Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most nekem törődnöm kellene...

Most nekem törődnöm kellene az anyósommal?

Figyelt kérdés

Anyósom kontrollmániás, mindenbe beleszól, végtelenül erőszakos nő. Egyébként nagyon kedves, figyelmes, gondoskodó is tud lenni, mert csak heti egyszer találkozunk maximum. Ennél többet vele lenni, netán együtt élni gyötrelmes lehet. Illetve biztos az, mert én is sokszor aludtam ott náluk annak idején. Eleinte kiszolgálás meg minden, aztán meg nem hagyja élni az embert. Nekem minden találkozás előtt gyomorgörcsöm van, aztán sokszor kellemesen csalódom, de sokszor annyira felidegesít, hogy napokig azon rágódom. Egy ún. energiavámpír.


A probléma: na most ebből elege lett az apósomnak, és válni akar. Nem akar így élni többet. Én ezt az egészet nagyon sajnálom, ennyi év után elválni szomorú dolog. Meg is értem apósom meg nem is. Annak ellenére, hogy én is rengetegszer hallottam, ahogy társaságban állandóan rászól a férjére, mint egy taknyos kölyökre, megalázza mások előtt, szerintem mindenki azt hitte, hogy ez működik náluk. Azt, hogy mi volt, mikor kettesben voltak, azt nem tudhatom.


A férjem (az ő fia) szerint ez szükségszerű következménye a viselkedésének, és egyáltalán nem kell őt pátyolgatni.


A kérdésem: bennem vegyes érzések kavarognak. Egyrészt szegény nő, elhagyták, egyedül maradt, aki ilyen helyzetbe kerül, azt pátyolgatni kell.

Másrészt nem akarok részt venni ebben a harcban, nem akarok pótlék sem lenni most a férj helyett, akinek szívni lehet a vérét hálából.


Ja, és amúgy nem szoktunk telefonon beszélni, néha ő hív engem. Most nekem kellene telefonálgatni? A szívem (sajnálat) azt mondja igen, az eszem azt, hogy nem.


Bocs, ha hosszú volt.

Köszi!



2013. jún. 20. 17:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Valahol a közép utat kellene megtalálnod.
2013. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Nézd, mindenki azt kapja az életben, amit megérdemel, így sajnálni sem kell...Azt pedig te érzed, hogy ezek után hogy akarsz hozzá viszonyulni, attól, hogy ők válnak, te még lehetsz vele kedves, figyelmes.
2013. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Jobb ebből kimaradnod. Természetesen hallgasd meg, bólogass

együtt érzően, de ne pátyolgasd, ne foglalj állást egyikőjük mellett sem.

Mi van, ha após meggondolja, mégsem akar válni. Biztosan többször is betelt már nála a pohár, mégsem váltak el.

Úgy összenőttek már, mint borsó meg a héja.

Hagyd, felnőtt emberek, majd eldöntik. Hallgass az eszedre..

Nem látsz bele az életükbe, gondolom após sem tökéletes.

Nehogy Te kerülj ki vesztesen, ha a szívedre hallgatsz.

2013. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Pátyolgatás helyett legyél egyszerűen normális vele.


Egyszer felhívhatod mondjuk, hogy megkérdezd, mi újság. De alapvetően azért a férjed dolga, hogy törődjön az édesanyjával, te elég, ha a háttérben maradva szépen beszélgetsz vele, ha meglátogat vagy felhív.

2013. jún. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Nekem az a véleményem, hogy ő az anyósod. A férjed anyja. Ha valakinek pátyolgatni kell az vagy a saját gyereke, vagy a saját rokonsága, vagy a barátai, ha van neki ilyen.

Szerintem te "csak" a menye vagy. Ez egy teljesen más viszony. Természetesen nem baj, ha elmegy más irányba a kapcsolat, de ha ilyen típus, akivel amúgy nem barátkozol, akkor puszta sajnálatból ne hagyd, hogy rád akaszkodjon, mert rosszul jársz vele a jövőben.

2013. jún. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Lehet, hogy ez lenne a kiváló alkalom a kapcsolatotok kigyenlítésére. Biztosan nagyon hálás lenne neked egy kis törődésért, végtelenül magányosnak, feleslegesnek érzi magát az ember, ha a felnőtt gyerekek után még a férj is elmegy... Cserébe -úgy hiszem- több tiszteletet, nagyobb tekintélyt kapnál tőle, nem mondom, hogy kebelbarátnők legyetek, de, na... érted. Ha olyan típusú ember vagy, mint én, akkor még a lelkiismereted is könnyebb lenne, ha éreztetnéd vele, hogy számíthat rád, rátok.
2013. jún. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
67%
Én tavaly ugyanebben a helyzetben igyekeztem azon lenni, hogy kibekuljenek. Aposom vissza is tért, ettől Anyosom végtelen nagyképű és öntelt lett. Akkor voltam terhes, olyan bunkó volt velem és maradt az azóta is mint azelőtt soha. Én akkor nagyon sajnáltam mert elhagyta a férje, és egyedül maradt pénz és társ nélkül. Hat kar volt. Az emberek nem szeretnek hálásak lenni, inkább negatív irányba befolyásolja őket. Szerintem ne melegedj
2013. jún. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
67%
Szóval ne melegedj bele, esetleg a ferjedet kell egy kicsit biztatni.
2013. jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Ilyenkor szerintem pont hogy nem szabad mérlegelni az érveket. Azt kell csinálni, amit önmagadtól, ösztönösen csinálnál.

"mindenbe beleszól, végtelenül erőszakos nő"

"nem hagyja élni az embert"

"Egy ún. energiavámpír"

Többek között ezeket írtad róla, egyértelmű, hogy egy porcikád se kívánja a szorosabb kapcsolatot vele. Csak szánalomból vagy jófejségből ne erőszakold magadra a társaságát, csak annyit találkozz vele, amennyit feltétlenül kell. Ha magadra szabadítod, nehéz lesz úgy kijönni belőle, hogy ne Te legyél egy lelki roncs a végén.

2013. jún. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az após pátyolgatása valahogy kimaradt!
2013. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!