Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen az én anyósom? Elolvasn...

Milyen az én anyósom? Elolvasnátok a történetemet, kíváncsi lennék a véleményetekre nagyon.

Figyelt kérdés
6 éves házasok vagyunk a férjemmel és van 2 kicsi gyermekünk. Kb 8-10 évvel ezelőtt az ő nagymamájánál kezdtük el életünket egy szobában és egy ici pici konyhában. A kedves nagymama együtt él a macskáival és a tisztálkodás illetve a hígénia, az, hát....inkább hagyjuk ! Kaptunk már ebédre kukacos sajtos tésztát és hajcsomós rántott húst. No én azóta nem ebédelek ott. Az ő nagymamája eléggé rosszindulatú,volt már arról is szó, hogy én csak egy megtűrt személy vagyok ott.Aztán jött az esküvőnk, szolid volt és szép. Anyukám megvette nekem a ruhácskámat,az anyósom pedig állta a vacsorát (20 ember). Aztán az anyósom pampogott, hogy anyu csak ennyit adott bele az esküvőbe, de amikor apám megkérdezte, hogy mennyit fizessen a vacsiba, akkor az anyósom, azt mondta, hogy semennyit. Akkor ez anyumnak nagyon rosszul esett,amit megértek. Aztán az anyósom, mert tudom , hogy ő tőle indult az egész, kitalálta, hogy építkezzünk oda a nagymama háza mellé,hiszen hatalmas a telek....én belementem, hiszen menekültem onnan,mindegy hová, csak el...no, de miért is csak ilyen messzire? Jól kigondolta anyósom, hogy így legalább mindig van valaki a nagymama mellett,majd ha netán eljön az idő, nem neki "kell"majd megtalálni, hanem nekünk...Egyébként az anyósom nagyon pesszimista,beképzelt ember,óvónő, aki annyira fent hordja az orrát, hogy nem igaz.Ő meg se lehet sérteni! Állandóan grimaszol,mindig csak a hibákat keresi az emberekben,az számít, akinek sok pénze van, azok a jó emberek.Azt hiszi, hogy miss tökély.Sokszor a jó szándék is vezérli, de én úgy érzem, hogy azért próbál velem jóban lenni, mert nehogy ne láthassa a gyerekeket. Minden szombaton nála van ebéd és inden vasárnap az ő anyjánál, párom nagymamájánál.Ezeken kötelezően részt kell venni. Nos én nem megyek át vasárnap és a gyerekeimet sem engedem át,. a koszba,mocsokba,macskahúgyba enni....a párom iszonyatosan válogatós, de ő átmegy,amit nem is értek,mondjuk csak turkál az ételben,ahogyan sógornőm is....de,most az utóbbi 2 hétben nem engedtem,mert milyen ez, hogy egyedül átmegy oda enni...A nagyi 1 hónapban 1szer mindig bevásárol nekünk,meg egy kis pénzt mindig ad, meg az anyósom is,ami szép gesztus, de én ennek fejében nem fogok mindenről hallgatni, szemet hunyni. Anyósom mindig beleszól abba, hogy öltöztetem fel a gyerekeket,jajj,minek ennyi ruha,melegük van....akkor mindig bejelentés nélkül mindig jön át a nagyin keresztül, mert csak lamellás cuccal van leválasztva a két hát, sőt a nagyi csirkeólja itt van a mi udvarunkban lekerítve.Évek óta átjáróház a házunk,nincs az, h ha jön hozzám valaki, kint beszélgetünk, akkor jön át a nagyi vagy anyós és szó nélkül,meg se kérdezi, hogy esetleg zavar-e...amikor még az első gyermekem volt meg, akkor kopogás NÉLKÜL jöttek be a házunkba, nem volt érdekes, hogy alszik a kicsi, stb, és szóltunk, h legalább kopogjanak, most úgy kopogna, néha, h beszakad az ajtó. Anyósom legtöbbször csak a kicsivel játszik,(2 éves,a a nagyobbik 4),mert ő tiszta apja a nagyobbik kislány pedig tiszta én. Most vasárnap is jött be a nagyobb, h a mama nem játszik vele, csak a kicsivel...undorító! És óvónő az ilyen,aki mellesleg olyan kelekótya, hogy nem merném rábízni a két gyereket,mert egyre is alig tud figyelni! És ezt még el is mondja! Sok kisebb baleset éri a gyerekeket, ha vele vannak, nem is sorolom...nem vagyok nyugodt, ha rá kell bízzam valamelyiket...anyukám pedig messze van tőlem, 2 hetente jön csak haza! :-( Most az a tervem, hogy rendesen válasszuk le a nagyit, fallal meg minden, mert úgy érzem, erre én is és a házasságom is rámegy.Minden vasárnap délelőtt itt van nálunk és már a vasárnapokat gyomorideggel kezdem, a hideg ráz, ha itt van, nincs benne semmi kedvesség, nem tud kommunikálni , azt nagyon nem, soha nem von be semmibe, szinte nem is beszélget velem!Megsérteni nem lehet.!Se őt se a nagyit! A párom sokszor kiáll mellettem, de úgy érzem, hogy kell ez a fal a 2 ház közé,mert én ezt már nem bírom idegekkel és igenis, szóljon ide, ha el akar jönni, vagy ha nem szól, akkor eldöntöm, h beengedem e vagy sem.Nincs magánéletünk, annyira utálom, amikor a saját otthonunk átjáróház . ja és a kertemben is ők ketten ültetgetnek néha, és meg sem kérdeznek engem, h én hogyan szeretném....van, h nyáron,már itt napozik az anyósom az udvarunkon...pffff...nem érzem magunkénak a házat,....lehet el kellene adni, no, de az sem egyszerű,hitel, gázóra a mamánál van, stb. A sógornőmnek is ki van a töke a kötelező ebédekkel, h soha meg sem kérdezik őket, h mit szeretnének enni, és az esetleg 90 %-ban alig esznek, mert szar a kaja, bocsánat.Várom válaszaitokat.Köszönöm nektek!
2013. júl. 1. 15:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen mindegy mi volt 8-10 éve, az már a múlt minek felhánytorgatni.

Ne fogadjátok el az anyagi segítséget és akkor nem is várhatnak el semmit. De azért az durva, hogy az anyagi segítséget elfogadod de a gyereket meg nem engeded oda.


"A sógornőmnek is ki van a töke a kötelező ebédekkel, h soha meg sem kérdezik őket, h mit szeretnének enni, és az esetleg 90 %-ban alig esznek, mert szar a kaja, "


Ez meg nem is értem, vendégségbe, a vendég mióta mondja meg mit főzzenek?

2013. júl. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Mi lenne, ha egyszer végre kiállnál önmagadért ? Ha azt és úgy tennél, ahogy Neked és a gyerekeidnek is jó ? Miért jobb ide leírni 200 sort tele panasszal, mint végre tenni azért, hogy nem függj anyósodéktól ?


Kipanaszkodtad magad, most már ideje, hogy lépj a nyugalmatok érdekében. Egyébként az éremnek két oldala van...

2013. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

Ne is haragudj de te voltál a hülye,miért oda kellett egy köpésnyire költözni a párod familiájához?

Nem lett volna jó valami nyugis helyen?????

Te azt mondtad "én belementem"

hát ha te ebbe belementél akkor ne sírjál ilyenkor,akkor kellett volna előre látni a következményeket.

2013. júl. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
55%
Egyetértek az előzővel! Én teljesen megértem, hogy mi a helyzet, nekem is volt a családomban olyasmi amit erőltettek és nekem elegem volt. Felálltam és szembeszegültem velük, azóta egy kicsit durcisak rám amikor a téma feljön, de nem érdekel, nekem így jobb. Neked is ezt kéne tenned, állj fel és mond a szemükbe a problémádat, mert észre sem veszik mit csinálnak veled. Ha nem teszel semmit nem csak magadnak okozol rosszat, hanem a gyerekeidnek és a párodnak is! Mondtad, hogy a férjed nem szól bele a dolgokba, nem lázad, biztos csak udvarias akar lenni, mint ahogy te is jelenleg. De ha már ide jöttél akkor tényleg fordulj szembe velük, mert ha nem, elszállnak maguktól és csak tovább nő a probléma. De ez alatt nem az ordibálást és a verekedést értem, hanem a nyugis megbeszélést, HA LEHET!
2013. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%
Szépen belesétáltatok a csapdába, tagadhatatlan. Ezer szállal vagytok hozzájuk kötve és ők nem engednek szabadulni titeket. Nézd, ha nektek szükségetek van a "bevásárlásokra", meg a szombati, vasárnapi ebédekre cserébe sok mindent el kell tűrnötök. Habár az ár-érték arány egyenlősége erősen kétségbe vonható. Nézd, szóból ért az ember. Mondjátok el konkrétan, hogy köszönitek az eddigieket, de ezután próbáltok egymagatok boldogulni. A fal jó ötletnek tűnik, kérdés, hogy beválik-e. A nagyobbik baj az, hogy nem vették észre, hogy a fiú felnőtt és már nem fiú, hanem férj, ráadásul kétgyermekes családapa, ők továbbra is úgy kezelik, mintha meg sem nősült volna, téged pedig, mint aki betolakodó az ő családi idilljükbe(?)Sógornődnek is mondd meg bátran, hogy ne neked panaszkodjon, hanem mondja meg szemükbe, hogy miért nem kér a további vasárnapi ebédekből. Ha mégis odamegy és elfogadja utána már ne panaszkodjon. A legfájóbb az egészben az, hogy anyósod aszerint osztogatja az unokák közt a szeretetét, hogy melyikük kire hasonlít... No comment...
2013. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Sziasztok :-) A vendégeskedés ....megmondjuk mit főzzenek? Nem mondjuk,mondják meg, az anyósom és a mama vasárnap együtt főznek a gyerekeiknek és nekik. Pl.:ha az én anyukám csinált ebédet régebben,mindig megkérdezte, hogy gyerekek,mit ennétek,mit főzzek nektek....szerintem ez a normális.nem? Lehet ez nem kívánságműsor, de én az anyósom és a mama helyében szeretnék a gyermekeim kedvében járni, hogy jóízűen egyenek, ne fintorogva...de ez én vagyok. Igen,mindenképpen ki fogok állni magamért,a családomért, csak gondoltam előbb megkérdezlek benneteket :-) Tudom, h ahány ház,annyi szokás...de a bevásárlást hanyagolni fogjuk az tuti, hadd lássák, hogy magunk is képesek vagyunk boldogulni...a kisebb kislányom most lesz 2 éves,én már egyébként fél éve dolgozok,mert nagy a lakáshitelünk nagyon....nagyon sokat dolgoztunk már itt a ház körül, ha láttatok volna mi volt itt és mi van most....és itt minden a miénk, ha a nagyi "elmegy" és még mennyi munka lesz itt,pénz nélkül nehéz, de sebaj, sajnos igen, belementem, de bánom is higgyétek el..:-(
2013. júl. 1. 16:33
 7/22 anonim ***** válasza:
52%

Hát, nem is tudom, igaza van a hozzászólók ám, abból a szempontból, hogy a belementél, hogy oda épitkezzetek, akkor bizony sokat kell tűrnöd.

Két megoldás lehetséges: vagy keményen meghúzzátok a határokat, rendes fal, mint, ahogy tervezed. Kopogás stb. De akkor ne is fogdjátok el a havi bevásáslást, meg a kis pénzt sem.

Vagy keresni olyan lehetőséget, hogy eladjátok a házat, és messzebb mentek.

2013. júl. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel jár, ha másokra szorultok. Azért elég képmutatás, pofátlanság a részedről, hogy évekig jó volt a nagymamával élni a mocsokban, most meg nem akarsz menni, oda engedni még a párodat se. Ez így elég kihasználás, élősködés a részedről. Kaptatok egy csomó mindent, telket, minden hónapban segítenek titeket, ez ezzel jár, hallgatni kell, jópofát vágni mindenhez.

Vagy ha nem tetszik, nem kell elfogadni a segítséget.

2013. júl. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mondjam csak... pofátlanul sok segîtséget elfogadsz attól a családtól, ezért tűrnöd KELL, ha belepofátlankodnak az életedbe. Majd akkor pattoghatsz, ha nem szorulsz kislány módjára másokra anyagilag.
2013. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Amado atya ***** válasza:
0%

Nem kell átmenni ebédelni, és meg is kell mondani, miért nem.

Az önkényesen beférkőző napozókat és kertészkedőket pedig el kell zavarni.


Nagy sértődés lesz belőle, de nem fognak többé belegázolni az életetekbe. Remélhetőleg.

2013. júl. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!