Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szülés utáni depressziója...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülés utáni depressziója lehet a feleségemnek?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kislányunk, és mióta megszületett a feleségem teljesen megváltozott. Állandóan üt, pofozgat engem, de naponta legalább 20x. Múltkor már gyengédebben megszorítottam a csuklóját, hogy visszafogjam, de akkor meg összezuhant és bőgött a földön. Komolyan ráférne egy pofon, de nem fogom megütni.

Biztos, hogy kimerült, de éjjel általában én kelek fel a lányunkhoz, kivéve, ha etetni kell, mivel én azt nem tudom megtenni.

Nem akar kimozdulni a házból, hónapok óta bent gubbaszt, a barátaival megszakította a kapcsolatot.

Mi lehet vele?


2013. jún. 1. 12:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik. Vidd el szakemberhez.
2013. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagyok szakember, de úgy gondolom, hogy elég nagy a probléma. Az ütések amolyan segélykiáltások lehetnek, harag, hogy "miért nem teszel már valamit?" De mivel nem tudod, hogy mi a baj, ezért ezen nem is tudsz változtatni. Ezt kéne először is megbeszélned vele. Kifaggatni szépen, nyugodtan, kedvesen, hogy mondja el mi bántja, mi hiányzik, mit szeretne. Mert amíg nem mondja el, nem tudsz segíteni, változtatni. Ha ezt megérti, talán megváltozik veled szemben. Mondd el neki, hogy nem látsz a fejébe, és hogy segíthess, neki is segítenie kell. Azzal semmiképp se támadd le, hogy "kezeltesd magad!", azzal csak rontasz a helyzeten.

Remélem megoldódik hamar a problémátok.

2013. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

beszélni nem lehet vele, állandóan hisztizik, egyszer megpróbáltam leülni vele, de fejbe dobott valami könyvvel, meg ordibált, hogy miért gondolom őt dilisnek.

köszönöm.

2013. jún. 1. 12:25
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el orvoshoz! Itt valami plusz van a háttérbe, nekem ugyan ez a bajom, én 3 hónapja szültem, néha rám is rám jön, de ennyire sose szállna el az agyam! Mihamarabb kezelni kell, mielőtt a gyerekbe kárt nem tesz!! Bár lehet, hogy az mar megvolt!:( ilyenkor az ember nem tudja magát kontrollálni vagy csak nagyon nehezen, én a sírós, "egyedül nem megy" típus vagyok, nagyon nehéz megvígasztalni:( most épp ezt élem meg:(
2013. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem haragudtál meg véglegesen rá, mert üt vág, akkor szerintem itt az ideje kettesben lennetek egy kicsit. Mikor nyugodt, megbeszélni a problémákat, elvinni kikapcsolódni, közben a babára nyugodtan vigyázhat a nagymama, nagyon fog neki örülni. Most nem arról van szó, hogy le kell passzolni a gyereket, de a gyereknek sem jó, ha nem egészséges az anyja. Tehát pihenjetek kicsit. Vidd el sétálni, moziba, vagy akár vacsorára, szervezd be a régi barátnőit (akiben bízol mondd el a problémát, mármint, hogy szerinted depressziós pl. régi legjobb barátnő, és kérd a segítségét!). Ez nem szégyen! De a legfontosabb, hogy akkor beszélj vele erről, ha nyugodt.


Ha semmi sem segít, irány a pszichológus.

2013. jún. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
1%
verd meg jól aztán, akkor lenyugszik a kis vadmacska
2013. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

??? jó, hogy nem verem meg a saját feleségem. meg amúgy sem vernék meg nőt...

köszönöm szépen a tanácsokat, megpróbálom rábeszélni, hogy menjünk el valahová kettesben, vagy csak itthon nézzünk meg egy filmet, ameddig a mama vigyáz a kislányra.

2013. jún. 1. 12:39
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Vagy épp vidd el a lányodat egy délutánra valahova(előtte ha tudod végezd el a házimunkát, hogy ne legyen dolga), tud egy kicsit pihenni a feleséged, utánna meg jöhet a filmnézés, pihenés bszélgetés. Amugy osztom a többiek véleményét!

Sok sikert!

2013. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, segítségre van szüksége! Tök szuper, hogy észre vetted a problémát. Szerintem először beszélj a háziorvosotokkal, hogy ő mit tanácsol (de nehogy valami Xanax-félét felírjon neki!!!). Mindenképp egy szakemberre lesz szüksége a feleségednek! A lényeg, hogy ne hagyd cserben!
2013. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A tünetek alapján bizony ez már vagy idegösszeomlás vagy nagyon megy afelé,sürgősen orvos.
2013. jún. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!