Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy fogadtatható el anyóssal,...

Hogy fogadtatható el anyóssal, hogy nem kell hozzánk költözni szülés után?

Figyelt kérdés

Kitalálta,hogy amint megszületik a kicsi, ideköltözik "segiteni".

Semmi bajom vele,addig amíg havonta pár órára kell vele lenni,de hogy napi 24 órában itt legyen,na azt nem.

Meg is mondtuk rögtön,hogy köszönjük,de nem kell,hármasban tökéletesen elleszünk,párom is kap 2 hét szabit,nem lesz hiány semmiben,a háztartás nagy részét már így is párom csinálja,én már csak fetrengek.(még egy hét van,már menni alig birok,akkora a hasam és a lábam).


De nem érti,minden telefonhívásnál elmondja,hogy akkor ő jön,és miket fog főzni,meg majd ő megtanítja hogy kell szoptatni,fürdetni.Minden egyes alkalommal elmondjuk mindketten,hogy nem,kórházba majd be lehet jönni látogatóba kicsit,utána otthon első 1-2 hónapban mindenki 1-2 órákra jöhet csak,egyébként hármasban leszünk.

Tegnap már közölte hogy össze is pakolt,ha hamarabb jönne a kicsi.

Normális ez?

Nekem ide ne jöjjön lakni,segiteni senki.

(150km-re lakik,nem megoldható az "átjön naponta fél órára babázni")


2013. jún. 11. 15:44
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
84%
Férjednek kellene megbeszélnie ezt vele. Vagy kettőtöknek. Mondtátok neki, hogy ne menjen? Tiltakoztatok? Mert nekem úgy tűnik ezekre semmit se mondtatok, csak nem akarod hogy menjen. Lehet nem is tudja, hogy nem akarod.
2013. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
97%

Jajj Te szegény! Én még babát sem várok, de anyósom már közölte, hogy majd költözik ide az első hónapban.

Ha szép szóval nem érti, akkor sajnos marad a "csúnya".

Szerintem a párodnak, vagyis az ő fiának kéne erélyesen rászólni, hogy "Otthon maradsz mama, majd akkor jössz, ha hívunk".

Ez nálunk be szokott válni.

Sok sikert!

2013. jún. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Férjed beszéljen a kedves mamával. hogy nagyon aranyos, de értse meg, hogy nem igénylitek a segítségét, és hiába pakolt már össze, nem költözhet hozzátok.
2013. jún. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Én csak akkor mondtam,amikor először mondta,azóta nem találkoztunk.Párom minden egyes alkalommal elmondja telefonon,határozottan,hogy ne pakoljon,ne készüljön,hárman leszünk,nem kell segitség.

De azzal le is zárja,hogy jólvan,majd meglátod,ugyis megyek.

Párom valamelyik nap még a telefont is rácsapta,hogy felejtse már el,nem fog ide jönni.

2013. jún. 11. 15:58
 5/46 anonim válasza:
94%
Istenem, abból semmi jó nem sülne ki.. Ja és én attól is tartanék h `véletlenül` több lenne abból az egy hónapból. Közöljétek,hogy ez a saját családotok, van magánéletetek, nem kell oda senki fontoskodni.
2013. jún. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
94%
Egyenesen és határozottan megmondjátok hogy NEM!
2013. jún. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
94%

Hazamentek a kórházból, mama megérkezik, pár órát elgügyörészik a gyerekkel, majd a párod fogja a cumóját és kiviszi a vonatállomásra és felteszi a legközelebbi vontra!

Kitartás, ne hagyjátok magatokat!!!!

2013. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Nem 1 hónapra akar ideköltözni,hanem "ameddig úgy látja hogy kell a segitsége".

Na persze,itt lenne még 10 év múlva is.

2013. jún. 11. 16:01
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű, hogy milyen erőszakos emberek vannak :(

Mást mondjuk tényleg nem tehettek, a férjednek kell nagyon határozottnak lennie, és egyértelműen megmondania, hogy "anya, ha a megbeszéltek ellenére idejössz a csomagjaiddal, ki se nyitjuk az ajtót", vagy valami. Mondjuk ez nekem elképzelhetetlenül bunkón és furán hangzik, de nálunk egyik anyós sem ilyen nyomulós szerencsére, eszükbe se jutna így viselkedni (mamám volt ilyen erőszakos, tönkre is tette - részben - szüleim házasságát, de ott apa is hibás volt).

2013. jún. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha szép szóval nem megy,muszáj lesz kiraknotok,kicsit durva,de nem igaz,hogy nem képes felfogni,hogy meg tudjátok oldani egyedül is a dolgot,nem vagytok már kisgyerekek,pont ezért lesz nektek is.Ha más nem lesz,tényleg ki kell paterolni és kész.Nem értem miért ilyen makacs,csak magának csinál rosszat vele meg nektek.
2013. jún. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!