző ember, aki nem elég. hogy nem votl elég jó szülő, amikor kellett volna, hogy az legyen (nálad), de most a helyedbe akar lépni, ki akar téged túrni a szülőszerepből. Másodvirágzását élni, fiatalnak maradni, és nem utolsó sorban megalázni téged a világ előtt, hogy nem vagy elég jó szülő, versengeni veled: ő a jobb, neki kell az unoka. Egy normális bíró ezt nem fogja megítélni soha!


Ne keseeredj el, higgy az igazadban, és feltétlenül kérj szakértői véleményt, ha kell, többet is!

2012. dec. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!