Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A barátom Édesanyja és Nagymam...

Bogicska kérdése:

A barátom Édesanyja és Nagymamája mindig a pasim excsajárol beszel, hadjam figyelmen kivul?

Figyelt kérdés
1és fél éve vagyunk egyutt de gyakran az exe neven szolitanak utalnak arra az idore amikor vele volt hogy viselkedett akkor es elokerultek mar regi fuzetek amikbe a neve volt beleirkalva,engem nem erdekel mert tudom hogy baratom tul van rajta re mert mar majdnem 5 eve szetmentek...de azert zavaró....
2013. júl. 6. 10:30
1 2
 1/15 anonim válasza:
nem eshet jól.. :( 5 év az pedig sok idő,nevet se kéne keverni
2013. júl. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem szép dolog tõlük,5 év az nem kevés, tehát igy olyan,mintha direkt csinálnák veled.

A barátod miért nem állitja le õket?


Nevessél egy jó nagyot és emlitsd meg nekik a neved, de sohase tegyél ugy, mintha rosszul esne neked, mert lehet annál jobban csinálnák.

2013. júl. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Ha a barátod pl. Péter, akkor mondd ezt, ha megint a lány (legyen Zsuszi) nevén szólítanak:

-Anita vagyok! A Zsuszi a Robi exe volt. Vagyis Péter exe, bocsánat! A Robi sz én exem volt... (és hatalmas vigyor).


De megint a szokásos kérdés: a barátod miért nem állítja le őket? Meg kellene mondania, hogy amig ezt játszák addig se téged sem őt nem fogják látni. Ennyi.

Légy résen, mert ha ezt nem teszi meg érted az anyjával szemben, akkor ez mindig így lesz mindennel kapcsolatban a jövőben.

2013. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
h§t nem mutatom ki soha ha môg kellemetlenul is erint eleinte meg megemlitettem baratomnak hogy most Bogl§rka helyett Mónikának hivnak vagy esetleg arról beszélt az anyja nekem hogy olyan szerelmes nem volt es nem is lessz soha de akkor mindig nagyon felmergett es nyersen kozolte velemenyet veluk es nem akarok veszekedeseket miattam ... nem mutatom ki felejuk baratomnak se mondom de igy meg magamba folytom es mindenki csak azt latja rajtam hogy bunko vagyok :/
2013. júl. 6. 10:56
 5/15 anonim ***** válasza:
Menekülj nem tudtok a baratoddal elkóltözni? Velem is ezt játszották a szemetek de leléptümk
2013. júl. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok?

Anyámnál is előfordul, hogy a régi barátom nevén emlegeti a jelenlegit, pedig az már vagy 10 éve volt.

(Én 28 vagyok)

Előfordulhat, hogy bevésődött az előző csaj neve, mert mondjuk az volt az első hosszútávú kapcsolata a barátodnak, és az anyja és a nagymamája úgy azonosítja azt a nevet,h pl a Pista barátnője.

Sőt, valamikor a testvérem és az én barátom neveit is keverik.

2013. júl. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, pedig nálunk pont fordítva van a jelenlegi barátomat anyám nagyon szereti, az összes előzőt ki nem állhatta.
2013. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Mindig javítsd ki őket. Minden egyes alkalommal.

"Mónika, hozd már ide azt a poharat"

Miközben odaviszed a poharat:

"Boglárkának hívnak, tessék"


Vagy ha olyan a helyzet, akkor ne figyelj oda, csak ha a neveden hívnak. Ha mondjuk kiabálnak a konyhából amikor te a szobában vagy, hogy "Mónika gyere már ide", akkor nem reagálsz semmit. Utána amikor meg kijönnek akkor nagy kerek szemekkel mondhatod, hogy azért nem válaszoltál, mert ők valami Mónikának kiáltottak és te Bogi vagy, te azt hitted, hogy telefonálnak.


Ezek egyáltalán nem sértők, és a sok kijavítás után hidd el nem fognak más néven szólítani.

2013. júl. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Hagy-jam, szótő hagy (hagyni), és nem a had, ami mást nem jelent magyarul, mint az egymással hadakozó katonák csoportját, pl. hadat visel stb.


Szólítanak után vagy pontot, vagy vesszőt tegyél itt. Füzetek után szintén vessző, új tagmondat következik.


Beleirkálva után inkább pontot tégy itt, mert teljesen új mondat, új gondolat következik utána.

Nem érdekel után szintén vessző, mert új tagmondat.

Mert után vesszőt tégy ismét, mert ismét új tagmondat következik.

2013. júl. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Előző, ennyi erővel majdnem minden kérdést kijavíthatnál, bár szerintem jobban tennéd, ha a kérdésre válaszolnál!

Vagy unatkozó nyelvtan tanár vagy, aki a vakáció miatt nem tud mit csinálni?

Menj a strandra!

2013. júl. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!