Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért frusztrál, hogy itt van...

Miért frusztrál, hogy itt van az anyósom?

Figyelt kérdés

Tök kicsi a legkisebb gyerekünk. Jött segíteni. Tényleg tök sokat segít.

Ugyanakkor nem tudom, miért, de olyan feszült leszek, amikor itt van - vagyis most is.

Gyereknek érzem magam, amikor itt van. Ha mondok valami fegyelmezőt vagy egyszerűen csak valamit a gyerekeimnek, amiből tanulhatnak, rögtön megismétli. Vagy már megelőzően ő fegyelmez. Ez nagyon zavar. Amikor itt van, nem is beszélek ugyanolyan felszabadultan a gyerekeimmel. Pedig máskor játszunk velük meg viccelődünk meg ilyenek.


Miért leszek ilyenkor ennyire más?

Mit tegyek ez ellen

Más érzett már ilyet?


2013. jún. 25. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Beszélgess vele. Mármint az anyósoddal. Hogy tényleg segítsen, és ne uralkodjon. Szerencse, hogy nem lakik nálatok. Én se értettem meg soha, hogy egy amúgy normálisnak tűnő nőből miért lesz rögvest utált, félt anyós. Hogy nem veszi magát észre?
2013. jún. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hm nekem még nincs gyerekem, és anyósom sem, én a saját Anyámra reagálok így. nem tudom pontosan, miért, de úgy érzem, gyerek vagyok, mikor ott van. én is mindig feszült, ideges leszek a környezetében.

mindig elhatározom, hogy nem leszek ilyen, de sosem sikerül :(

2013. jún. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én már átnézek az enyémen, bár sok időbe telt. Egyre ritkábban jelenik meg.

Utolsó eset:

" - Nem beszélek sokat ?

- Nem mert rajtam van a fejhallgató."

2013. jún. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tetris ***** válasza:

Szerintem a férjeddel beszélgess el erről. Hátha tudna valami okosat mondani. Az nyilvánvaló, hogy feszélyez az anyósod. Vagyis nem tudsz olyan ellazult, olyan nyugodt lenni, mint amikor nincs ott.

Ez pedig azt jelenti, hogy nem tesz jót a jelenléte, mivel a gyerekek számára fontosabb személy vagy, mint ő. A te nyugodt lelkiállapotod a feltétele annak, hogy múködjön a család.

Ha fontosabb a nyugalmad, mint az a segítség, amit a drága mama nyújtani tud, akkor valahogy rá kellene venni, hogy ne járjon olyan gyakran hozzátok.

Viszont ezt lehetetlenség úgy megmondani, hogy abból ne legyen országos megsértődés.

Két eset lehetséges:

1. megmondani a drága mamának, hogy legközelebb karácsony táján jöjjön látogatóba,

2. elgondolkodni azon, hogy konkrétan mi zavar az anyóspajtásban, és ezt virágnyelven megbeszélni vele. Ebben a férjed lehet segítségedre.

Akárhogy is csúröm-csavarom, alighanem ebből sértődés lesz. Pláne, ha a mama amolyan buzgómócsing, aki azt hiszi, hogy nélküle megáll a Föld.

Mi lenne, ha azt mondanád neki, hogy holnaptól a te anyukád jön segíteni a pici mellé, úgyhogy felváltaná a drága mamát?

2013. jún. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem jön egyébként túl sűrűn. (kb két hetente - ez sok vagy kevés?) Nagyon messze lakik. És igen, nagyon jól jön a segítsége. És igen, tényleg nagy segítség a segítsége. És nem, anyukám nem tud jönni. Max évente kétszer.


Szóval fogalmam sincs... Egyszerűen nagyon rossz érzés, hogy a férjem édesanyja felé nem túl pozitív érzéseim vannak sokszor...

Fogalmam sincs, mi lehetne a megoldás...

2013. jún. 25. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert ő az idősebb, és a mindent jobban tud nagymama. Valószínűleg mondott már korábban olyat amiből ez jött le neked, csak akkor nem tulajdonítottál neki jelentőséget. Titkon érzed, hogy ellenőriz, mindennek utána néz, figyel, jól cselekszel-e. Nem együtt van ő ilyenkor veletek, hanem megfigyel és egyelőre magában ítélkezik. Feletted állónak érzi magát, ezért fegyelmez előre, és nem várja meg a te reakciódat. Valószínűleg az idősebb jogán teszi mindezt. Tipikus anyós, aki mindent jobban tud, csak még nem adott neki hangot feltűnően. Vajon mit mond a hátad mögött? Nálam akkor lett tökéletes a jellemrajza, amikor az kiderült.
2013. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem lehet olyan rossz anyós, ha eljön segíteni. Talán csak jobban tartasz tőle, mint kellene.

Ülj le vele beszélgetni, kérdezd a fiatalkoráról, férjed gyerekkoráról, ő annak idején miket, és hogyan főzött.

Keress vele közös témát. Nem hiszem, hogy ne szeretne, mert akkor hagyná, csináld egyedűl a dolgaidat. Inkább valamiért félsz tőle. Nem kellene, hiszen biztosan jószándék vezérli.

Eltéréseket meg lehet beszélni. Áldás egy ilyen anyós, hidd el! Éreztem én is, de egy idő után elmúlt. Rájöttem, nem gonosz,segíteni szeretne. Megbeszéltük. Végén már egész jókat röhögtünk, ha ÉN elszúrtam a kaját.

Mosolyogva kente a zsíros kenyeret, és nem csak a hagymától, a nevetéstől is folyt a könnyünk. Ne félj tőle!!

2013. jún. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!