Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan vannak megsértődve?

Jogosan vannak megsértődve?

Figyelt kérdés

Férjem meghalt 4 éve, egyedül nevelem a lányainkat. Nem kicsik már. Régebben mindig mentek anyósomékhoz, de egy ideje már nem szoktak. Nem a férjem halálesete miatt. Az előtt elkezdődött ez. Nem érezték jól magukat ott, mindig azt kapták apósomtól, hogy otthon nincs mit enni, azért mennek hozzájuk. Egyszer a nagyobbik lányom elment, vitt nekik sütit, nem emlékszem milyen alkalomból. Ott azt mondták, hogy miért hozta, nekik nem kell semmi. A lányom sirva jött haza, nem akar oda többet menni. A kisebb sem. Most mégis idejöttek, és elkezdtek ordítozni, hogy ők megépítették ezt a házat( ami tényleg így van), hogy én azért mentem hozzá a férjemhez, hogy legyen egy házam. Hogy én ellenük nevelem a gyerekeket, hogy tönkre fogom tenni őket, mert dolgoztatom őket. Holott nem így van, de tény, hogy van munka bőven, mert nem kevés tandíjat kell fizetni mindkettőjükért. Közölték, hogy ők tőlünk nem kapnak megbecsülést. Én vagyok a nagyravágyó, aki megakarom mutatni a világnak, hogy mennyi pénzem van, azért mert 2 műszakban dolgozom, mellette itthon dolgozom,piacra megyek.


Jogosan vannak megsértődve? Ők megépítették a házat és ennyi? Nekünk nincs jogunk itt lakni?El kell mennünk?


2013. jún. 11. 12:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ők jogosnak érzik, de nem az.

Hivatalosan kinek a nevén van a ház? Haszonélvezet van rajta?

2013. jún. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Három részre van osztva, egyenlően köztem és a két lányom között.
2013. jún. 11. 12:26
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Beszólásuk nem jogos. De az, hogy a gyereket látják az unokákban, és félnek hogy elvesztik velük a kapcsolatot és ez fáj nekik.

Ismeretségi körömbe volt egy hasonló helyzet, ott anyukának lett új párja és a nagymama félt, hogy a gyerek elfelejti ki volt az apukájuk. Aztán idővel elfogadta.

2013. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
ostoba taplók. Ezért nem szabad semmit sem elfogadni még a szülőktől sem. Sajnos a buta, korlátolt emberekkel nincs mit tenni. Max nagyívben elkerülni őket.
2013. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
ha ilyeneket vágnak a gyerekek fejéhez, hogy csak a kaja miatt mennek át hozzájuk, meg ilyen bunkón visszautasítanak még egy tál sütit is akkor ne csodálkozzanak azon, ha nem akarnak átmenni hozzájuk, ők marták el maguktól az unokákat.. az, hogy dolgoztatod őket, meg hogy a férjeddel jönnek, stb.. csak direkt sértegetés szerintem.. ilyen emberekkel nem érdemes foglalkozni
2013. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én mondtam, hogy ha csak annyi a problémájuk, hogy én ide befészkeltem magam, akkor elköltözünk. Erre jött az, hogy ők ilyet nem mondtak. A férjemet tiszteltem, becsültem, szerettem. Mikor megismertem nem volt ház, nem arról van szó. Alkoholista lett, ütött-vert, éjszaka nem aludtam. Ezért is én vagyok a hibás, én kergettem ebbe bele, a haláláért is én vagyok a felelős. Nem bírom ezt.
2013. jún. 11. 12:40
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Van más gyerekük is? Szerintem nem tudják feldolgozni, hogy meghalt a fiuk. Az unokák is rá emlékeztetik, hiányoznak is nekik, meg rossz érzést is keltenek. Plusz még nem elég intelligensek. Létre kellene hozni egy semleges találkozási zónát, ahol nincs esély rossz érzésekre. Esetleg valamilyen családsegítőben keresni egy békítőt, aki segít a nehéz helyzetben.
2013. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem vesztünk össze. Van még 3 fiúk, ők is mindig cseszegetnek engem a ház miatt. Nem tudják elfogadni? Miért nem törődtek a fiúkkal eddig? A férjem naponta 3-szor elment az én szüleimhez, ha nem tudott menni, mindennap felhívta őket, a saját szüleihez nem ment. Én küldtem, azt mondta nem hagyott ott semmit, ha én akarok menjek, ha a gyerekek akarnak, menjenek. A férjem is mindig ki volt használva, aztán mikor beteg lett, az anyja azt mondta, hogy neki nincs köze hozzá, ő már a feleségére tartozik csak. Nem érdekelte, hogy alkoholista lett, nem segített semmiben. Anyósom azt is megszólta, ha épp nem volt elmosogatva, de soha nem kérdezte meg, hogy kell-e segítség, és én nem is vártam el.
2013. jún. 11. 12:46
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
ki ne menj a házadból!!!
2013. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

Szakítsd meg velük a kapcsolatot, ennyi.

Közöld velük, hogy nem vagy többet rájuk kíváncsi, az efféle beszólások miatt. És onnantól kezdve ne is érdekeljenek Téged. Elhiszem, hogy nehéz, de ez senkinek nem jó, főleg nem neked.

2013. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!