Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ez mennyire fontos?

Manó88 kérdése:

Szerintetek ez mennyire fontos?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Apósom és anyósom azt mondják, hogy nem lehet úgy elkezdeni egy közös életet, ha nem közösen szerzett lakásba költözünk. Szerintük fontos, hogy mindkét fél azonos anyagi javakat rakjon bele a lakásba. Szerintetek? A lakás az én nevemen lenne, de később természetesen megoldanánk 50-50%-ban a párommal. 25L
2013. jún. 20. 21:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
úgy tudnátok megoldani h pl te vagy a tulajdonos és a párod a haszonélvező...mi is így fogjuk megoldani
2013. jún. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezet magasabb mint a tulajdonosi jog, azt inkább kihagynám a történetből.

Ha te ezzel nem élsz vissza akkor nincs vele semmi baj. Mondjuk a párod nem mosogatta el a poharát és erre te mérges leszel és a fejéhez vágod, hogy nem elég hogy beült a készbe még semmit sem csinál, na akkor baj van.

2013. jún. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A lakás miért lenne a te neveden? A te pénzedből lesz/lett véve?
2013. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Már 6 éve együtt lakunk, csak mostmár saját házba szeretnék költözni. A munkamegosztással eddig sem volt gond, van amit ő csinál meg, van amit én. Szerintem ebből nem lesz gond. :) Inkább az anyós, após beleszólástól tartottam...
2013. jún. 20. 21:41
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem lenne mérvadó.
2013. jún. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem... mi lenne először a te neveden? és azt fele-fele arányban teszitek bele, vagy az lenne, hogy van egy lakásod, amit majd szépen fele-fele megosztoztok?
2013. jún. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Milyen arányban járultok hozzá a megvételhez?
2013. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Van egy lakásom, amit később fele-felében megosztanánk.
2013. jún. 20. 21:43
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Minek??? És ha elváltok, viszi a felét a te lakásodnak? nem annyira okos ötlet.. sosem lehet tudni, mit hoz a jövő.
2013. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A lakás legyen annak a nevén aki vette,kapta,örökölte stb.A többi csak haszonlesés,a szerelem múlandó dolog ,így jobb ha tisztázva vannak az anyagiak.
2013. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!