Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? A nagymam...

Mit gondoltok erről? A nagymama jobban szereti/szerette a kutyáját, mint a gyermekeit, unokáit?

Figyelt kérdés

A pontosság kedvéért, én vagyok a 22 éves unoka.

Nagymamám 15 éves west highland white terrierje 2 hónapja halt meg, úgy, hogy konkrétan "megölték" a kutyát. Itt arról volt szó, hogy tisztességes elaltatásra nem volt pénz, ezért a végelgyengült, reszkető, napok óta nyüszítű és járni nem tudó kutyába belenyomtak 2 patron inzulint a nagybátyámmal, mert nagyi nem bírta nézni, ahogy szenved.

Azóta a nagyi állandóan a kutyáról beszél (a kertben temették el az összes cuccával (játékok, ágyikó, stb...) együtt, fölé virágokat ültetett, szentélyt csinált neki. Minden nap 2-3 alkalommal kijár oda, és beszélget a kutyával.

A család ettől már kezd besokallni, 3 gyereke van (köztük az apám), a tulajdon férje halálát 10 éve le se sz*rta.

A kutya egész kicsiként került oda, elejében ő utálta, aztán volt a kutyának egy műtétje, mert szétszakadt az ínszalagja, akkor került be a lakásba, aztán már a nagyanyám ágyába.

Már akkor nagyon utáltam azt a kutyát (pedig nekem is van kutyám, akit nagyon szeretek, de ő mégiscsak egy állat!), féltékenységi jeleneteket rendezett, ha nagymamámnak puszit adtunk, ilyesmi... arról nem is beszélve, hogy az egyik unokatestvéremnek ugyan ezen ok folytán széttépte a száját a kutya (20 öltés az arcába és a szájába). Akkor nem lett elaltatva, mert nagyika sírt.

Az idő során elfogadtam, hogy a kutya fontosabb, mint mi, de hogy még a halála után is ennyire tényező legyen????

Még annyit, hogy nagyi kb fél éve lakik egyedül, addig mindig nála lakott egy fia. Most, hogy egyedül van, minden nap vagy 3-4 órára vendége. Tehát az egyedüllétre se lehet fogni.

Hogyan tudnánk észhez téríteni, és levakarni róla ezt a dögöt?


2012. máj. 13. 11:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Hagyjátok rá.

Idős, lehet van egy kis fura kattanás benne, nem sok lehet neki hátra, had élje úgy az életét ahogy szeretné.

Különben is csak sértődés lenne a vége, bármivel is próbálkoztok.

2012. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%
Hú, ezt inkább nem is kommentálom...
2012. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Arra nem gondoltál, hogy attól a kiskutyától több szeretetet, odafigyelést kaphatott, mint a családjától? Hogy a kutyusban sose csalódott, ellentétben az emberekben? Nagyon sok ember szereti jobban az állatokat, mint az embereket hasonló okok miatt. És a hiba nem az ő készülékükben van...
2012. máj. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Pedig igen is kap szeretetet, arról nem is beszélve, hogy az én családom tartja el, édesapám pénzeli, és 2-3 naponta megyünk őt meglátogatni. 2-3 havonta kb egy hetet nála vagyok, a többi unokája is rendszeresen megy hozzá. De mindig csak a kutya, a kutya, a kutya...


A legutálatosabb számomra az, hogy a kutyával mindig kedvesen beszélt, így kisdrágám, úgy kisdrágám, mama kicsi szeme fénye (és nem vicc), nekünk meg egy kedvesebb szó se járt soha.

2012. máj. 13. 11:17
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Szánalmas, hogy ennyi idősen egy kutyára vagy féltékeny. Talán tőle több szeretetet kapott, mint tőletek. Én a kutyámban még soha nem csalódtam.
2012. máj. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Szerintem meg éppen az a szánalmas, ha valaki jobban bele van buzulva egy kutyába, mint a családjába. És igen, van okom féltékenynek lenni, kíváncsi vagyok, utolsó válaszoló, ha a te nagyanyád veszi előbbre mindig a kutyát, mint téged, arra mit lépsz. Elfogadod, hogy egy kutya nyomába se érhetsz? Hogy neki ad először az ebédből? Hogy őt becézgeti, altatja maga mellett, miközben téged 7-8 évesen le se szar, se egy szelet sütemény, se egy boldog szülinapot telefonhívás, a kutyának meg palacsinta, ha születésnapja van?
2012. máj. 13. 11:30
 7/21 anonim ***** válasza:
77%
Ezek szerint a kutya kedvesebb volt a szívének, mint az unoka. Nyilván oka van... Az sose ok nélküli, ha egy ember jobban ragaszkodik egy állathoz. Talán magatokba kellene nézni, mert az nem minden , hogy mennyire pénzeli az apád. Te mennyiben voltál kedves hozzá? Vagy csak magad felé gondoltad, hogy neked a kedvesség, a babusgatás jár, csak úgy, alapból? Tenni nem kell érte, az alap?
2012. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Biztos,hogy túlzol. Akinek meg a kutya nem családtag,hanem 'csak' állat,az mi a f@sznak tart kutyát? S még egy nagyon fontos kijavítanivaló: napi 2-3 órás vendég NEM pótolja az állandó társat,a családtagot,s NEM űzi el a magányt! Vigyázz,lehetsz még te is öreg,aztán majd megtudod! Lehet,hogy hamarabb is!
2012. máj. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

"Hogyan tudnánk észhez téríteni, és levakarni róla ezt a dögöt?"


Neked kellene észhez térni. Az a "dög" halott, mit akarsz még?

2012. máj. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem a kutya mániákus "kiképzők-tenyésztők-kiállítók-menhelyesek-állatvédők" véleményére vagyok kíváncsi. Miért ne lehetne kutyám, akivel töltöm a szabadidőmet, kiképzésre járok, és kutyakiállításokra? Nálam az akkor is más marad, hiába szeretem a kutyámat is. De teszem azt, ha édesanyám meghalna, vagy a kutyám meghalna, valahogy, valamiért édesanyám halála ezerszer jobban megrázna...


Igenis tettem érte, és tesz érte az egész család, másként nem járnánk hozzá folyamatosan. Velem különösen jó a kapcsolata, de akkor is elegem van már az állandó siránkozásból, hogy jaj, a kutya mennyire szerette a makarónit, jaj, a kutya mindig de édesen horkolt, hogy jaj, a kutya így, jaj a kutya úgy...

Ez nem egészséges, ahogy én látom... De mi a megoldás? Ennél többet nem lehet már tenni.

2012. máj. 13. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!