Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van joga az anyósomnak beleszó...

Van joga az anyósomnak beleszólni, h milyen programokat csináljak nyáron a gyerekkel? Túl unalmasnak ítéli.

Figyelt kérdés
2013. jún. 23. 22:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is passzold le neki két hétre a gyereket. Mindkettejüknek akkor ez program, a gyerek bepakolhat, hogy megy nyaralni, bármikor le tudod csekkolni, hogy minden okés és az anyós száját is befogod.


Anyós pajtás 2 hét után úgyis le fog fáradni és akkor egy ideig nem háborgat. Két hétig vigye csak ő jobbra-balra a gyereket, fizesse a belépőket, küzdjön meg a szomszédokkal, ha konfliktus van, maradjon fent esti mesét olvasni, ha kell...


Te meg esetleg a férjeddel tölts el valahol néhány napot, kicsit eresszetek le, mindkettőtöknek jót fog tenni.


egyébként:

Természetesen csak rajtad és a férjeden áll, hogy hogyan szervezitek meg a gyerek programját nyárra. Mindazonáltal én annak a pártján vagyok, hogy ebben férjen bele egy kis nagyszülőzés is. A fenti okok miatt is, meg egyébként is jó, ha valakinek van kapcsolata a nagyszülőkkel. Nekem ebből kevés jutott és annak ellenére is bánom, hogy a nagyszüleim nem voltak kifejezetten példamutatóak.

(egyik nagyapámnál 1-2 alkalommal voltunk nyáron és az volt a program, hogy három faluval odébb elsétáltunk, aztán vissza. Viszont délután hasogathattam fát -kisbaltával, a nagyot még nem bírtam el - és megtanultam kb kaszálni)

2013. jún. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem dolgozok és a gyerek is még kicsi, nem opció, h lepasszoljam napokra. Minden héten 2x találkozik vele, ha olyan az idő, a kertben vannak. Ezen felül én nem hiszem, h szükség lenne erre.
2013. jún. 24. 13:20
 13/26 anonim ***** válasza:
17%
Attól, hogy nem dolgozol, még a gyerek alhatna a nagyanyjánál. Persze tudom, itt a lényeg az, hogy b*sszunk ki anyóssal...
2013. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Nem, itt az a lényeg, h magunkkal ne b.sszunk ki. Mondtam, h a gyerek még KICSI és annak meg semmi értelme nem lenne, h 1 kerülettel odébb aludjon csak azért, h anyósnak jó legyen.
2013. jún. 24. 17:09
 15/26 A kérdező kommentje:
amúgy tényleg iszonyat kib szás, h csak hetente 2-3x láthatja az unokáját tényleg
2013. jún. 24. 17:10
 16/26 anonim ***** válasza:
54%

Mennyi idős?

Azért 1-1 délutánra otthagyhatod, medencézhet, játszhat az udvaron, te meg kicsit szabad vagy :)

2013. jún. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Ott szoktam hagyni. 1,5 éves a lányom.
2013. jún. 24. 17:58
 18/26 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Engem is ezzel nyaggatnak, hogy mikor alszik ott a 2 éves. Ott aludni nem fog, viszont egy-egy délután simán belefér.
2013. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 annamari69 ***** válasza:
100%

3 gyerekem van, kb. 5-6 évesek voltak, amikor először apósomnál aludtak, nyugis, barátságos, kedves kicsik voltak, de ők nem szerettek volna ott aludni, viszont átmentek medencézni, bográcsozni, lekvárt főzni, vagy csak úgy. Anyukám sosem vigyázott rájuk, és kb. 6 éve nem is jön hozzánk, igaz, már idős, inkább mi látogatjuk meg.

A dédit pedig együtt látogattuk meg, a halála előtti utolsó nyáron már ő is nehezen viselte a 3 gyereket, mert már fáradt volt. Szerintem biztos vannak kompromisszunok, hogy a nagyinak, az unokának, és Nektek is jó legyen. Másfél évesen tényleg nem kellene őt napokra ott hagyni. A többieknek annyiban igaza van, arra a pár órára legalább kikapcsolódsz, és a nagyi is örül.

2013. jún. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Megbántott valamivel az anyósod? Mert olyan dühösen válaszolsz itt.


A gyerek tényleg még kicsi, de ettől függetlenül alhat itt vagy ott. Korábbi felvetésemre azt írtad, hogy nem dolgozol, de nem értem, hogy ennek mi köze van a témához.

Tekintettel arra, hogy a gyerek kicsi, tényleg a többnapos távollét nem kifejezetten játszik, bár szerintem egy éjszaka lazán belefér.


Természetesen nincs kifejezetten szükség erre és teljes hatáskörben te és a férjed dönthettek erről. Én mindemellett jónak találom, ha kis mértékben ugyan, de egy nagyszülőre van bízva egy időre a gyerek. Jelen esetben ez max egy éjszaka max, de ez is már valami. A gyereknek hosszú távon csak jót teszel azzal, hogy szokja az idegen környezetet, hogy lesz (kis-)gyerekkori élmény a nagymamájával, stb. Ez nem kötelező nyilván, de hacsak az anyósod nem egy kifejezetten vérbanya, akkor bajotok nem lehet belőle, de a gyereknek is jó lehet, a házasságodnak is jó lehet.


Azt egyébként én is kicsit túlzott kívánságnak találom, hogy te minden nap teljes gyerekcuccal vándorolj át anyóshoz, aztán este vissza, ez feleslegesen nagy teher. Bár ha az anyós hajlandó tárolni egy adag gyerekcuccot, akkor ez is kivitelezhető egy kényelmesebb felállásban.


#12

2013. jún. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!